Burçlar aşkı anlatıyor

Burçlar aşkı anlatıyor

Ayrılık acısının burçlar üzerindeki etkilerini merak ediyor musunuz? Her burcun ayrılık karşısındaki tepkileri farklı. Kimi hemen unutuyor, kimileri de anılarla yaşıyor.

KOÇ BURCU

Çevresini değiştirir


Koçlar, kendilerine asla acımaz. Olaylara gerçekçi bir şekilde yaklaşırken; yeniden doğuşun planlarını yapar ve çevrelerini değiştirmekten korkmazlar. Çok güçlü bir kişilik isteyen bu davranış, kolay başarılacak bir şey değildir. Çalışmak ve bir şeyler yaratmak Koçlar'ın en büyük kuvvet kaynağıdır. Her durumda iradelerine güvenir ve cesaret gösterirler. Bir ayrılığın ardından dönüp de arkalarına bakmazlar. Yapabileceğinin en iyisini yapmak için mücadele eden Koç burcu üyeleri, ayrılıktan sonra gösterdikleri soğukkanlı davranışlarını takdir etmemek mümkün değildir.

İKİZLER BURCU

Herkesi şaşırtırlar


Hareketli ve her an aşka hazır yapılarıyla yaşamı kucaklayan İkizler, ayrılıklar karşısındaki tutumlarıyla herkesi şaşkına çevirirler. Bir gün acılarını unutmuş görünür, diğer bir gün üzüntüden kahrolurlar. Bu noktada, dostlarının devreye girmesi onları rahatlatır. Çevrelerinde onları teselli etmek için hazır bekleyen birçok arkadaşları vardır. Arkadaşları İkizler burcu üyelerine, güneşin tekrar parlayacağını hatırlatma görevini üstlenir. Yaşanan acısının etkileri bir gün aniden bitiverecektir. Üzüntü ve yeni bir hayat kurma fikri arasında gidip gelen İkizler, uykudan uyandıklarında kendilerini çok iyi hissedecektir.

BOĞA BURCU

Kimseye güvenmez


Bir toprak burcu olduğu için gelecekte güven arayan Boğalar; ilişkilerine de bu anlamda bakar ve unutmanın zorluklarını en uç noktalarda yaşarlar. Sessiz ve sakin yapılarının altındaki fırtınaları hiç kimseye hissettirmezler. Beklenmeyen ayrılıklar; onlarda sevgi tatminsizliği ve çevreye karşı kuşku duymalarına neden olur. Onlara acı veren bu üzüntüden kurtulabilmeleri için hayatlarına farklı kişilerin de girebileceğine inanmaları gerekir.

YENGEÇ BURCU

Anılarıyla avunurlar


Duygusal bir su grubu için ayrılığın ne kadar feci bir olay olduğunu, astroloji konusuna uzak olanlar bile tahmin edebilir. Ayrılık sonrası bir Yengeç için yaşam, adeta durmuştur. Onu unutmaya çalışmanın nankörlük olduğunu düşünür ve acıdan kurtulmak yerine daha da üzülmek ister gibi bir tutum içine girerler. Bu arada ayrılıkta karşı tarafı haklı bulup, kendilerini suçlu hissetmek için de ellerinden geleni yaparlar. Hayatlarını bir anı müzesi haline getirmeyi bırakmaları ve bir an önce dışa dönmeleri gerekir. Yaşamın kısa olduğunu ve kaçan fırsatların bir daha gelmeyeceğini anlamaları biraz zaman alacaktır. Ayrılığın acısını dolu dolu yaşayan Yengeçler, zor unutur.

ASLAN BURCU

Yepyeni bir sayfa açarlar


Siz bir Güneş insanısınız. Gururu ve yüceliği temsil ediyorsunuz. Acınız derin ve gerçektir. Yaşam sevincini kaybetmeyi asla kendinize yakıştıramaz, biten aşkın geride kaldığına inanırsınız. Geriye bakmak istemezsiniz. Hayat defterinden bir yaprak daha kapatırken, bilirsiniz ki; uğruna canını verdiğiniz aşk, artık ölmüş ve külleri kalmıştır.Yaşamın devam ettiğini ve tanıdığınız özel duyguların bir başka biçimde tekrar canlanacağına eminsinizdir. Yeniden geleceğe dönecek, tarzınızı değiştirecek ve dengenizi bulacaksınız. Şimdiye kadar hiç gitmediğiniz yerleri gezeceksiniz. Gelecek her yeni günde; belki de, en büyük aşkınız saklı olabilir. Bu düşünce tarzı sizi ayakta tutmaya ve her gün yeni bir heyecana hazır olmanızı sağlayacaktır. Aşkın kırgınlığını çok kolay atlatarak ayrılık acısı çekenler için iyi bir örnek olacaksınız.

BAŞAK BURCU

Çalışarak unuturlar


Siz bir Merkür insanısınız. Akılcılığı asla elden bırakmazsınız. Olabilecek olaylara hazırlıklı gibisinizdir. Bir an düşünür ve nerede hata yaptığınızı algılamaya çalışır, ilişkinizi kısa bir sorgulamadan sonra hiç kimseyi suçlamadan unutmaya çalışırsınız. Her şey mantık çerçevesi içinde yaşanmış ve bitmiştir. Zaten çalışmayı öyle çok seviyorsunuz ki; kendinize her zaman yeni sorumluluklar bulursunuz. Yaşadığınız ilişkiden edindiğiniz tecrübelerin avantajlarını daima lehinize kullanır, hatta çevrenize bu konuda ahkam bile kesebilirsiniz. Öyle ya, herkes aşk acısını unutmaya çalışırken, güçlü kişiliğiniz bu tür ilkel duygulara yenik düşmemeli.

