Yatak odası fısıltıları...

Yatak odası fısıltıları...

Yatak odasında ışıklar söndüğü zaman fısıldaşmalar başlar. Yatak odası fısıltıları kadınlar ve erkekler için farklı öneme sahiptir. Kadınlar bambaşka konularda konuşmayı severken, erkeklerin yatak fısıldaşmaları bambaşkadır.

Araştırmalar erkeklerin yüzde 56'sının ışık söndüğünde rüyalarının kadınına ne kadar güzel olduğunu söylediklerini ve bu sayede kendi içlerinde ve partnerlerinin içlerindeki ateşi alevlendirdiklerini ortaya çıkarıyor. Ancak erkeklerin neredeyse tamamı, aşk oyunu sonrasında eşlerine "Nasıldım?" diye soruyor. Kadınların %55'i ise seks sonrası kesinlikle bu soruyu duymak istemiyor. Ancak genel olarak "yatak" sadece yatılan ve seks yapılan bir yer olmaktan çok, romantizmin yaşandığı, çok özel ve genel konuların konuşulduğu sevgi dolu bir yer. Ayrıca insanların %63'ü yatakta yorgan yastık arasında eşlerine ayakkabılarının sıktığını ve nasıl acı verdiğini de anlatıyor.

Yastıklı fikir alışverişi: Bir romantik, bir güncel...

Baş başa olunan bu hoş yatakta gecenin güzelliğinin tadını çıkarmak ayrı bir duygudur. Yatak odasının kapısının kapanmasıyla baş başa kalınır ve nihayet daha açık ve yoğun konuşmalar için vakit vardır. Konu ne olursa olsun önemli değil, önemli olan birlikte olmak ve yatakta olmak. O duygusallığı ve beraberliği yaşamak. Yapılan araştırmalara göre çiftlerin sadece yüzde 4'ü yatakta konuşmaktan hoşlanmıyor. Ancak yatakta konusu geçen sohbetlerin en başında "kişisel problemler" (yüzde 63) gelirken onu "aile sorunları" (yüzde 62) takip ediyor. Ardından hafta sonu ne yapılacak konusu da (yüzde 55) çok konuşulan konular arasında. Gelecek için planlar ve hayaller ise yüzde 54 oranında gündeme geliyor.

Baştan çıkarma sanatı

Kim yatakta partnerinden duyduğu tatlı sözlerle baştan çıkarılmak istemez? Erkeklerin % 56'sı eski bir stratejiyi uygulayarak eşlerini komplimanlar yaparak baştan çıkarmaya çalışıyor. Ancak kadınların sadece yüzde 28'i erkeklerine onu ne kadar çekici bulduklarını söyleyip baştan çıkarma teşebbüslerinde bulunuyorlar.
Yayın tarihi: 23.10.2006
8228
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.