Ayrılığın el kitabı

Ayrılığın el kitabı

Eğer sevgilinizle ayrılmak zorunda kaldıysanız, dünya başınıza yıkılmış gibi gelir. Sanki asla başkasıyla olamayacakmış gibi hisedersiniz. Oysa siz ilişkinizin yasını tutarken, dışarıda bir yerlerde asıl "ruh eşiniz" size doğru haraket halindedir.

Erkek arkadaşınız sizi terk etti ya da onun kötü davranışları yüzünden siz onu terk etmek zorunda kaldınız. Sanki dünyanın sonuymuş gibi hissediyorsunuz. Eliniz sürekli telefonda, numarayı çevirmemek için kendinize zor engel oluyorsunuz. Dostlarınızın "Unutursun yakında, ondan çok daha iyisini bulursun" sözleriyse size hiç gerçekçi gelmiyor. Ondan başkasını sevemeyeceğinizi düşünüyorsunuz...

Artık suçlamalardan vazgeçmenin ve gerçek hayata dönmenin zamanı geldi. Bu sancılı dönemi atlatmanın aslında hiç de kolay olmadığını iyi biliyoruz. Sizi teselli edecek dostlarınız da her zaman yanınızda olmayacaktır.

Böyle bir dönemde size destek olabilmesi için bir arkadaşı aratmayacak kadar iyi tavsiyerlerde bulunan bir kitap seçtik size raflardan, Dekolte Yayıncılık'tan "Ayrılığın El Kitabı". Kitabın yazarı olan Delphine Hirsh, arkadaşlarının ve kendisinin yaşadığı ayrılık dönemlerinde birlikte geçen yüzlerce saatin birikimini kitabına yansıtmış. Yani pek çok kanının öğütlerini bu kitapta toplamış. Ayrılık anından kendinizi toparlamış olacağınız altı ay sonrasına kadar yapacağınız her şey, sizin için önceden planlanmış.

Evet, her ayrılık acı verir ama ileride bütün bu yaşananları unutacaksınız. Ve belki de sizi çok daha mutlu edecek gerçek "ruh eşinizi" bulacaksınız.
Yayın tarihi: 28.03.2007
2972
dahafazlası
YORUMLAR

BENİ TERK EDİLCEKMŞM GİBİ Bİ HİS VAR :( ORTADA HİÇ Bİ TATSIZLIK YOKKEN

ada dln 03.07.2011 10:03:19

ben onun isteklerine boyun eğmedim diye beni terketti değmez hiç kimse için bu acıyı çekmeye fakat kalbimiz anlamıyor teselli aramak için bakıyordum bu yazıları gördüm zaman en iyi ilaç kimse için ölmeye değmez

gizem 11.03.2009 19:31:12

15 gündür aşk acısı çekiyorum,ALLAH sabırlar versin çekenlerede.. zamanla geçer diye bekliyorum

pelin ayaz 21.12.2008 19:51:55

şu an o kadar kötüyüm ki kendimi jiletleyip ölmek istiyorum bu okuduklarım da umrumda değil..sadece ölmek istiyorum..beni şu an teselli edebilecek hiçbir şey yok....hele bu acıyla oturup kitap hiiiiiç okuyamam.....sadece ölmek istiyorum!!

ece ayaz 10.07.2008 02:21:59

Ben de aynı durumda ayrılmak zorunda oldugun bır ılıskıdeyım.2 ay once ayrıldık ve 1 ay ayrı kaldık..hıc haber bıle almdan..sonra tekrar bırlestık,,belki bişeyleri onarırız dıye ama olmuyor :((sadece sevgı olmuyo cok kotuyum..bayramlar yok su anda benım ıcın..allah hepımıze sabır versın..zamanla gecıyo dıyen arkadaslarada tesellı ıcın tesekkurler..mutlaka allah sabrını verecek yoksa hıcbır acı unutulmasaydı,,bu sekılde kımse yasayamazdı..

Merve Karahan 23.12.2007 13:00:27
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.