Evlilik aşkı öldürür mü?

Evlilik aşkı öldürür mü?

Evlenen çiftler zamanla monotonluğa bürünüp büyülü aşklarını öldürüyorlar mı?

Güncellenme tarihi:
Evlilik aşkı öldürür mü?

Birçok insan, evlendikten sonra aşık oldukları partnerlerine karşı aynı heyecanı duyamadıklarını itiraf ediyorlar. Bunun nedeninin imza mı, yoksa çiftlerin birbirlerini kaybetme korkusunun evlilikle kaybolması mı olduğu ise hala tartışılan bir konu.

Flört döneminde; çiftler birbirlerini etkilemek için bakımlı olmaya özen gösterirler. Kadınlar saçlarıyla kıyafetleriyle ve bakımlı ciltleriyle sevgililerin yanına giderken, işi daha kolay olan erkekler saçlarının temizliğine ve afrodizyak etkili parfümlerini sıkmaya özen gösterirler. Ancak evlendikten sonra sürekli yan yana olan bu sevgililer, artık bakımlı olmaktansa rahat ev hallerini takınmaya başlıyorlar. Flört döneminin romantizmini yavaş yavaş öldüren bu olgu bir süre sonra eşler için birbirlerine değer vermemeye ya da hor görmeye kadar varabiliyor.

Yani aslında aşkı öldüren evlilik değil; çiftlerin evlenince takındıkları tavır. Aşkınızın tazeliğini korumak istiyorsanız, evlendikten sonra da flört döneminde olduğu gibi eşiniz için bakımlı olmaya ve aynı heyecanı hissettiğinizi ona yansıtmaya çalışın.

Yayın tarihi: 28.06.2012
6870
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.