Eyvah! Yakın arkadaşımın sevgilisiyle yattım!

Eyvah! Yakın arkadaşımın sevgilisiyle yattım!

Diyelim ki şeytana uydunuz, yaptınız böyle bir hata ya da arkadaşınızın yakışıklı sevgilisine içten içe göz öldürüyorsunuz. İşte acil durumda bilmeniz gerekenler!

Eyvah! Yakın arkadaşımın sevgilisiyle yattım!
İşte bu noktada, hayatınızın hatasını yaptığınızı üzülerek bildirmek zorundayız. Zira yaşayacağınız vicdan azabından kurtulsanız, olayın ortaya çıkma riskinden kurtulamazsınız. Ayrıca karma'nın varlığını da unutmayalım. Ettiğinizi bulma riskiniz her zaman vardır. Peki, bu korkunç durumdan kendinizi nasıl kurtaracaksınız?

Sorunlar Yumağı...

BEN NASIL BİR İNSANIM?


Vicdan azabının kaçınılmaz olduğu durumlar vardır tabii. En yakın arkadaşınızın sevgilisiyle yattığınızda kendinizi berbat hissetmeniz son derece doğaldır. Peki, bunu neden yaptınız; en yakın arkadaşınızı içten içe kıskanıp o olmak istediğiniz için mi, boş bulunduğunuz için mi? Yoksa en yakın arkadaşınızın sevgilisine aşık mısınız?

YA ORTAYA ÇIKARSA?

Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok değil mi? Her sır bir gün ortaya çıkıyor. Sizin küçük sırrınız, bin yıl sonra bile duyulsa, sizin için bir utanç kaynağı olacaktır; orası kesin.

BİR ARAYA GELDİĞİMİZDE NE OLACAK?

Siz, en yakın arkadaşınız ve sevgilisi... Er ya da geç aynı ortamda bir araya geleceksiniz değil mi? Peki, o anda durumu nasıl idare edeceksiniz; bitiyorsunuz ki sevişmiş insanlar, bambaşka bir enerji yayarlar. Yani iki insanın seviştiğini anlamak için, onları yatakta yakalamış olmak gerekmez!

KOMPAKT ÇÖZÜM:

Yaptığınızın affedilebilir bir yanı olmadığı kesin. O nedenle, pişmanlık duygunuzla baş etmek için, öncelikle olayın diğer kahramanı ile konuşun ve bu durumun, aranızda ölene kadar sır kalması için sözlü bir mutabakata varın.

Unutmayın, sizin kadar o da suçlu ama olay ortaya çıktığında, ona bir şey olmaz, suç size kalır. Bu noktadan sonra, söz konusu arkadaşınızla eski yakınlığınızı sürdürüp sürdürmemek size kalmış; zira bir insanın gözünün içine baka baka yalan söylemekten ne kadar hoşlanacağınızla ilgilidir bu.

Siz en iyisi, arkadaşınızla aranıza biraz mesafe koyun ve önce kendinizi affedin. Bu arada unutmayın, kusurun yarısının size ait olması sizi temize çıkarmaz. Bu durumda sadece birazcık hain sayılırsınız!Kaynak: Cosmo
Yayın tarihi: 06.07.2010
3738
dahafazlası
YORUMLAR

ohhhhh ne güzel şeyine sağlık....

serkancimbom7676 14.10.2010 15:45:33

Çok kötü bir şey. Asla asla ve asla!

Asi Metalci 14.09.2010 21:31:02

yakın arkadasımdı bır zamanlar ama şimdi degıl:(kötü bır tecrube heeyecan verıcı ama sonrası pek içaçıcı olmuyor tavsıye etmem..

aslı 07.07.2010 10:50:52
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.