Evlenmeden birlikte yaşamak!

Evlenmeden birlikte yaşamak!

Kadınlara sevdiğiyle aynı evi paylaşmak fikri bile büyük heyecan verir. Ama onun 'doğru erkek' olması ve birlikte yaşamın monotonlaşmaması önemlidir.

Çiftlerin evlenmeden birlikte yaşaması artık normal karşılanıyor. İnsanlar ilişkilerinde baskı istemedikleri için birlikte yaşadıklarında pek çok sorumluluktan uzak kalacaklarını sanıyor. Oysa uyum içinde birlikte yaşamak için her iki tarafa da görevler düşer. Gözünüzü korkutmayalım; erkeğinizle uyum içinde yaşamanız imkansız değil. İşte size yardımcı olacak 5 önemli öneri:

1- Evli değilsiniz

Erkeğinizi iyice tanıyın, çünkü sandığınızdan farklı olabilir. Flört ederken her şey güzeldir. Buluşursunuz, gezersiniz, eğlenirsiniz. Ama beraber yaşarken farklı bir havaya girebilirsiniz. Çünkü her iki taraf da evlilik moduna girebilir. Sosyal hayat biter, uykucu, ev hanımı, ev erkeği hali alınır. Onu televizyon karşısından kaldırıp, dışarı çıkarın.

2- Samimi olun

Erkeğinizle konuşun, sohbet edin. Gününüzü nasıl geçirdiğinizi, sorunlarınızı, kaygılarınızı onunla paylaşın. Aranızdaki en büyük sorun, çatışmalarınızsa, onun sizden ve sizin ondan ne istediğinizi karşılaştırın. Aklına evlilik fikrini yavaş yavaş sokmaya başlayın. Düzenli seks ile hayatınıza renk katın. Onu hayal kırıklığına uğratmayın. Önemli olan ikinizin birbirinize olan sevgisi ve birbirinizden istekleriniz.

3- Azarlamak yok

Birbirine kusur bulmak ve azarlamak ilişkiyi en çok yıpratan şeydir. Hem erkek hem kadın için bu, çekilmez bir hal alır. Kavgalar, çekememezlikler ilişkinizi çıkmaza sokabilir. Tartışmalara, kavgalara kafanızı takmayın. Çünkü üstüne gitmek daha da kötü olabilir. Sorunlarınızı çözmek için birbirinizi azarlayıp, dırdır etmek yerine, davranışlarınızla bunu belli etmeye çalışın. Davranışlarınızla onu etkileyin.

4- Kendinizi özletin

Beraber yaşamak başlarda harika gözükse de sonradan her iki taraf için de sıkıcı olmaya başlayabilir. Günler, haftalar geçtikçe kadın da erkek de birbirinden sıkılıp arayışa girebilir. Karşı tarafı biraz serbest bırakın ve kendinizi özletin.

5- Cüzdana dikkat

Pek çok çift para konuları yüzünden ilişkilerine son verebiliyor. Günümüzde bunun birçok örneği bulunuyor. Güzel bir tatil hayali kuruyor ve unutamayacağınız zamanlar geçirmek istiyorsanız planınızı hemen yapın. Romantizm dolu günler için tabii ki harcama yapacaksınız. Para konularında tartışmalara izin vermeyin. Her şeyi siz hazırlayın ve cimriliklerin romantik bir tatili bozmasına izin vermeyin. Harcamalarınızı paylaşın ama kontrol sizin elinizde olsun. Çünkü erkekler paralarının sevdikleri kadın tarafından kollanmasından çok hoşlanır.
Yayın tarihi: 15.01.2007
1477
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.