İkinci Evlilik Daha Zor

İkinci Evlilik Daha Zor

Fransa'nın 1999 nüfus sayımını temel alan araştırmaya göre, ilk ilişkiden sonra erkeklerin yeni eş bulma şansı yarı yarıya iken, kadınlar için bu olasılık yüzde 33.

Fransa'daki Ulusal İstatistik Enstitüsü (INSEE) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, her 4 yetişkinden birinin, ilk evlilik ya da birlikte yaşama deneyimi hüsranla sonuçlanıyor.

Bu kişilerin, yalnızca yüzde 38'i yeni bir ilişki kurmayı başarabiliyorlar. INSEE'nin çalışmasında, ikinci ilişki kurmada yalnızca gençlerin değil, erkeklerin de daha şanslı olduğu ortaya çıktı.

Fransa'nın 1999 nüfus sayımını temel alan araştırmaya göre, erkeklerin yeni eş bulma şansı yarı yarıya iken, kadınlar için bu olasılık yüzde 33. Araştırmada, kadınlarla erkekler arasındaki bu farkın kökeninin, kadınların yaşamdan beklediklerinin daha fazla olmasında yattığı ve kadınlar için sadece birlikteliğin yeterli olmadığı değerlendirmesinde bulunuldu.
Yayın tarihi: 20.07.2001
1163
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.