Yemek

Dünya pasta ve kek gününde pişirirken eğlen!

Dünya pasta ve kek gününde pişirirken eğlen!

Unilever globalin öncülüğüyle, pişirmenin ötesinde paylaşmanın da mutluluğu artırdığından hareketle 20 Mayıs, Dünya Pasta ve Kek Günü olarak kabul edildi. Bu yıl ilk defa hayata geçirilecek olan bu özel gün sosyal medyada da yaygın olarak kutlanacak.

CAKE

Yeni lezzetler oluşturmaktan ve bu lezzetleri paylaşmaktan keyif duyanların gün boyunca pasta ya da kek pişirmeleri, sonrasında ise bu lezzetleri şehrin ya da evlerinin ilgi çekici bir yerinde fotoğraflamaları hedefleniyor.

Tüm dünyada eş zamanlı olarak kutlanacak olan Dünya Pasta ve Kek Günü’nde ortak bir eğlence bilinci yaratılırken, lezzetli tarifler pişirildikten sonra katılımcılar yaratıcılıklarını kullanıp pişirdikleri tarifleri şehrin ya da evin farklı yerlerinde fotoğraflayarak bloglarında, twitter’da ve instagram’da takipçileriyle paylaşacaklar.

Twitter’da @worldbakingday hesabından veya #caking hashtag’inden, Pinterest’ten http://pinterest.com/worldbakingday/ ve www.dunyapastavekekgunu.com web adreslerinden paylaşılan dünyanın ve Türkiye’nin tüm bölgelerinden gönderilmiş eğlenceli fotoğraflar da incelenebilecek.

Türkiye’de Sana’nın desteklediği, online bir aktivite olarak pişirmenin ve paylaşmanın etrafında kurgulanan Dünya Pasta ve Kek Günü bundan sonra her yıl 20 Mayıs’ta kutlanmaya devam edecek.


Yayın tarihi: 18.05.2012
6026
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.