Seks yaş tanımaz

Seks yaş tanımaz

Seks yapabilme gücü kadar, seksin kalitesi de önemli. 129 yaşında çocuk sahibi olan Allahverdi Saidov, ileri yaşlarda kaliteli seks için alınan gıdalara ve hayat tarzına dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

En az bunlar kadar önemli olan bir başka şey de, düzenli cinsel ilişki. Kafkas toplumlarına mensup insanlar, cinsel ilişkiyi çok kutsal görüyor ve güçlerini korumak için son derece düzenli bir hayat sürüyorlar.

Sınırsız cinsel güç

Kafkasyalı erkekler psikolojik bakımdan çok kuvvetli, öyle dert edip kara kara düşünecekleri, kendilerini yıpratacakları şeyler yok hayatlarında. Kadere inanmaları, bir başka psikolojik üstünlük kaynağıdır. Öyle modern bilimin söylediği gibi, kadercilik, her zaman çıkmaz bir sokak değil, üzüntünün üstesinden gelmek için kimi zaman bir cankurtaran simididir. Ayrıca unutmayın ki, Kafkasyalılar törelerine ve geleneklerine bağlı insanlardır. Bu da onları güçlü kılıyor.

Ayrıca, Kafkasya'da hayat genel olarak son derece sakin. Büyük şehirlerde eksik olmayan stres, koşuşturmaca, asabiyet buralarda yoktur. Bunun üzerine bir de açık havada çalışmayı ekleyin. Kafkasyalı erkekler bedenleriyle çalıştıkları için fiziksel güçleri yerinde insanlardır.

Söz gelişi, 135 yaşında bir insan 10 kilometre uzaklıktaki tarlasına sürekli yayan gidip geliyor. Yaza, kışa, güneşe, yağmura hiç aldırmadan o kadar yolu yürüyor. Ama bazı gençler de vardır ki, mesela 30 yaşındadır. İki adım yürüse yorulur, dermanı kesilir. Asıl fark burada işte.

Afrodizyak gibi yemekler

İşin başka yönleri de vardı elbette. Kafkas halklarının beslenme alışkanlıkları. Neredeyse, bütün yiyecekleri afrodizyak özellikler taşıyor. Yiyip içtiklerinin, cinsel gücü artırıcı olmasına özellikle dikkat ediyorlar. Mesela, acılı sos bulunmayan bir sofra göremezsiniz Kafkaslarda. Sarımsak, maydonoz, ceviz, pancar yaprağı gibi malzemelerden oluşan soslar sadece iştah açmakla kalmıyor, aynı zamanda kuvvet de veriyor.

Ancak, 'semeni' adını verdikleri ekmeklerini hiçbir şeye değişmiyorlar altını çizerek vurgulamak gerekirse.

Peki nedir 'semeni' ekmeği?

'Semeni' ekmeği, buğday ezilerek yapılan bir tür ekmek.

Taze buğday başağından ayrılıyor ve ezilerek tanelerin suyu çıkartılıyor. Buğday suyuna, biraz un ve su ilave edildikten sonra çok hafif odun ateşinde, tahta kaşıkla karıştırılarak pişiriliyor. Daha sonra elle kopartılarak dilimlere bölünüyor ve bildiğimiz ekmek gibi yeniliyor.

İyi ama 'semeni' ekmeğinin özelliği ne?

Bölgede yaşayan bütün insanların gayet iyi bildiği şey şu: Semeni'nin içinde kalbi kuvvetlendiren ve damar sertliğine iyi gelen Y vitamini ile cinsel gücü artıran, sperm kalitesini yükselten zengin hormonlar var.

İnsanlar tarlada veya bahçede çalışırken, bir dilim 'semeni' ekmeği üzerine, bol baharatlı soslardan sürüp afiyetle yiyorlar. Yanında da içine bal karıştırılmış çay veya su içiyorlar.

Seks alışkanlıkları

Seks hayatının 100 yaşın üzerinde de sürebilmesinin bir diğer koşulu, Kafkasyalı erkekler gibi düzenli seks yapmak.

Öyle ki, Kafkasya'da seks de neredeyse tabiatın işleyişine uygun bir ritm içinde yapılan bir eylemdir.

Bir başka ifadeyle, tabiatın bir parçası haline getirilmiştir.

Söz gelişi, haftada iki defadan fazla cinsel ilişkiye girmiyorlar.

Kesinlikle tok karnına sevişmiyorlar.

Akşam yemeklerinden iki-üç saat sonrası, cinsel ilişki için ideal zaman dilimi kabul ediliyor. Cinsel ilişki sonunda da kalkıp gezmiyorlar, yatarak istirahat ediyorlar, uyuyorlar.

Ayrıca, cinsel ilişki sadece erkek için değil, kadın için de kutsal bir ritüel. Çünkü, başarılı ve düzenli bir cinsel hayatın, her şeyin temel şartı olduğu bölgede gayet iyi biliniyor.

Bu nedenle, cinsel ilişki gerçek anlamda kadın ve erkeğin katılımıyla yaşanıyor.

Sevişmenin, aynı zamanda bedensel ve zihinsel bir spor olduğu da insanların bilinçaltlarına yerleşmiş durumda.

Bu nedenle, 129 yaşında bile çocuk yapmayı ihmal etmiyorlar ya...

Bal ve boşaltma günleri

Balın insan sağlığı açısından ne kadar önemli olduğu, hemen hemen bütün kültürlerde bilinen bir konudur. Ancak Kafkasya'nın bitki örtüsü bakımından zengin dağları, son derece kaliteli balların gündelik hayatın hemen her alanında kullanılmasına izin veriyor.

Balda glikoz, früktoz, sakaroz, dekstrin, albümin ve azotlu mineral ile diğer maddelerin yanı sıra tam 12 ayrı vitamin, mikroelementler, fosfor, demir, magnezyum, kalsiyum, bakır, kurşun ile çeşitli hormonlar bulunuyor.

Kafkasya'da üretilen siyah balda ise açık renk bala göre daha zengin elementler vardır. Söz gelişi, siyah bal dört kat fazla demir, iki kat fazla bakır ve 14 kat fazla magnezyum içeriyor.

Uzun ömrün temel kaynaklarından biri olan balın, sadece belli bir yaştan sonra değil, erken yaşlarda da kullanılması gerekiyor.

Balın yanı sıra, bölgede, 'boşaltma günleri' adı verilen yaygın bir gelenek var. En az haftada bir gün yapılan boşaltma gününde, sabah kalktıktan gece yatana kadar sadece süt ve sütten üretilen mamüller kullanıyorsunuz... Haftada bir gün de, sadece meyve yiyorsunuz.
Yayın tarihi: 20.02.2005
2029
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.