Yemek

Sıkıntıdan Yemek Yemeyi Önlemenin 10 Yolu

Sıkıntıdan Yemek Yemeyi Önlemenin 10 Yolu

Evde boş boş otururken veya televizyon seyrederken buzdolabındaki yiyecekleri atıştırmamak imkansız değil mi? Can sıkıntısıyla gelen iştahı önlemek için kendinize yeni hobiler yaratabilir ve oyalanmanızı sağlayabilirsiniz.

1. Boş zamanlarınızda yapacak birşeyler bulun.

Kutuların içinde karman çorman bir sürü resim birikmiş değil mi? Kitapçıdan güzel bir albüm seti alın ve çocuklarınızın da yardımıyla resimlerinizi tarihlere göre yerleştirmeye çalışın.

2. Oyun oynayın.

Çocuklarınızın yaşı büyükse; scrabble, monopoly ve picturing gibi oyunlar oynayarak hem vakit geçirir hem de onların zeka gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz.

3. Ufkunuzu genişletin.

Hep İtalyanca öğrenmek ya da şiir kabiliyetinizi geliştirmek istiyordunuz değil mi? Ya da bilgisayar öğrenmek? Bu eğitimleri veren üniversite kurslarını araştırarak işe başlayabilirsiniz.

4. Kille oynayın

Artık birçok şehirde ahşap boyama, kil boyama ve cam boyama kursları var. Arkadaşlarınızla gidebileceğiniz bu kurslarda çok iyi vakit geçireceğinizden eminiz.

5. Dikiş malzemeleri alın.

Size biraz babaanne alışkanlıkları gibi görünebilir ama dikişin, örgünün ve nakışın modası hiç geçmeyecek. Nasıl yapıldığını öğrenin ve kendiniz ve sevdikleriniz için birşeyler yaratmanın keyfini çıkarın.

6. Yeni şeyler dizayn edin.

Kendi doğumgünü kartlarınızı dizayn edebilirsiniz. Bunu yaparken bilgisayar programlarından yararlanabilir ve hatta kendi resimlerinizi bile kullanabilirsiniz.

7. Televizyondan biraz uzak durup, kitapçıların en çok okunanlar standına bakmaya ne dersiniz?

8. Önderlik yapın.

Çocuklarınıza şoförlük yapmak yerine onların ilgi alanlarına yönelik faaliyetlere gönüllü olarak katılabilirsiniz. Eğer çocuğunuz yoksa, yardım dernekleri için çalışmayı da düşünebilirsiniz.

9. Ders alın.

Golf veya tenisi daha mı iyi oynamak isterdiniz? Hazır havalarda ısınmışken, sizi forma sokacak yeni bir spor dalıyla ilgilenme fikri pek de fena sayılmaz.

10. Yeni spor malzemeleri edinin.

İşe, oturma odanıza bir yürüme bandı veya bisiklet alarak başlayabilirsiniz. Tembellik yapmak için yöneleneceğiniz kanepe yerine biraz spor yapmak sizi oyalayacaktır.
Yayın tarihi: 25.06.2002
1569
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.