Aynı dili konuşmak diye buna denir!

Aynı dili konuşmak diye buna denir!

Dili kullanımdaki benzerlik, aşkın yürümesinde en büyük etkenlerden biri.

Güncellenme tarihi:
Aynı dili konuşmak diye buna denir!

İlişkinizin uzun ömürlü olup olmayacağı aslında konuşmalarınızda gizli, sadece henüz siz fark etmediniz. Oturup biraz düşünün, birbirinize attığınız e - postaları karşılaştırın. Dili kullanımda ne kadar benzerlik varsa o kadar sevinebilirsiniz. Çünkü iletişiminiz muhtemelen çok iyi.

Son zamanlarda yapılan araştırmalardan biri, özellikle potansiyel sevgili adayları ve sevgililer arasında dili kullanmadaki benzerliğe dikkat çekiyor.

Kelimeleri telaffuz etme, bağlaçların kullanımı ya da bunlar gibi dili kullanmadaki özelliklerin benzediği insanların ilişkileri daha uzun ömürlü ve uyumlu oluyor.

Dili aynı şekilde kullanan kadınlar ve erkekler, daha romantik bir aşk ilişkisine sahip oluyorlar ve bu romantizm gittikçe artıyor.

Farkında olmadan yapılan bu konuşmadaki benzerlik, partnerlerin birbirleriyle daha iyi iletişim kurmalarını sağlıyor. Dolayısıyla konuşarak halledebildikleri sorunlar, ileri dönemlerde tekrar karşılarına çıkmıyor.

Yayın tarihi: 12.07.2012
2985
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.