Aman komşular duymasın!

Aman komşular duymasın!

Birileri karyola gıcırdatacak şekilde seks yapıyor. Ve bu siz değilsiniz! Sizin yan kapı komşunuz ve siz uyumaya çalışıyorsunuz. Yataklarının sarsıntısından duvarlarınız oynuyorsa, siz ne yapabilirsiniz?

Yarım saatliğine de olsa rahat bir uyku çekmek isterken, ince duvarlı apartmanlar ve azgın komşular iyi bir kombinasyon oluşturmazlar. Onları rahatsız etmeye de utanırsınız ama bu gürültü arasında uyumak imkansızdır. Komşunuzun yatak odası maskaralıklarından kurtulmanız için size basamak basamak uygulayabileceğiniz 4 yöntem tavsiye ediyoruz.

Duvara vurun

Bazı insanlar, yatak odalarında abartılı sesler çıkardıklarının ve komşularının onları duyabildiğinin çoğunlukla farkında olmazlar. Duvara hafifçe vurmak, olayı tam yerinde çözmek için ideal bir çözümdür.

Yüz yüze konuşun

Komşunuzla ilişkiniz arkadaşlık boyutundaysa, "Belki farkında değilsiniz ama daireler arasındaki duvar çok ince" diyebilirsiniz. Bu onları utandırmadan verebileceğiniz en iyi ipucudur. Eğer komşunuzla yakın bir diyalogunuz yoksa durumu açıklayan bir not yazabilirsiniz. Bu daha uygun bir çözümdür.

Tavsiye verin

Rica ederek daha spesifik olmaya çalışın. Kapının altından yollanmış bir not veya yüz yüze konuşmayı tercih edebilirsiniz. Onlara, sizin evde olmadığınız zamanları hesaba katarak bazı aktivitelerde bulunmalarını tavsiye edebilirsiniz.

Yetkililere haber verin

Problemi evinizin yakınındaki karakola bildirebilirsiniz. Polislere huzuru bozduklarını ve sizi rahatsız ettiklerini söyleyebilirsiniz.
Yayın tarihi: 05.12.2006
1718
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.