İlk görüşte aşk!

İlk görüşte aşk!

Birini ya beğenir ya da daha iyi tanımaya cesaret etmeden hemen yanından uzaklaşırız... Neden böyle davranırız? Bizi etkileyen nedir?

- Güzelliği: Güzellik, bu kararda en önemli yere sahip... İç güzelliğini ilk görüşte anlayamayacağımıza göre, tabii ki dış güzellik (kendi normlarımıza göre) bizim için önemli...

- Görüntüsü: Bakımlı ve temiz bir insan her zaman etkileyicidir.

- Davranış biçimi: Yürüyüşünden, vücudunu kullanış biçimine kadar kendine ait bir tarz yaratmış insanlar her zaman iyi bir etki bırakırlar.

- Bakışları: Bazı insanlar bakışlarıyla adeta içimizi eritirler. Kendine güvenen, ne istediğini bilen bakışlara dayanmak hiç de kolay değildir.

- Ses tonu: Bir düşünün; son derece çekici, hoş görünen bir erkek yanınıza geliyor ve kedi miyavlaması gibi sesler çıkararak size bir şeyler anlatıyor, ne hissedersiniz? "Konuşmasa kim bilir ne iyi yapar" demez misiniz? Ya da yakışıklı olmayan ama etkileyici bir sese sahip erkekle bu kedi sesli arasında bir seçim yapmanız gerekse, mantığınız yakışıklı olmayanı tercih etmenizi fısıldamaz mı?

- Kokusu: Tabii ki kötü kokan birini kimse istemez. Bunu herhangi başka bir şeyle kıyaslamaya gerek bile yok. Güzel kokan kazanır.
Yayın tarihi: 11.09.2006
706
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.