Yemek

Cahide Sonku'nun yatak odasında yemeğe buyrun

Cahide Sonku'nun yatak odasında yemeğe buyrun

Cahide ON5, sinema oyuncusu Cahide Sonku'nun en şaşaalı günlerini geçirdiği apartman dairesinde açıldı. İzzet Çapa yeni mekanı "ahlaklı çılgınlar kulübü" diye tanımlıyor.

Kaynak: Milliyet

Çingene pembesi peruğu ve yine Çingene pembesi otrişlerle süslü önlüğü ile bir garson siparişinizi almaya geliyor. Orospu mantısı mı istersiniz, yoksa beğendili devekuşu mu? Siz yemeğinize gömülmüşken el ele tutuşmuş bir rahibeyle bir öğrenci masanızda bitiveriyor; elinizi öpüp afiyet olsun demek için. Bir ara müzik kesiliyor, başında şatafatlı peruğu ile bir basbariton arya söylemeye başlıyor. Derken 120 kiloluk bir Madonna ile karşılaşıyorsunuz. "Güllüm Koli"nizi, yani gay dilinde "güzel seks" anlamına gelen baklavanızı da yediyseniz, herkes ayağa-eller havaya dans edip şarkı söylemeye artık hazırsınız.

Geçen yıl İstanbul eğlence hayatına damgasını vuran İzzet Çapa, Akademi 14 ve Asmalı Meyhane'nin hemen yanı başında yeni bir mekan açtı: Cahide ON5.

Sinema oyuncusu Cahide Sonku'nun en şaşaalı günlerini geçirdiği apartman dairesinde açılan Cahide ON5, Sonku'nun bıraktığı yerden eğlenceye devam ettiriyor.

İzzet Çapa "ahlaklı çılgınlar kulübü" diye tanımlıyor Cahide ON5'i. "Küçük oyunlarımız, sürprizlerimiz var konuklarımıza. Ama bunların hepsi kimseyi sıkmayacak, rahatsız etmeyecek, yemeği bölmeyecek, anlık şeyler. Burada her türlü çılgınlık var ama aile de gelebilir aynı zamanda, rahatsız olmaz. İsteyen sadece izlemekle yetinip lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilir. İsteyen bu çılgınlığa bir ucundan katılabilir; kendi tercihleri. Ama hem izleyenlerin hem de katılanların çok eğlenecekleri garanti."

"Burası gay kulüp değil ama eğlence nerede, gay'ler orada"

Cahide ON5'in işletmeciliğini daha önce Dada ve Bobo's'un işletmeciliğini üstlenen Gülsüm Sami yapıyor. "Burası bir gay kulüp değil" diyor Gülsüm. "Biz burada herkesi ağırlamayı düşünüyoruz. Ama elbette gay'lerin çok tercih ettiği bir yer olacak ON5. Çünkü eğlence nerede, gay'ler orada."

Saat 18.30'da yemek öncesi barı olarak konuklarını beklemeye başlıyor Cahide ON5. 21.00'de yemek servisi başlıyor. Hafta sonları 04.00'e kadar, hafta arası ise 02.00'ye kadar açık olan mekanda 01.30'dan itibaren yine bir İzzet Çapa mekanı olan Akademi 14 ile aynı müzik dinlenecek.

İzzet Çapa da "Biz burayı bir tür eğlence kompleksi haline getirmeyi hedefledik. Asmalı Meyhane, Akademi 14 ve şimdi de Cahide ON5 hem kardeş hem rakip mekanlar. Her üçünün de kendine has özellikleri var ama eğlence söz konusu oldu mu üçü de çok iddialı" diyor.

Cahide ON5'te yemek için rezervasyon şart.

Tel: (0212) 292 24 25

Yayın tarihi: 19.02.2004
2028
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.