İnternet diyetiyle ilişki tazeleyin

İnternet diyetiyle ilişki tazeleyin

İnternet, çevrenizdekilerle iletişiminizi taze tutması açısından mükemmel bir yöntem olabilir ama en yakınlarınızla ilişkilerinizi zedeleme ihtimalini göz ardı etmeyin. Acil durum önerilerimizi okuyun.

Güncellenme tarihi:
İnternet iletişiminden uzak kalmak, çoğumuz için nefes almaktan vazgeçmek gibi bir şey. Ancak birçok kadın, muhatabımız herhangi bir arkadaşımız olsa bile, yüz yüze yapılan görüşmelerin çok daha önemli, hatta hayatımızdan eksik olmaması gereken iletişim şekli olduğunun farkında, önerilerimiz size her türlü ilişkide birebir görüşmelerin önemini daha iyi hatırlatacak.

ARKADAŞINIZLA GÖRÜŞÜRKEN

Yoğun bir iş hayatınız olsa da, arkadaşlarınızı işinizin arasındaki küçük zaman boşluklarına sığdırabilirsiniz. Mesela öğlen yemeklerinizi masanızın basında yemek yerine, civarda çalışan bir arkadaşınızı arayıp yemek için buluşabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla buluşma ayarladığınız zaman, yapacağınız sohbetin "Ee, ne var ne yok?" formatının ötesine geçmesini sağlayın. Hatta buluşma öncesinde kafanızda birkaç konu başlığı bile belirleyebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızsa ona sarılarak özlediğinizi hissettirmekten de çekinmeyin. Buluşmanız, yalnızca birbirinizi görmek ve haber almanın ötesinde, sizi duygusal olarak da yakınlaştıracaktır.

Saç rengindeki, kilosundaki ya da herhangi başka bir olumlu değişimini fark edip ona mutlaka belirtin.

Birlikte geçirdiğiniz süre boyunca mutlaka gözlerine bakın. Bu, size de ona da, internet iletişimiyle yüz yüze görüşmenin kıyaslanamayacağını daha iyi hatırlatacaktır.

YÖNETİCİLERLE GÖRÜŞÜRKEN

Patronunuzun gözünde bir yer edinmek istiyorsanız, posta kutusuna e-posta bırakmaktan daha farklı bir iletişim yolu izlemeniz gerekiyor. Mesela asistanından 10 dakikalık bir görüşme randevusu talep ettiğinizi belirten bir e-posta atabilirsiniz. Bu görüşmenin fikirlerinizi ona daha iyi aktarmanıza yardımcı olacağını düşündüğünüzü de ekleyin. Görüşme sırasında ona soracağınız soruların cevaplarına fazlaca odaklanmak yerine, sorularınızın mükemmel olmasını sağlayın.

İşinizin ofis dışındaki kısımlarını hallederken, onu müşterilerle ilgili güzel haberlerle bilgilendirin. Bu şekilde, sizi bu tür başarılarla ilişkilendirmesini sağlamış olursunuz.

Son olarak, birkaç kademe üstünüz olan birisiyle aynı asansöre denk geldiğinizde, kibarca gülümseyip isminizi belirtin ve kendisine o şirkette çalışmaktan ne kadar memnun olduğunuzu söyleme fırsatı bulduğunuz için sevindiğinizi ifade etmekten kaçınmayın.


Sevgilinizle görüşürken... >>>>>>>>>>>>

Yayın tarihi: 04.01.2009
1390
dahafazlası
YORUMLAR

Benim aşkıla görüşmek ömre bedeldir onun yolluna öllürüm benim sevdam kıara sevda kara sevdam kara toprakta biğğtecek ölümüne aşkım onsuz asla bir yaşam yoktur bana benim aşkım sevdam tarihe geçecek ben ölünce.

Alev filiz 05.01.2009 06:44:56
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.