Seks sabotajcıları

Seks sabotajcıları

En çok rahatsızlık duyulan ama pek dile getirilemeyen konuların başında ağrılı seks gelir. Seksi zevk olmaktan çıkarıp, ıstıraba dönüştüren nedenleri merak ediyorsanız okuyun.

Güncellenme tarihi:
En çok rahatsızlık duyulan ama pek dile getirilemeyen konuların başında ağrılı seks gelir. Seksi zevk olmaktan çıkarıp, ıstıraba dönüştüren nedenleri merak ediyorsanız, okuyun.

Vajinada ağrı

Derin penetrasyonda vajinada ağrı duyulması normal, ancak bu durum her cinsel birleşmede tekrarlanırsa, doktora başvurmak gerekir. Vajina veya vajina ağzı ağrıları, enfeksiyonlardan, ufak yırtılmalardan veya ıslaklık eksikliğinden meydana gelebilir. Ağrının bir diğer sebebi ise, duygusal bozukluk olabilir. En yaygın görülen rahatsızlık ise vajinusmustur.

Karın ağrısı

Birleşme sırasında karnınızın içinde ağrı duymanızın sebebi, tüplerde bulunan çeşitli enfeksiyonlar olabilir. Doktorunuza danışın.

Seks sırasında veya sonrasında kanama

Ağrıyı daha çok vajina ağzında duyup, onunla birlikte hafif bir kanama gözlemlerseniz, büyük ihtimalle küçük çapta bir yırtılma söz konusu olabilir. Yaranın iyileşmesini bekleyip, seksi birkaç gün ertelemelisiniz. Seks sırasında veya sonrasında kanamanın çok daha ciddi bir sebebi olabilir: Kanser ve kanser başlangıcı. Yine de en ufak bir kanamada kanserden şüphelenip paniğe kapılmanıza gerek yok, çünkü kanamaların çoğu, daha önce anlattığımız gibi, küçük yırtılmalardan meydana gelir.

Tahriş

Seks yaptıktan sonra cinsel organınızın renginde veya görüntüsünde tahriş olduğunu gösteren belirtiler fark ederseniz, bilin ki ya seksin dozunu kaçırmışsınız ya da yeterince uyarılmadan cinsel birleşmeye geçmişsiniz. Sorun ikincisiyse, onu ortadan kaldırmak için ön sevişmeyi daha uzun tutun. Kayganlaştırıcı krem kullanmak da bir çözüm olabilir. Daha nadir görünse de, tahrişin başka bir nedeni de prezervatife veya sperme karşı bir alerji olabilir. Şimdiye kadar bahsettiğimiz nedenlerin yanı sıra, çeşitli mantarlar ve egzamalar da tahriş nedeni olabilir. Mantara karşı hem oral, hem de lokal bir tedavi gerekirken; mantardan kurtulmak için partnerin de tedavi olması gerekir. Son olarak, tahrişin daha nadir görülen bir sebebi daha var: Aşırı sabun kullanımı. Bölgedeki hassas deri sabundan dolayı zarar görebileceği gibi, çok uzun ve sık seks de tahrişe neden olabilir.

Seksle ilgili bilmedikleriniz
Yayın tarihi: 16.05.2006
1375
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.