Aşıkmış gibi davranmak gerçek aşka sebep oluyor!

Aşıkmış gibi davranmak gerçek aşka sebep oluyor!

Yapılan bir araştırmaya göre aşıkmış gibi davranmak, gerçek duyguların büyümesine yardımcı oluyor.

Güncellenme tarihi:
Aşıkmış gibi davranmak gerçek aşka sebep oluyor!

Kadınlar, beraber oldukları kişiye kimi zaman çok uzun süre aşık kalacağını düşünür. Her günü ona olan aşkından dolayı mutlu yaşar. Yapılan yeni bir araştırmaya göre aşık olmak ile aşıkmış gibi davranmak arasında bir fark olduğunu ortaya çıkardı.

Bu konu ile alakalı Prof. Richard Wiseman yürüttüğü çalışmasında davranışlarımızın duygusallığa neden olabileceğini açıkladı. Bu durum aynı duygularımızın davranışlarımız üzerinde yarattığı etki gibi olduğunu ekledi. Prof. Richard Wiseman’ın 100 katılımcı ile yaptığı araştırmada hızlı bir buluşma çevresinde neler olabileceğine baktı. Hızlı yapılan buluşmalar boyunca, çiftler birbirlerine aşıkmış gibi davranıp, gözlerini birbirine dikip, ellerini tutup, kulaklarına fısıldadılar. Bunun sonucunda yapılan deney aşıkmış gibi davranan çiftlerin %45’inin tekrardan görüşmek istediklerini dile getirdiği ortaya çıktı.

Bunun üzerine Prof. Richard Wiseman, “Aşıkmış gibi sergilenen davranışlar gerçek aşka sebep olabilir. Önerilen pozitif hareketler geçerli olduğunda, insanlar her zaman pozitif düşüncelere yönelirler.”

Eğer siz de aşkı arıyorsanız, belki önce davranışlarınızı kontrol ederek başlamalısınız ve potansiyel aşkınızı bulabilirsiniz.

Yayın tarihi: 10.07.2012
2904
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.