Gözlerinle onu tavla!

Gözlerinle onu tavla!

Herhangi bir yerde hoşlandığımız kişiyle kurulan ilk temas genelde göz temasıdır. Birisiyle konuşmaya başlamadan önce onu gözlerimizle yoklarız. Peki, nasıl göz teması kuracağımızı biliyor muyuz?

Güncellenme tarihi:
Markette alışveriş yaparken yakışıklı bir erkekle göz göze geldiniz. Onun sizinle nasıl bir göz teması kurduğunu anlayabiliyor musunuz? Sizi beğendi mi yoksa sadece gözleri mi daldı? Sizinle konuşmak mı istiyor, yoksa daha da ileri gidip sizi kahve içmeye mi davet etmek istiyor? Bu temasların tek ortak yanı, konuşmadan iletişim sağlamalarıdır. Nasıl yapıldığını bildiğinizde bu genelde kolay ve eğlencelidir. Bu sayede istediğiniz erkeği tavlayabilirsiniz.

Diyelim ki restoranda yemek yiyorsunuz veya bir kafede kahvenizi yudumluyorsunuz ve karşı masanızda da çok hoş bir beyefendi oturuyor. Peki, onu hiç konuşmadan nasıl yanınıza gelmeye ikna edersiniz? Birçok insan uzun süre karşısındakine bakınca onunla göz teması kurduğunu düşünür. Ama aslında kafanızı her çevirdiğinizde birinin size dik dik baktığımı görmek flörtten ziyade takip edildiğiniz hissini uyandırır ve rahatsız edicidir. Bunun yerine birkaç saniyelik bakışlar ve başını utangaçça yana çevirme istenilen etkiyi yaratacaktır.

Bu tür bakışmalar büyük ihtimalle sizi ve onu gülümsetecektir, bu da ilişkinin bir sonraki seviyeye taşınmasına neden olur. Gülümsemeniz iyiye işarettir; bu onun sizinle ilgilendiği için mutlu olduğunuzu gösterir ve emin olun dikkat çekicidir. Sizi ona bakarken yakalamasına izin vermelisiniz, eğer bunu yapmazsanız onunla ilgilenmediğinizi düşünebilir. Bu sayede onunla asla tanışamazsınız.

Dip not: Eğer siz ona baktığınızda o da size bakıyorsa, bu kesinlikle onun sizinle ilgilendiğini gösterir. Fakat bakmıyorsa bu sizinle ilgilendiğini göstermez. Hoşlandığınız kişiyle göz teması kurmak için en iyi yer kafe, restoran gibi bir süre bulunacağınız yerlerdir.

Çeviri ve Derleme: Dilayda Pala

•Yeni nesil aşklar.
Yayın tarihi: 03.09.2007
1202
dahafazlası

aşk

,

goz

,

askk

YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.