Neden erkekler tecavüz eder?

Neden erkekler tecavüz eder?

Dizi oyuncusuna yapılan tecavüz gündemde. Peki neden erkekler tecavüz eder? Ömer Bolat yazdı...

Psikologlar, tecavüze uğramış kadınların hissettiği kızgınlık, korku, kendinden nefret etme, ve utanç duygularının insanoğlunun hissedebileceği en kötü duygular olduğunu söylüyor. Yarattığı tahribatı düşünün!

Negatif duygular bedeni korumak için ortaya çıkmıştır. Tecavüz de bu kadar kötü duygulara sebebiyet verdiğine göre tecavüz de kadın için düşünülebilecek en kötü eylemdir.

Biz erkekler bu duyguları asla anlayamayız.

Erkeklere, tecavüzün kadın üzerinde yaratacağı tahribatı sormuşlar. 1 ile 7 arası bir rakam vermelerini istemişler. 1'de tahribat yok. 7'de en fazla tahribat. Erkeklerin ortalaması 5.6, kadınların 6.7 çıkmış. Fark çok açık.

Bir de ülkedeki namus kavramı eklenince üzerine. Durum daha da vahim.

İzmir'deki olayı hatırlayın. Hırsız eve giriyor. Kadına tecavüz ediyor. Kadını hem nişanlısı bırakıyor hem de işten atılıyor.

Tanıdıkları tarafından tecavüz edilen çoğu kadın, bunu söyleyemiyor çünkü "sen adama umut vermişsindir" diye suçlanmaktan korkuyor.
Yayın tarihi: 21.11.2008
6767
dahafazlası
YORUMLAR

bu yazıda erkeklerin neden tecavüz ettiğini açıklayıcı bilgiye rastlayamadım sadece kadının tecavüz karşısında duyguları ve erkeğin tecavüz edilen kadının hislerini anlayıp anlamadığı var bence tecavüz bir tür psikolojik ruh bozukluğundan dolayı yapılan bir eylemdir.bu yüzden karşısındaki kadının duygularını anlayamıyor olması normaldir.bence tecavüz eden erkek yakalandıktan sonra ruh hali düzelene kadar ona tecavüz edilmeli her yoldan istemediği cinsel istismarlar yapılmalı bu tedavi onun yaşamaktan vazgeçmesine kadar sürmeli.

deepmor 12.01.2009 19:38:29

tamam biz mini etek yada düşük bel pantolon giyebiliriz ama bu gelin bizi tecavüz edin anlamına gelmez hem öleyse hatırlarsanız 5 aylık beeğede tecavüz edildi ne yani o damı gelin bana tecavüz edin diye çağrışım yaptı bence bu düpedüz erkekten kaynaklanıyor onun zevkine hakim olamamasından

sinirli kız 02.01.2009 22:06:22

bayan nekadar tahrik edici davransa bile bu erkegin tecavuz etmesi gerektigi anlamına gelmez bırakın tanımadıgız birinin bu işi yapmaya kalkması güvendiginiz sevgiliniz bile bu işi yapabiliyor bayan istemeden cinsel birliktelige zorlamalar vs..cok cirkin seyler ama malesef ki bunu yapabilcek potansiylde olan adamların ruh saglıkları yerinde olmadıgını düşünüyorum ..sapkınlıgın nedenide bi cok kadından dışlanmış hor görülmüşlük ailesinden dışlananlar kendinilerini begenmiyor olmaları cinsellikte aktif olamayanlar yapıyor bu işi Libidosu yüksek olsa bile insani duygular tasıyan birisi zaten bu işe kalkışamaz ...Bunları yapan insanların normal olduklarını düşünmeyin..yani iş akıl beden ruh sağlıgında bitiyor..

Empusa 22.12.2008 11:09:19

bazen erkeklerden ıgrenıyorum bı kadın gorseler agızlarının salyaları akıyor o kızlarn yerıne bırde kendı annenızı kendı kız kardesınızı koyun bırı sızın sevdıklerınıze boyle yapsa ne kdr hosunuza gıdr once bunu dusunun bı ıse kalkısmadn once tamm bazen kızlardada oluyo suc ama cogunlukla erkeklerde. . .!

(chatlaq) 04.12.2008 15:17:49

Hayvanlar dürtülerine sahip çıkamaz, güya müslüman ve medeniler. Erkek nasıl Hürriyetinden vazgeçmiyorsa kadında Hüriiyetini yaşamaya hakkı var. Erkek arabasının büyüklüğüyle yarışır, kadında kıyafet ve kosmetikle, çok doğal rolpaylaşımı, kimse kimsenin haklarına tecavüz etme hakkına sahip değil, hayvansal dürtüleri için erkeklere genelev diye bişey düşünülmüş.

casperle 04.12.2008 12:41:17

diyonuzki erkeklerin hiç zevki olmasın giyme kısa kısa ve anormal şeyleri bizde bakmayalım.o zaman erkeler yerin debine gitsin duruyomu anca öyle diyonuz

balalı veli 03.12.2008 00:02:50

hep kadınlar der ki tacize uğruyoruz.ya erkekler tacize uğramıyormu mini etek dekolte düşük bel pantolon .neden giyiyorlar,, erkekler icin değilmi ozaman sonunuda düşünecekler kadınlar rahat durursa erkekler her zaman dürüstlerdir

nihat ateş 01.12.2008 14:59:36

tecavuz erkeklere gore zevk duygusunu braz olsn dındrmektır daha ergenlik csğina grmmemiş kızlara bile tecavuz edıyorlar.bu ne terbıtesizlik bu ne ahlksizliktır o kizn geleceğini mahvetmeye ne hekkiniz var ki.

humeysa 01.12.2008 09:51:23

çok kötü bişi düşünmesi bile kötü allah kimsenin başına böyle birşey getirmesin

şule 01.12.2008 01:40:49

bu kadınlarlada alakalı tabi ama sapık ruhlu erkekleri unutmayalım arkadaşlar dedeler bile bıyıklarını bükmeye başladı artık genç kızlara bakarken ee biz bayanlar napalım eve hapismi olalım başımıza bi iş gelmesin diye bu tecavüzcüleri asmak lazım ibreti alem için

hülya 30.11.2008 00:59:28
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.