Yemek

Hindi bulaşık makinesinde pişti

Hindi bulaşık makinesinde pişti

Yemeğinizle fark yaratmaya ne dersiniz? Öyleyse hindinin yeni yıl yemeği olarak doğduğu İngiltere'den çılgın bir öneriye açık olun.

Hindi bulaşık makinesinde pişti
Geleneksel fırında hindiyi yeniden ve yaratıcı bir şekilde yorumlayarak konuklarınızı şaşırtın. İngiliz şefin özel tekniğiyle bulaşık makinesinde pişen hindi, yeni yıl yemeğinize damgasını vursun.

Bulaşık makinesinde hindiyi pişirmek ilginç olduğu kadar kolay bir yöntem. Hindiyi hazırlayın ve büyük boy fırın torbasına koyun. Torbanın ağzını hava ve su geçirmeyecek şekilde sıkıca bağlayın. Buharlı pişirme için hindiyi bulaşık makinenizin içine yerleştirin.

Hindinin her 1 kilo ağırlığı için 50 dakikalık yıkama süresi ekleyin. Ağız sulandıran görünüme sahip ve buharlı pişirme sayesinde besin değerlerini koruyan leziz hindinizi yemek için, yıkamanın sona ermesini bekleyin.

İlk Deneme Tavukla

Bulaşık makinesinde pişirme tekniğini ilk olarak 2,5 kg'lık bir tavuğu pişirmekle deneyen yaratıcı şefler; sıkı, gevrek, kurumayan göğüs eti sonuçlarını alarak etkileyici sonuçları kanıtladılar.

Sadece iki kez çevrilen tavuk, derisinin tamamen kızarması için kısa süreliğine fırına atıldı ve böylece pişirme işlemi tamamlandı. Bulaşık makinesinde olduğu sürece et termometresi kullanılarak tavuğun ideal ısıda pişip pişmediği kontrol edildi.

Yayın tarihi: 29.12.2010
2847
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.