Türk kadınları yatakta mutsuz!

Türk kadınları yatakta mutsuz!

14 ülkede yapılan cinsellik ve modern kadın araştırmasının sonuçlarına göre dünyada cinsel yaşamından en az memnun olan kadınlar, Türk kadınları.

Avrupa Cinsel Tıp Derneği'nin Viyana'da yapılan yıllık konferansında, cinsellik ve modern kadın araştırmasının sonuçları da açıklandı. Araştırmaya göre Türk kadınlarının sadece yüzde 32'si cinsel yaşamlarından "çok memnun". Bu oran dünyadaki kadınlarda yüzde 41 olarak saptandı.

Bayer tarafından 14 farklı ülkede 18 yaş üzerindeki 14 bin kadın üzerinde gerçekleştirilen araştırma, dünya kadınlarının yüzde 85'inin kendiliğinden gelişen bir cinselliği tercih ettiğini ortaya koydu. Kadınlar kuaförden randevu alır gibi cinsel yaşamının programlamasını istemiyor.

Cinsellik ve Modern Kadın Araştırması'na göre dünyadaki kadınların yüzde 43'ü, "cinselliğin yaşamlarında çok önemli olduğuna" inanıyor.

Kadınların dünyada yüzde 59'u, Türkiye'de ise yüzde 29'u cinselliği, "ilişkilerini güçlendiren bir öğe" olarak görüyor.

Türk kadınları cinsellikle ilgili bilgiler konusunda geride

Araştırmaya göre, Türk kadınları cinsellik konusundaki bazı gelişmelerden dünyadaki hemcinslerine göre daha az haberdar.

Araştırmada kadınlara, sertleşme tedavisinde kullanılan ilaçların etkinliği konusundaki görüşleri de soruldu. Örneğin Türk kadınlarının yüzde 89'u erkeklerdeki sertleşme probleminin tedavisinde kullanılan ilaçları bilmiyor. Oysa dünyadaki kadınların yüzde 58'i bu ilaçlardan haberdar.

Araştırmanın en ilginç yönlerinden birisi, Suudi Arabistanlı kadınlarla ilgili. Suudi kadınların yüzde 93'ü, erkeklerdeki sertleşme sorununun tedavisinde kullanılan ilaçlar hakkında bilgi sahibi.

Türkiye'de ise sertleşmenin tedavisine yönelik ilaçlardan haberdar olan kadınların yarısı ilaçların etkili olduğunu düşünüyor.
Yayın tarihi: 06.12.2006
2573
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.