Hem fiziksel hem duygusal çekimin formülü!

Hem fiziksel hem duygusal çekimin formülü!

Tek başına ne seksi olmak ne de aşk meleği olmak yeterli değil. Hem fiziksel çekimi hem de duygusal çekiminizi güçlendirip sağlam ve mutlu bir ilişki sürdürmenin püf noktaları yazımızda.

Güncellenme tarihi:
Hem fiziksel hem duygusal çekimin formülü!
Ne kadar seksi, çekici ve etkileyici olsanız da karşınızdaki merakı geçtikten sonra sizinle ilgilenmeyebilir. Ya da tam tersi, ruhlarınızın eş yaratıldığını düşündüğünüz kişi sizi arzulamayabilir. Her ikisi de bir ilişkiyi devam ettirmeye yetmez. Peki, bu ince ayarı nasıl tutturmalı, nasıl davranmalıyız?

Fiziksel çekim kimi zaman yaşadığımız ilişkinin devam edebilmesi için ne yazık ki yeterli olmuyor. Cinsel uyumumuz ne kadar güçlü olursa olsun kendimizi eksik hissedebiliyor, hatta boşluğa düşebiliyoruz. Belki de şimdi uzun soluklu beraberlikler için fiziksel çekimi bir yana bırakıp aşkta ne kadar uyumlu olup olmadığımızı keşfetmemizin tam sırasıdır.

Mutlaka geçmişte ya da şu anda birlikte olduğunuz kişi ile aranızdaki cinsel çekimin bittiğini fark ederek üzülmüş ya da ilişkiniz salt fiziksel bir temele dayandığı için daha güçlü bir bağın özlemini hissetmişsinizdir.

Fiziksel çekim aşka zemin hazırlar...

Psikologlar, fiziksel çekimin bizi karşımızdakine yaklaştırdığını kabul etseler de; bir ilişkiyi ayakta tutanın aşkın getirdiği bir tür sempatiklik olduğunun da altını çiziyorlar. Evet; ilişkilerin başlangıcında genellikle daha şehvetli olduğumuz bir gerçek.

Aradaki bağı güçlendirmek için genellikle tutkuyu kullanıyor fakat ilişkiyi esas güçlü kılacak duygusal bağdan şu ya da bu şekilde uzak duruyoruz. Aslında bu durum; birçok kadının düştüğü yanılgıların başında geliyor. Ancak olgunlaştıkça fiziksel çekimin tek başına yeterli olmadığı fark ediliyor.

Kendinizi hem fiziksel hem duygusal açıdan sevdirmenin formülü

ABD'de kadın-erkek ilişkileri üzerine araştırmalar yapan ünlü Psikolog Edward E. Jones; karşınızdakine kendinizi hem fiziksel hem de duygusal açıdan sevdirebilmeniz için gerekli olanları belirlemiş.

Psikologa göre eğer, 'Beni olduğum gibi kabul et' felsefesiyle hareket ediyorsanız, kendinizi yenilemenizin zamanı geldi demek! Ne yazık ki ne kadar seksi, zeki ya da nüktedan olursanız olun, karşınızdakinin bu özelliklerinizi fark etmesi için ekstra bir çaba sarf etmelisiniz. Zira herkes aşka yeteri kadar uyumlu olamayabiliyor ve ne yazık ki her ilişki de farklı yaşanıyor.

Sizinki FİZİKSEL ÇEKİM Mİ, AŞK MI?

Testi çözüp ilişki seviyenize göre stratejinizi öğrenin...


Yayın tarihi: 04.11.2009
5066
dahafazlası
YORUMLAR

kadınların erkeklerden daha zeki olduğu bilimsel bir gerçektir böyle olunca kadınların ilişkiyi yönetmesi daha mantıklı ve sağlıklıdır kadın bir şekilde erkeği elinde tutar erkekler düşünsün bakalım kadınları nasıl elinde tutacaklar:))

bir genç kız 23.12.2009 01:45:05

erkek evin reisidir .. işte bu kadar kadın da onu dinlemek zorundadır . kadın evi çekip çevirir adabıyla oturmasını bilirse hiç bir sorun olmaz ben boyle bilirim

xxe 28.11.2009 18:58:22

kafa yormaya degmez.gerçek seven zaten seviyor.herşeyi aldığın kadar vereceksin.ne bir fazla ne bir eksik...

pelit 21.11.2009 00:56:08

Bayanlar genellikle biz erkekleri tam olarak anlayamıyorlar.Erkeğe boyun eğmemek için elinden geleni yapıyorlar.Bu feministçe yaklaşımlar bir bayanı inanın hiçbir yere götürmez.Bizim örf ve adetlerimizde erkek ailenin reisidir.Güzellik,çekicilik hepsi belli bir yere kadar ilişkini götürür.Hiçbirisi evlilik için tek başına yeterli değildir.Burası Avrupa yada Amerika değil,burası Türkiye..Burdaki insanların aile yapısının nasıl olduğunu bilmeden hareket ediyorsan sadece kendini kandırıyorsundur.

Alper 04.11.2009 13:14:10
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.