Biz sadece arkadaşız!

Biz sadece arkadaşız!

Birçoğumuz karşı cinsten çok yakın arkadaş ediniyoruz. Ama yapılan araştırmalar tam olarak böyle söylemiyor.

Güncellenme tarihi:
Biz sadece arkadaşız!

En gizli sırlarımızı çoğu zaman çok yakın bir erkek arkadaşımıza açarken daha rahat hissederiz kendimizi. Daha az yargılanma , daha az kıyaslanma korkusu olur içimizde. Ama Amerikalı araştırmacıların yaptığı son araştırma gösteriyor ki: Ateşle barut yan yana durmaz.

Yapılan araştırmaya göre karşı cinsten yakın arkadaşı olanlar bu arkadaşını zamanla çekici bulmaya başlıyor. 400 yetişkin üzerinde yapılan araştırma, cinsellik tarihini aydınlatma amacıyla başlatılmış. Ve görülen o ki en yakın arkadaşına açılan taraf genellikle erkekler. Bu yakınlaşmadan rahatsız olanlar ise doğal olarak iki tarafın da partnerleri.

18-52 yaş aralığında yapılan araştırma da yine kadınların ağzının daha sıkı olduğu görülmüş ve ilgi duyduğunu ilk itiraf eden taraf erkek olmuştur.

Tabi bu araştırma sonuçları bir genelleme, İstisna olan kadın-erkek arkadaşlıkları elbet vardır. Ama sonuçlar akıllara bir soru getirmiyor değil: Kim evleneceği insanla birçok şeyi paylaşmaktan zevk almak, o insanla aynı zamanda çok yakın arkadaş olmak istemez ki? Bunun yanında bir de dezavantajı var sonuçların: Kim eşinin, kendisiyle ilgili en özel sırları dahi bilmesini ister ki?

Yayın tarihi: 09.06.2012
1681
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.