Modada Yükselen Trend: Tropikal Etki

Modada Yükselen Trend: Tropikal Etki

2018 ilkbahar yaz sezonunun plaj moda trendleri belli oldu. Bu sezon plajlarda tropikal rüzgarlar esecek. 1984 yılından bu yana modern çizgisi ve kaliteli ürünleriyle tekstil sektörünün öncü markası olan Dagi ’nin Tasarım Direktörü Derya Koç, yeni sezonun hit modellerinde oranj, yeşil, sarı gibi tropikal renklerin hâkim olacağını ve iddialı parçaların plajlarda tercih edileceğini belirtiyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte ilkbahar yaz modasının renk ve modelleri de belli olmaya başladı. Bu sezon tekstilden kozmetiğe pek çok alanda güneşin sıcaklığını yansıtan renkler ve tropikal esintili ürünler tasarımlarda yerini alıyor. 2018 plaj koleksiyonları arasında ince askıların ve ufacık modellerin yerini büstiyer tarzı bikini üstleri ve yüksek bellerin aldığını belirten Dagi Tasarım Direktörü Derya Koç “Geçtiğimiz yıllarda başlayan pastel tonlarının etkileri geride kalırken, moda dünyasında bu sezon tropikal etki hissedilecek. İlkbahar yaz sezonunda özellikle kadınların en renkli ve cesur kombinlerine tanık olacağız. Yüksel bel kesimler, dişi formlarla yarışırken siyah renk de her zamanki asaletini korumaya devam edecek gibi görünüyor” diyor.

Kadınların ışıldama zamanı

2018 yaz sezonunda plajlarda özgün ve tropik desenlerin hâkim olacağı mayo ve bikiniler farklı formlarıyla moda severlere alternatifler sunacak. Plaj modasında kadınların artık daha cesur ve vamp tasarımları tercih edebileceğini vurgulayan Derya Koç, sezonun özgür modellere geçeceğini belirtiyor.

2018 plaj modasıyla ilgili kadınlara doğru mayo ve bikini modeli tavsiyelerinde bulunan Dagi Tasarım Direktörü Derya Koç “Plajlarda ışıldamak isteyen iddialı kadınlar; sırt, kalça ve göğüs bölgesinde ip detayları bulunan modelleri tercih edebilir, standart modellerden vazgeçemeyen kadınlar ise klasik mayo modellerinde takı ve fırfır detaylarını kullanabilir. Özellikle bu yaz plajlarda klasik modeller artık yerini daha cesur mayokini, tankini, straplez ve high waist bikinilere bırakacak. Bolca göreceğimiz aksesuarlar arasında da tak-çıkar tüllü pareolar ve broşlu, kemerli mayolar olacak” dedi.

Tropik tasarımlar ile renkli bir yaz

2018 tasarımlarında renk skalasının geniş tutulduğunu belirten Koç “Tropik meyvelerin renklerinden ve güneşin enerjisinden ilham alan sarılar, çarpıcı oranjlar ve doğadan ilham alan yeşil rengin kullanıldığı koleksiyonlarda geometrik ve çizgili desenlerin kombinasyonunu görmek mümkün olacak. Kırmızı, mavi, mor gibi romantik renklerin de en canlı ve enerjik tonlarının görüleceği ilkbahar yaz sezonunda; klasik renklerden vazgeçmeyen moda severlere ise yeniden yorumlanan ürünler sunulacak” dedi.

Dagi ürünlerine tüm Dagi mağazaları ve www.dagi.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Yayın tarihi: 16.05.2018
1954
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.