Fazla naz aşık usandırmıyormuş!

Fazla naz aşık usandırmıyormuş!

İngiliz bilim adamları yatağa ne kadar geç girerseniz ilişkinizin o kadar uzayacağını söylüyor. Biz öyle bilmiyorduk ama görünen o ki fazla naz aşık usandırmıyormuş.

Güncellenme tarihi:
Çok kısa bir süre önce bir haber ilişti gözümüze. Gazetede "Aşkın matematiği bulundu" cümlesini gördüğümüzde, Frederic Beigbeder'in kitabı "Aşkın Ömrü Üç Yıldır"ı unutmaya çoktan hazırdık! Fakat heyecanımız kısa sürdü. "Sonsuz aşk"ın adı geçmiyordu daha; sadece bin yıllık "İlk buluşmada yatağa girilmez" kuralını bilimsel yollardan ispatlamıştı bir İngiliz bilim adamı. Derin hayal kırıklığımızın tarifi yoktu.

Habere göre, matematiğin bir dalı olan Oyun Teorisi'ni kullanarak, kadın-erkek İlişkilerini inceleyen Prof. Robert Seymour, doğru eşi bulma yönünde çiftlerin girdiği bir test süreci olarak kabul ederek karmaşık bir matematiksel model geliştirmişti.

Matematiksel model
Model, tarafların karşılıklı ödünler vererek ilişkiyi devam ettirdiği tezini ortaya koyuyordu. İddiası ise şuydu: "Kötü damat adayları" flört oyunundan daha çabuk ayrılma eğilimine sahip. İyi damatlar ise beklemeyi, sabretmeyi biliyor. Yani pes etmeyen erkek ideal eş olma potansiyeli taşıyor.
Özetle, Seymour diyor ki, "Seksi erteleyin. Erkek bekleyebiliyorsa, mutlu sona bir adım daha yaklaştınız demektir..."

Peki, hakikat öyle mi? Hani aşkı geldiği gibi yaşayacak, oyun oynamayacak, kendimiz gibi olacaktık? Formül çıkarıldı ancak biz, sorularımızın yanıtına giden denklemi bir türlü bulamadık. Fazla naz aşık usandırır derdik bir zamanlar. Bilim adamlarıysa şimdi aşkta fazla naz makbuldür diyor. Biz çemberin içinden çıkamadık, "Seks geç olursa aşk uzar mı" dedik, teybimizi uzattık... Okuyun, kararı siz verin...

İLKİM ÖZTAN (Psikolog)
"Süreç uzadıkça merak da artıyor"

Bende bu görüşe katılıyorum. Bir ilişkide ilk cinsel ilişki ne kadar geç olursa, aşk o kadar güçleniyor. Bu süreç uzadıkça merak artıyor, fanteziler kuruluyor. Arzuladıkça ve ulaşamadıkça tutku o kadar artıyor. Aşk daha çok cinsellik ve ten uyumuyla ilgili, tutku ise kişiyi kendine bağlıyor.

Aslında bu tehlikeli bir oyun. Bu taktik hayal kırıklığı da yaratabilir. Bir hastam anlatmıştı, sevgilisi uzun süre peşinde koşmuş. Sonra birlikte olmuşlar ama ertesi gün ne arayan olmuş, ne soran! Şu da var ki; cinsel ilişkiyi ertelemenin erkeği ilişkiden soğutabileceğini de unutmamak gerek.

DİLEK ÖNDER (Gazeteci)
"Bu görüşe kesinlikle katılıyorum"

Hatta ben biraz daha ileri gidiyorum. "Ondan sonra" da yani ilişkinden sonra da öyle her istediğinde birlikte olunmaması gerektiğini düşünüyorum.

Bunun için bir formül dahi buldum:
"5İ, 1V" formülü...
O 5 kere isteyecek, 1 kere vereceksin kalbini...
Bu formül hem sevgililer hem de evliler için geçerli.
Garip ama gerçek...
Tuhaf ama doğru...
Bu formül sayesinde hem kadınlar istenme duygularını tatmin etmiş olacaklar hem de erkekler avlanma içgüdülerini...
Formülün yararları bu kadarla da bitmiyor.
Kadınların arzularının her zaman erkeklerden daha az olduğunu unutmazsak, bu bizim için avantajlı bir durum.
Erkekler ne yapacak peki?
Ona da cevabım var: Akıllı olacaklar...
Zor olan her zaman daha kıymetli, daha lezzetli değil midir? Öyledir? Eeee?

