Cinsel yaşamınız için bitki rehberi

Cinsel yaşamınız için bitki rehberi

Hanımlar, cinsel yaşamınızın tekdüzeliğinden, yetersizliğinden, hatta yokluğundan mı şikayetçisiniz. Üzülmeyin... Eğer yaşadığınız organik bir sorun değilse, hayatınızdaki erkeği diriltmenin yolu doğadan geçiyor.

Bazı bitkiler, erkek hormonlarını çalıştırıyor ve cinsel isteği artırıyor. Uzmanlara göre, kuşdili, vanilya cinsel iktidarsızlığı gideriyor. Maydanoz ve hardal cinsel gücü, nane, kekik, kırmızı biber, tarçın ve kişniş ise cinsel isteği artırıyor. Kereviz ise zamansız iktidarsızlığı önlüyor.

Kuşdili

Tüm salgı bezlerini dengeli bir şekilde çalıştırıyor. Erkeklerde ve kadınlarda cinsel iktidarsızlığı gideriyor.

Maydanoz

Bedeni yorgunluk ve ruhi bunalımı gideriyor. Erkeklerde cinsel gücü artırıyor.

Nane

Erkeklerde psikolojik iktidarsızlığı gideriyor ve cinsel gücü artırıyor.

Tarçın

Cinsel isteği artırıyor.

Zencefil

Tüm vücudu uyararak, bedenen ve zihnen çalışma gücünü artırıyor. Erkeklere cinsel güç ve istek kazandırıyor.

Kekik

Vücudun savunma gücünü ve erkekte cinsel arzuyu artırıyor.

Kişniş

Sinir sistemine de yarar sağlayan kişniş de erkeklerde cinsel arzuyu artırıyor. Günde bir kahve kaşığı kullanılması önerilen kişniş, sinir sistemine de çok yarar sağlıyor. Et yemeklerine veya yemeklerde soslara kullanılan kişnişin, bir bardak sıcak suya yarım kahve kaşığı karıştırılarak yemeklerden sonra içilmesi öneriliyor.

Vanilya

Çeşitli sebeplerle erkeklerde görülen cinsel iktidarsızlığı gideriyor ve cinsel güç kazandırıyor.

Kırmızı biber

Cinsel isteği artırdığı söylenen kırmızı biberin, damar sertliği, üre ve tansiyonu olan kişilerce kullanılmaması öneriliyor.

Sivri biber

Bol miktarda C, P, K vitamini içeren sivri biberin de erkeklerde cinsel isteği artırıyor.

Hardal

Cinsel arzuyu artırmanın yanı sıra sinirleri kuvvetlendiriyor. Ancak midesi hassas olanlar, karaciğer, damar sertliği ve tansiyonu olanların kullanmaması isteniyor.

Kereviz

Çeşitli iç salgı bezlerine etki ediyor ve onların faaliyetlerini artırıyor. Erkeklerde cinsel faaliyeti arttırarak, zamansız iktidarsızlığı önlüyor.

Ayçiçeği

Bol protein içeren ve E vitamini deposu olan ayçiçeği, iktidarsızlığa engel oluyor, cinsel arzuyu artırıyor. Kalp ve sinir hastalıklarına da iyi geliyor.

Greyfurt

Vücuda gençlik ve dinçlik veriyor. Sabah kahvaltıda bir bardak içilmesi önerilen greyfurt, ülser ve tansiyonu olanlara tavsiye edilmiyor.

Çam fıstığı

Bol E vitamini içeren çam fıstığı, cinsel tükenme ve buna bağlı ortaya çıkan ruhi çöküntü ve kalp rahatsızlıklarına iyi geliyor.

Antep fıstığı

Protein ve bol E vitamini içeren Antep fıstığı da cinsel arzuyu uyarıyor.

Susam

Cinsel isteği artırıyor.
Yayın tarihi: 31.01.2003
943
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.