İleri seviye öpüşme dersi alır mıydınız?

İleri seviye öpüşme dersi alır mıydınız?

Kadın-erkek arasındaki cinsel çekimin ilk somut kanıtı öpüşme ise, en iyi şekilde öpüşme tekniklerini de bilip yeri geldiğinde hazırlıklı olmak da fayda var!

Güncellenme tarihi:

Hayatındaki erkekle her tutkuyu yaşadın ve tüm seks pozisyonlarını denedin diye bu sana ön sevişmeyi es geçme hakkı vermez; ilişki ciddileştikçe, ön sevişmeye ayrılan zaman giderek azalır ve çiftler eskisi gibi tutkuyla öpüşmeyi unutmaya başlar.


BİLİMSEL GERÇEKLER...

Albany Üniversitesi'nden Psikoloji Profesörü Gordon Gallup, insanoğlunun öpüşmeyi karşı cinsin uygunluğunu test etmek için icat ettiğini öne sürüyor. Öpüşme esnasında karşı cinsin sağlık ve hormonal durumu hakkında bilgi sahibi olabiliyorsun: "Ne var ki eşini seçtiğin zaman öpüşmeyi kesebiliyorsun çünkü bireyler artık birbirinin DNA'sını özümseme gereği hissetmiyor."

Seviştiğin erkeğin bay doğru olduğuna karar versen bile, seks hayatını canlı tutmak adına öpüşmeye devam etsen iyi olur. New Jersey'deki Rutgers Üniversitesi'nden araştırmacı Profesör Helen Fisher, tükürüğün içindeki testosteron hormonunun arzuyu tetiklediğini söylüyor: "Ne kadar çok öpüşürsen o kadar arzulu olacaksın, böylece seks esnasında daha çok zevk alacaksın!".

Yayın tarihi: 06.05.2013
79150
YORUMLAR

çok y

sevgıı 24.12.2014 11:33:24
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.