Aşk seksi bozar mı?

Aşk seksi bozar mı?

Gerçekte aşk bir oyunbozandır ve bize hiç ummadığımız sürprizler yaşatır. En büyük oyunbozanlığını ise heyecanla girdiğimiz yataktan, başarısızlık ve becerisizlik duygusuyla çıkmamıza neden olarak yapar. Aşk bazen seksi hiç ummadığınız biçimde bozar.

Güncellenme tarihi:

Aşkın yatakta çıkardığı engeller

Aşkla yatağın kesiştiği noktada sorun yaşamak, hiç de sürpriz bir durum değil. Çünkü insan aşık olduğunda pek çok farklı mekanizma harekete geçiyor. Bildiklerimizi ve edindiğimiz deneyimleri de unutturabilen bu süreç, yeniden ve yeniden öğrenmeyi gerektiren bir dönemi başlatıyor. Bu çıktığımız yeni yol ise sürat felakettir diyebileceğimiz tehlikeler barındırıyor. Bu tehlikelerin en önemlisi ve en sık karşılaşılanı ise aşkla birlikte duygusal alanda sahip olduğumuz yüksek potansiyeli, yataktaki ilişkiye yansıtmanın yeni yollarını bulamamak. Bu durum tıpkı, dağa tırmanmak için kullandığımız araç gereçle çölde yürümeye benziyor. Aslında başka koşullarda çok işimize yarayan ve fonksiyonel olan teçhizatımız, koşullar değişince hiçbir işe yaramaz hale geliyor; üstelik bizi ağırlaştırıyor.


Duygularınıza önem verin

Karşınızdakiyle yakınlaşabilmek için önce duygularınızın üstündeki her şeyi atın. Ağırlıklarınızı, önlemlerinizi bir kenara bırakın. Seks yaparken ne bildiğinizi değil, ne hissettiğinizi önemseyin.

Seçim kriterlerinizi unutun

Biriyle ilk iletişiminizi belirleyen, birini seçmenize neden olan beğenileriniz aşkta her zaman çalışmayabilir. Aşkın ummadığınız kişilerde karşınıza çıkacağına dair sözler hiç de boş değildir. Aşk, siz seçmeden, görmeden hatta bilmeden gelir. Bu nedenle, hediye paketinden çıkacaklara karşı hazırlıklı olun. Küsmeden önce anlamaya, alışmaya çalısın. Küçük detaylara bakarken ana meseleyi kaçırmayın.

Ağırdan alın

"Sevdiğine kavuşamazsın aşk olur" demiş Aşık Veysel. Aşk biraz da böyledir. Gerilimi dozunda tutacak kadar yavaştan alın. Yatakta da bu düşünceyi aklınıza getirin. Küçük bir tepeyi mi fethetmek istiyorsunuz, yoksa Everest'i mi?

Yayın tarihi: 25.04.2013
13839
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.