TERAZİ BURCU

Günlerce iki gözü iki çeşme


Siz bir aşk meleğisiniz. Elinizde asanız, pırıltılı kişiliğinizle aşktan aşka koşarsınız. Arkanızda bıraktığınız gözü yaşlı sevgililerinizi sevgiyle hatırlamanıza rağmen; yeni biten bir aşkın arkasında sanki dünyanız yıkılır, bir daha asla bu kadar sevemeyeceğinizi düşünür, günlerce ağlarsınız. Sanki gökyüzü boşalmış ve tüm yağmurlar gözlerinizden akmaktadır. Böyle bir yürek acısına kim dayanabilir ki... Üstelik sakinleşmeniz öylesine zorken, arkadaşlarınızın sizin için yapacak çok şeyleri vardır. Önce kabul etmelisiniz ki, bu ayrılık bir yaşam sonu değildir. Üstelik hayat sürprizlerle doludur ve aşk ayrılığı yaşayan ilk siz değilsiniz. Sosyal yapınızın sizi gölge gibi takip ettiğini biliyorsunuz. Katıldığınız her toplantıda size hayran insanlar olacak ve bir gün içlerinden birini gerçekten seveceksiniz.

AKREP BURCU

İntikam peşindedir


Siz bir ayrılığın ertesinde uzun süre yalnız kalamazsınız. Doğanızda cinsellik ve aşk yaşama ihtiyacı, sizi farklı bir aşkın kollarına atar. Asla yenilgiyi kabul etmeyen yapınızla da, biten ilişinizi sürekli sorgular hatta intikam planları yaparsınız. Yaşamı olduğu gibi kabul etmelisiniz. Yenilgiyi siz de tatmalı ve her aşkın bir gün bitebileceğini bilmelisiniz. Üstelik hemen bir partner bulma hızı yaşayan sizin, biten aşkınızı suçlamaya hakkınız yok değil mi? Sizde bu tutkulu yürek varken yaşamınız adeta bir sevda masalına dönecek ve torunlarınıza anlatacak o kadar çok hikayeniz olacak ki... Bu dünya ne aşklara sahne oldu değil mi?

YAY BURCU

Biri gider biri gelir


Aklı bir karış havada gezen birine yaşam dersi veren ve onu kendisine aşık ettikten sonra da bırakıp giden kim olabilir acaba? Biliyoruz hiç kimse sizi asla terk edemedi. Hep sıkıldınız ve çekip gittiniz. İşte bu seferki farklı bir ilişki ve terk eden o. Aslında hiç şaşırmaz güçlü mantığınızla buna da bir çare bulursunuz. Yaşamı olduğu gibi kabul eden müthiş güvenli yapınızla bu ayrılığı bir aşk kazası olarak kabul edersiniz. Çoğu kişinin aksine, siz biriyle beraberken kişiliğinizi kaybetmiyorsunuz. Aşkı oyun gibi görüyorsunuz. Bir aşk kelebeğine ders vermek kimin haddine. Siz onu terk etmenin zaferini kutlarken; o zaten farklı kulvarlarda yaşamın tadını çıkarıyor.

OĞLAK BURCU

Dünyası kararır


Siz sevdiğinizden ayrılınca, her şeyin sona erdiğini düşünenlerdensiniz. Gerçek aşkların bir kez yaşandığına inan birini teselli etmenin güçlüğünü yakınlarınız çok iyi bilir. Güçlü mantığınızın sizi yalnız bırakmayacağını bilmeli ve zamanla yeni bir hayat kuracağınızdan emin olmalısınız. Kendiniz işinize verirken; birçok başarının altına imza atacak, yaşadığınız hayal kırıklıkları sizi daha da güçlü kılacaktır. Yaşamın diğer yarısında aşktan çok mantıklı ilişkileri tercih ederken, duygusal konularda kırılgansınız.

KOVA BURCU

Kendini toplar


Siz özgürlüğünüze öylesine tutkunsunuz ki; ayrılığın verdiği üzüntüye rağmen, rahatlamanın keyfini yaşarsınız. Artık hiç kimse "Nerede kaldın?" demeyecektir. Üstelik, artık eski arkadaşlarınızla istediğiniz gibi görüşebilecek, gece yarılarına kadar gezip dolaşabileceksiniz. Geçmiş geride kalmıştır ve daha yaşanacak farklı aşklar sizi beklemektedir. Ayrılığa bakma şekliniz yaşamınızı kolaylaştırırken, olumsuzluklardan çok çabuk sıyrılırsınız. Biten bir aşkı düşünmek size göre değildir.

BALIK BURCU

Teselli bulur


Sizi dışarıdan gözlemleyenler, duygusal yapınızın bir aşk acısına dayanamayacağını zannederler ve kötü haberi hemen vermek istemezler. Aslında, kırılgan görüntünüzün altında güçlü bir kişilik yatar. Göz yaşlarınızı kısa sürede kurutur ve mendillerinizi bir kenara atarak, yeni bir yaşamın içinde kendinizi bulursunuz. Siz teselli edecek o kadar kişi bulursunuz ki; yeni bir aşk acısı kapınızı çalıncaya kadar, hayatınızı istediğiniz gibi yaşarsınız. Duygusal kırıklıklar pes etmenize yetmez ve yeni aşklar için hazırlanırsınız.
Yayın tarihi: 27.12.2004
19904
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.