Arkadaş mısınız Sevgili mi?

Arkadaş mısınız Sevgili mi?

Yakınsınız ama sevgili olduğunuza tam olarak emin olamıyorsunuz. Size arkadaşça mı davranıyor sevgiliniz mi olmak istiyor? Bazı kriterlere dayanarak bu sorularınızı cevaplandırabilirsiniz...

Güncellenme tarihi:

Oysa siz onun sevgiliniz olmasını o kadar çok istiyorsunuz ki... Ancak küçük düşmemek ya da mahcup olmamak için duygularınız hakkında onunla konuşmaya cesaret edemiyorsunuz. Bu durumda onun hareketlerine bakarak, arkadaş mı yoksa sevgili mi olduğunuzu anlayabilirsiniz.

İlişkinizi aşağıdaki önerilere göre değerlendirin...


Arkadaşlarını tanıyor musunuz?

Hoşlandığınız kişinin arkadaşlarıyla tanıştınız mı? Sizi nasıl tanıştırıyor ve size onların yanında nasıl davranıyor dikkat edin.
Arkadaşlığınız sırasında kimlerle görüştüğünüze, onlarla yakın ilişkiler kurmaya ve çok soru sormamaya dikkat edin.

Gün içinde buluşuyor musunuz?

Hoşlandığınız kişiyle gün içinde görüşün. Öğle yemeğine, çaya davet edin. Sizi belirli saatlerde araması için gece geç saatlerde gelen telefonlara cevap vermeyin.
Bu sizi görmek ya da konuşmak isterse belili zamanlarda araması gerektiğini anlamasını sağlar.

Özel günlerde yanınızda mı?

Sizin doğum gününüzü hatırlaması, size hediye alması da sizden hoşlandığını, değer verdiğini gösterir. Hatırlamıyor ve bahaneler sıralıyorsa onu arkadaş olarak görebilirsiniz. Unuttuğunu belirtip hatasını telafi ediyorsa tekrar düşünün.

Her zaman yanınızda mı olmak istiyor?

Arkadaşlarınızla birlikte olduğunuz zamanlarda o da sizinle olmak istiyorsa sizden hoşlandığı anlaşılabilir. Arkadaşlarınızla olan programlar yerine başbaşa olmak istiyor da olabilir.
Siz nasıl onu arkadaşlarınızın yanında gözlemlemek istiyorsanız zamanla o da sizi arkadaşlarınızla birlikte tanımak isteyecektir.

Hiç birlikte tatile çıktınız mı?

Bir grup içerisinde de olsa birlikte tatile çıkmak onu yakından tanımanızı sağlayabilir. Bazı erkekler arkadaş olduklarını ileri sürerek size sevgili gibi davranabilir. Bu başka ilişkileri olabileceğini ya da henüz ciddi bir ilişkiye hazır olmadıklarını gösterir.
Tatil boyunca telefonlarına, konuşmalarına, ailesiyle ilgili söylediklerine ve tabiki kendi hareketlerinize dikkat edin.

Sevgiliniz gibi mi davranıyor?

Hoşlandığınız kişi sevgiliniz gibi davranıp arkadaş olduğunu iddia ediyorsa, aranızdaki ilişkiye dair yüz yüze konuşabilirsiniz.
Kendinizi belirsizlik yerine olumlu ya da olumsuz cevaba hazır hissediyorsanız oturup konuşun.

Bahanelere kanmayın

Yeni ilişki yaşadım, hazır değilim gibi bahanelere dikkat edin. Unutmayın bir erkek ve kadın gerçekten hoşlanıyorsa ya da aşıksa onu hiçbir şey durduramaz. Tanıma süreci 3 aydan fazla sürdüyse sizi oyalıyor olabilir.

Ne sıklıkta görüşüyorsunuz?

Görüşme sıklığınıza dikkat edin. Her gün görüşüyorsanız bu olumlu bir işarettir, haftada bir zoraki görüşmeler oluyorsa yeni seçenekleri gözden geçirin.

Yayın tarihi: 29.06.2009
27448
dahafazlası
YORUMLAR

Öncelikle sitenizde böylesi iki farklı kutubu bir forma yerleştirme babında her iki tarafın da tavizkar eylemleri ile bir mutluluk tablosu yaratacağınıza inanıyorsanız, siz halen pamuk prensessiniz ve malesef kendinize uygun bir prens bulmanız mümkün değil. Cinsiyetler arası farklılıklarımızı şayet kabul ediyor isek neden karşı cinsi bizi kabul görmesi için önerimlerinizde ki gibi karşılıklı tavizler verme mecburiyetinde kalalım. Bu kendi cins varlıklarımızın reddi üzerinden alışkanlık durumuna gelen sosyo-kültürel geleneksel cins davranışl

