Aşkınız hiç bitmesin!

Aşkınız hiç bitmesin!

Sonsuz aşk diye bir şey gerçekten var mı? Aşkınızın ilk günkü cazibesini yitirmeye başladığını düşünüyorsanız, aşkın altın kurallarını keşfedin.

Günümüzde neredeyse "Daima ve sonsuza kadar" vaatleri artık "Birkaç yıl" anlamına gelir oldu. Okuldaki çiftlerin çoğu çoktan ayrıldı bile. Karşı komşu da boşandı, halbuki daha kısa bir süre önce çok mutluydular. Aslında aşkı canlı tutmak, o kadar da zor bir şey değil. Birbirinize daha çok zaman ayırıp birbirinizi tanımaya ve aşık olmaya başladığınız günleri hatırlayın. Altın kurallarımız sayesinde sizin de aşkınız sonsuza kadar mutlu bir şekilde sürebilir.

Saygı önemli
Eşiniz yorgun ve stresli olduğunda nasıl davranıyor? Ses tonunu, jest ve mimiklerini inceleyin. Sürekli bacağını mı sallıyor, dişlerini mi sıkıyor yoksa gözlerini daha mı sık açıp kapatıyor? Onun stresli olduğunu belli eden işaretleri öğrenin ve böyle anlarda üzerine gitmeyin.

Sohbet edin
Çok kolay görünse de; çalışmaktan, ev işlerinden ve çocuklardan sohbet etmeye pek fırsat kalmıyor. Ama haftanın bir veya iki gününü birlikte geçirmek için planlayabilirsiniz. Birlikte sevdiğiniz bir restaurant'a veya sinemaya gidin. Böylece eşinizi bu aralar en çok meşgul eden konuyu öğrenebilir ve sizi rahatsız eden konuları gündeme getirebilirsiniz. Ancak konuşmak her zaman kolay olmuyor: Sitem etmekten, iğnelemekten ve sinirli bir ses tonundan kaçının. Ona "İşlerin artık benden daha önemli olmaya başladı" demek yerine, "Zamanının birazını da benimle geçirmek için ayırabilir misin?" ifadesini kullanın. "Seninle birlikte geçirdiğimiz akşamları özlüyorum" da olumlu bir yaklaşım. Buna kim "Hayır" diyebilir ki?

Maziye dalın
"Senin gülüşünü seviyorum" bir müddet sonra, artık "Senin gülüşünden nefret ediyorum"a dönüşmüş ise, küçük bir alıştırma yapmanın zamanı gelmiş demektir. Ona aşık olmaya başladığınız zamanı hatırlayın. Size çekici ve büyüleyici gelen yönü neydi? Aniden o romantik dakikalar ve size mutluluk veren olaylar gözünüzün önüne gelecektir. Hatta birlikte coşup keyifle maziye dalın, bu kaynaşmak için birebirdir.

Doğru tartışın
Münakaşa en iyi ilişkilerde bile olur, ama önemli olan doğru bir şekilde tartışmak. Nasıl birisiniz? Sorunlara haftalarca sesinizi çıkartmayıp bardağı taşıran son damlada patlıyor musunuz, yoksa uyumun bozulmaması uğruna sorunları olduğu gibi görmezden mi geliyorsunuz? Öfkenin derecesi artmaya başlıyor ve ileride pişman olabileceğiniz sözler ağzınızdan çıkmak üzereyse, hemen temiz havaya çıkın. Gezinti yapıp sakin kafayla bir daha düşünün.
Yayın tarihi: 24.05.2007
2040
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.