Erkekler gerçekte ne söylemeye çalışır!!

Erkekler gerçekte ne söylemeye çalışır!!

Bazen erkekleri anlamakta güçlük çekeriz. Gerçekte ne söylemek istediklerini anlamak için onları anlamak gerekir.

Güncellenme tarihi:
Erkekler gerçekte ne söylemeye çalışır!!

Sevgiliniz ile belli bir süre berabersiniz. Akşam yemeğine çıktınız ve ona “Bu hafta sonu boş musun?” diye soru yönelttiniz. O ise, “Hımmm menüden ne seçsem?” diye sorunuzu duymuyor. Siz ısrarlısınız ve ona “Bu hafta ailem gelecek ve belki…” der demez o etrafta garson olup olmadığına bakıyor. Buna karşılık siz “Annem seninle tanışmak istiyor.” derken o size, “hımm makarna! Makarna mı alsam?” diyor. Bunun üzerine sinirlenmemek elde değil ama belki de bu onun sizi ciddiye almama durumu değildir.

Siz onla konuşurken o televizyon izlemeyi bırakmıyor mu?

Bunun ne demek olduğunu merak ediyorsanız belki de hiçbir şeydir! Uzmanlara göre, çiftler ev içindeyken kendilerine ait zamanlarını değerlendirebilmeli. Bu konuda kadınlar kitap okumayı, yoga yapmayı veya çeşitli hobiler üzerinde durabilirken erkekler sadece televizyon izlemek isteyebilir. Bununla baş etmenin yöntemi, bu tavrı her akşam devam ettiriyorsa, mutlaka konuşun.

Kavga esnasında sürekli sessiz mi kalıyor?

Bu durum kadın ve erkek hormonlarının farklı çalışmasından kaynaklandığını belirten uzmanlar, kavga esnasında kadınların hormonları daha fazla strese sebep olurken erkeklerde ise bu durum stressiz ruh hali yaratıyor. Kavga esnasında siz de stresinizi ve sinirlerinizi kontrol edin.

Sizin nerede kimle olduğunu soruyorsa?

Sorularına ilk başta, “Kız arkadaşlarınla dün akşam çok içtin mi?” diye başlar ve ardından “İçtikten sonra bara gittiniz mi, dans ettin mi? Sarhoş oldun mu?” diye devam edebilir. Özellikle yeni bir ilişkiye sahipseniz bu soruları size yöneltmesinin en temel nedeni, o yanınızda değilken sizin onu nasıl gördüğünüz. Bir başka değişle sevgili olarak görüp sahiplendiğinizi anlamaya çalışıyor demektir.

Yayın tarihi: 12.07.2012
1445
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.