Bir erkeğin itırafları 1 19.07.2009 19:32:57

bence her kadın aynı olamaz bazıları başka şeylere önem verir bazıları sevgiye bu yüzden olayı genellemek çok yanlış olur bu birkaç kişiyle sınırlanmış birşey deyilki her kadın aynı deyildir ve aslada olamaz.sevmek bukadarda ucuz olamaz bence

gül g.............. 04.07.2009 15:26:08

arkadaşlıklarla başlayan ilişkiler temeli sağlam oluyor..çünkü daha önceden tanımışlık ve paylaşmışlık oluyor..zaten anlaşamadığın bir insanla arkadaş olmazsın ki arkadaşlık sevgili boyutuna taşınınca sağlam bir ilişki oluyor..

marquise 04.07.2009 13:39:10

insanlar farklı oldugu için düşünceler kavramlar da deyişiyor.bazi arkadaşalr var ki, çok isterler sevgili olsunlar ama buna kendileri engel oluyorlar sevgili oldukları zaman daha çok fedekarlık etmek gwerekiyor bundan da kimse kolay kolay vaz keçemiyor.arkadaş ya sevgili önemli olan kendine ve karşındakına dürüst olmakdır.

mucuk82 03.07.2009 17:25:10

KADIN ERKEĞİ BEDENİ, BAKIŞLARI, KONUŞMASI, MESAJLARI, UCU AÇIK YANITLARIYLA ÇOK GÜZEL ŞEKİLDE KULLANIYOR KARDEŞİM. KULLANMANIN NE ANLAMA GELDİĞİNİ DE HERKES ÇOK İYİ BİLİYORDUR.

BİR DOST'AN sevgilimi oda ne:)? YE CEVAP. ' 03.07.2009 12:32:27

bir dost isimli arkadaşın dediklerine kesinlikle en içten duygularımla katılıyorum.Ben yavaş yaaş ilişkiye yön verirken bana bugünü yaşamak varken hayatta neden korkarak yavaş adım atıosun dedi sonra ciddi bi teklif almam lazım dedi benden teklif istedi açıkcası teklifimi yaptım.ne güzel çıkıyoruz.aradan 3:5- 4 ay geçti.neymiş sevgim konusunda güveni tammış bana. ama eski sevgilisine ve onu aldatan sevgilisine döndü bana güveni neye yaradı bunun şimdi siz karar verin.aşk neden şey artık kalmadığına inanmaya başladım ki sevgilide neymiş:S

sevgilimi oda ne:)? 02.07.2009 20:32:05

BENİMLE 3,5 YIL HER YERE GELDİ, ŞEHİR DIŞINA ÇIKTIK, HATTA ÜLKE DIŞI GEZİ PLANI YAPTIK, SABAHLARA KADAR EĞLENDİK, HERGÜN İŞE BERABER GELİP DÖNDÜK, AİLELERİN TÜM SORUNLARIYLA YAKINEN İLGİLENDİK, HAYATINA BİR ERKEĞİ ALMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ, BENİ KENDİNE AŞIK ETTİ VE OLMAZ DİYEREK GİTTİ. PEKİ BU NE OLUYOR. BİLENLER AKIL VERSİN. KADININ NE YAPACAĞINI KENDİSİ BİLE BİLEMEZ.

BİRDOST 02.07.2009 17:16:21

Birisine eğer aşık olduysanız önce arkadaş olmak sonra ilişki kararı vermek (ben artık böyle yapıcam)sonrası o kadar zahmetli ve üzücü olabiliyor.

buseda267 02.07.2009 10:28:52

Sizce ? var öyle konustugum biri bende anlamadim daha onun tam olarak ne istedigini bazen bi oluyor sevgilim olmak istedigini vurguluyor sonra hic olmamis gibi davraniyor...! bence benden net cevap alamadigi icin öyle davraniyor cünkü ben tam emin deilim sevgili konusunda. Bazen bak hala tek tabancayim diyip duruyor banada ne diycegimi bilmiyorum yani ???

manisali04 02.07.2009 01:58:57

arkadaşlar anlamadığım bir şey var bu devirde arkadaş olmadan birbirini tanımadan aşık olmak diye bir şey kaldımı benimde sevdiğim bir kız var o nun düşünceside böyle ilk gördüğümde sevgilimi yoksa arkadaşmı olacağına karar ceririm diyor ama ilk gördüğünde bu sevgilim olacak diye baktıklarının hepsi zamanla gitti gercek anlamda canımı vermeye hazırım fakat arkadaş olarak kabul ettim diyor bende üstelemiyorum gerçekten birini bir gün severse bende bu sevgimi içimden söküp atarım ama tek bir şey var arkadaş olun ondan sonra sevgilimi dostmu ayrımına gelin böyle yaparsanız üzülmezsiniz ...

skut 01.07.2009 04:11:37
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.