Hayatımın aşkına sokakta rastladım!

Hayatımın aşkına sokakta rastladım!

Uzun zamandır bir sevgiliniz yok. 'Onu' bulmak için arkadaş sitelerinde dolaştınız, arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla tanıştınız, yalnız başınıza barlarda gezdiniz kısacası hayatınıza heyecan katacak biriyle tanışmak için bir sürü yol denediniz.

Fakat hala kafanıza ve gönlünüze uygun birini bulamadınız. Doğru insanla karşılaşmak için doğru zamanda doğru yerde olmak ne kadar zor bir şey öyle değil mi?

Belki de hiçbir şey o kadar da zor değildir

Yaşadığınız şehirde sizin durumunuzda o kadar çok insan var ki. Metroda arka koltukta oturan bayan/erkek ya da bilet kuyruğunda önünüzde duran ve arada size dönüp gülümseyen erkek/bayan. Dışarı çıktığımızda birçok yabancıyla karşı karşıya geliriz. Dolayısıyla dışarıda birileriyle tanışma olasılığımız her zaman yüksektir. Fakat bizim asıl üzerinde durmamız gereken ani bir karşılaşma/tanışma anında hazır olmamız gerektiği.

Biz de size bu konuda yardımcı olabilmek için birkaç tüyo hazırladık. Duymaya hazır mısınız?

- Sokağa çıkmadan önce mutlaka son bir kez aynaya bakın. Saçınızı tarayın ve her zaman temiz kıyafetlerle dışarı çıkmaya çalışın. Kendinizi hoş ve bakımlı hissediyorsanız emin olun karşı taraf da sizi böyle görecektir.

- Sokakta yürürken etrafınıza bakın ve insanlarla göz teması kurmaya çalışın. Aradığınız özelliklere sahip olan ve bekar olduğunu düşündüğünüz birisiyle karşılaşırsanız onun da sizinle ilgilenip ilgilenmediğine dikkat edin. Eğer size gülümserse ona 'merhaba' diyebilirsiniz. Tabi onunla diyalog kurmayı uygun görürseniz.

- Sokakta başınız ve omuzlarınız dik bir şekilde yürümeye dikkat edin. Unutmayın vücut dili birileriyle tanışırken karşı tarafın en çok dikkat ettiği şeydir. Örneğin bir sırada beklerken kollarınızı önünüzde kavuşturmayın. Kısaca karşı tarafa iletişime açık olduğunuz izlenimini verin. (Tabi ilginizi çektiyse!)

- Birini beğendiniz ve sizinle ilgilendiğini fark ettiniz. Vücut dilinizle ve sıcak tavırlarınızla onu etkilemeyi başarabilirsiniz fakat bu aşamada dikkat etmeniz gereken başka bir husus daha var: her zaman diyaloğu başlatmak için bir cümleniz olmalı! Örneğin öğlen yemeği için gittiğiniz bir cafede çorba almak için sırada bekliyorsunuz ve önünüzde çok sevimli bir bayan/bay var. Ona 'Pardon burada mercimek çorbası içtiniz mi hiç? Güzelse alacağım da' gibi bir soru yöneltebilirsiniz. Bu çok cevaplı bir soru. Dolayısıyla size verdiği cevaba göre diyaloğunuzu uzatabilir ya da başlamadan sohbeti bitirebilirsiniz.

- Sırada beklerken güzel bir sohbete başladınız. Ondan hoşlandınız ve onun da size ilgi duyduğunu hissettiniz. Peki şimdi ne yapacaksınız? Böyle bir durumda örneğin ona her Çarşamba bu cafede öğlen yemeği yediğinizi ve onu tekrar görmekten mutluluk duyacağınızı söyleyebilirsiniz.

- Mümkün olduğu kadar hoşsohbet olmaya çalışın. Baktınız ki sıradaki hoş bayanla/bayla güzel bir sohbete başladınız sorularınızı mümkün olduğunu kadar basit tutmaya bakın. Çok kişisel sorulardan uzak durun.

- Tanıştığınız kişi çok sevimli olsa da unutmayın o bir yabancı! Sokakta tanıştığınız bu insana ilk etapta telefon numaranızı ya da adresinizi kesinlikle vermeyin. Eğer onunla bir kez daha görüşme ihtimalinizin olduğunu düşünüyorsanız ona iş numaranızı ya da e-mail adresinizi verebilirsiniz. Bunun dışında size ilk buluşmalarınızda ev yerine dışarıda buluşmanızı tavsiye ediyoruz.

Unutmayın sokakta yürürken döndüğünüz bir köşede hayatınızın aşkıyla göz göze gelebilirsiniz. Yukarıdaki tavsiyelerimize uyarak güzel bir ilişkiye adım atabilirsiniz. O yabancının 'Bay/bayan doğru' olmaması için hiçbir neden yok. İyi şanslar.

Çeviri ve derleme: Elif Akbaş
Yayın tarihi: 25.09.2005
1394
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.