Yayın tarihi: 19.02.2009
4597
YORUMLAR

aşkı sadece cinselliğe dayandırarak ömür biçmeye kalkan beyinlere diyecek bi sözümde yok zaten. He sizin o bahsettıgınız arkadasınızın sevgilisin gayet tabı belliymiş amacı pesınden kosmasının bunun adına aşk deyipte böyle bi kelimeyi kirletmeyin en azından .

merve 06.12.2010 20:23:20

:( ben ne aşk yaşıyorum nede sex hep üzülen ben oluyorum boy sorunu yüzünden ameliyatıda yok :(

bora 10.03.2009 21:13:14

Erkeklerin seks yaptığı kadını tercih etmemesi zaten kötü biri olduğunu gösteriyor. Kendileri her türlü, mantar, kondilom siğil gibi pislikleri yüzlerce kişiden toplayıp ki -bunlar prezervatifle de korunmuyor- evlenecekleri zaman bakire ile evlenmeleri sonra da bu kadınları da hasta etmeleri ahlaksızlık vicdansızlık bencillik değil de ne? Hem seks yaptığı kadını tercih etmeyip ne yapacak? Öyle bön bön mü bakacak.

gizem başaran'a 2.cevap 09.03.2009 23:38:00

Yaşımız küçükken bu safsatalara kulak verdiğim için çok iyi adamları kaçırdım. Erkekler değişti artık hepsi yatak istiyor. Vermezsen naz yaparsan, üzgünüm ama ortalık güzel kaynıyor kaybedersin adamı yada sekste enerjin düşükse, dantelli gecelik falan giyersen alay ederler, zor olan kıymetli olmuyor sekste iyi olan kıymetli oluyor. Adam dönüp dolaşıp gene sana geliyor ve bu sefer yalvarıyor. Gelmeyen de defolsun anasının istediği kızı alsın.. napıyim.. ömür boyu aldatır onu. Alkolik olur. Namuslu olsan aldatılıyorsun, namussuz olsan yatılacak kız oluyorsun o ayrı bir yurdum erkek çelişkisi.

Prenses Şebnem 09.03.2009 23:31:29

bazen hayat suıprızlerle doludur planlarımızın dısında bazen ilerleyebılıyor bu askta seksete herseyde gecerlıdır ondandırkı bence bunun bır tezı bır kanıtı olamaz........ kısılere baglı degısık degısıktır tek bır kanıta ındırgemek hıc dogru olmaz.

su gencer 09.03.2009 22:26:01

hepınız ıngılızlerın haksız oldugunu duşunuyırsunuz ama erkeklerin yapısı bu bişeyi nekadar çabuk elde ederlerse o kadar cabuk sıkılıyorlar.hernekadar seks siz aşk olmaz deselerde hiçbiri seks yaptığı kadını tercih etmiyor :)

gizem başaran 09.03.2009 15:07:40

aşk çok farklı yaşanması gereken tek gerçek seks ise doruğunda heyecanı karşılıklı yaşamak bütün olmak bilim adamları saçmalıyor bence eşleri onları boynuzluyor onlarda yediremiyor böle yazıyor :)))))

aşksız prenses ebru 25.02.2009 14:14:21

ben böle planlı programlı bi ilişki yaşarsam oooo.o an ne olması gerekirse o olur..naz yapımda amanda peşimden koşssunda yok kendımı içgüdüsel olarak tatmin edim.aşk anı yaşaaaaar.

ness 19.02.2009 16:18:16

Aşksız seks olur, ama seksiz olmaz. ertelemek arayı soğutur. bekleyen erkek olursa ilk fırsatta aldatır. sonrada kadınnlar buna ağlar. bana göre dengeyi sağlamak en önemlisi. akıllı kadın erkeğini elinde tutar. bilimadamları bi öyle diyo bi böyle. en doğru mantık, ilişkide rahat olmak ve akışına bırakmak ve anı yaşamaktır. aksi olduğunda mutlaka bi taraf uzaklaşır. hangi devirde yaşıyoruz :)

koray 19.02.2009 14:44:25

Ask cinsellikle bir butundur bana kalirsa o an aklimizdan geceni yapmak istedigimiz gibi davranmak aski guclendirir daha ilk asamada bencillik etmek duygulara gem vurmak bana hic de mantikli gelmiyor acikcasi. Saygilarimla

Muge 19.02.2009 10:27:23
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.