Yazarlar

Kuzey Kutbunda hala bir parseliniz yok mu?

Kuzey Kutbunda hala bir parseliniz yok mu?

Mahmure.com'da sizler için yepyeni bir köşe başlattık. "Zehra'dan bu hafta ne öğrenmeli?". Çok gezer ve çok bilen Zehra, öğrendiklerini her hafta sizlerle paylaşacak tabii siz de çevrenizdekilerle...

Kuzey Kutbunda hala bir parseliniz yok mu?
Her şeyi senden öğreniyorum Zehra!" "Her şeyi de biliyorsun!" "Ben yeni öğrendim, sen nasıl 3 haftadır biliyorsun" vs gibi cümleleri bendeniz her gün duyuyorum. Biraz ukalalıkla başlayayım :)

Peki, neden bunları daha fazla insanla paylaşmamayım, neden insanlar benim bilgilerimden faydalanmasın? deyip mahmure.com da yazmaya başlıyorum :)

Hepimize hayırlı olsun!


İlk olarak beni çoook hem de çok etkileyen bir projeyi hemen paylaşmak istiyorum. Bugunkü konumuzda ayılar var, evet o yumuşak, sevimli ama aynı zamanda kükrek, yürekli ayılar.....

Ama benim en çok sevdiğim, en yumuşak en sıcak peluş ayıcıklarım her zaman kutup ayıları olmuştur. Ne yazık ki küresel ısınmadan kaynaklanan sebeplerden dolayı nesilleri neredeyse tükenmek üzereler, çünkü yaşayacakları yer yok olmak üzere. Bu konuda çalışma yapan bir çok kurum var tabi ki... Elimden geldiğince hepsine destek olmaya çalışmışımdır, çalışmaya da devam ediyorum.

Ama kutup ayısı değince aklıma hep tek bir marka gelir - Coca Cola... Nedenleri çok açık (bu arada not: Bu bir reklam değildir).

Nisan ayında kulağıma gelen bilgi beni çok heyecanlandırdı doğrusu. Tabi ki çok gizli olduğu için sadece kendime saklamakla yetindim :) Ama artık baklayı ağzımdan çıkarabilirim, projenin lansmani 2 hafta önce Amerika'da yapıldı çünkü.

Coca Cola Amerika WWF (Doğal Hayatı Koruma Derneği) ile birleşerek kutup ayılarını kurtarmaya karar vermiş! Yaşasın!

Sonunda Coca-Cola içmem için bir neden oldu (evet ben Dr.Öz'ü takip edenlerdenim dolayısı ile de gazlı içecekler tüketmiyorum).

Peki, bugüne kadar reklamlarında kullandıkları kutup ayılarını sahiplenmek nereden çıkmış? Aldığım dedikodulara gore WWF geçen sene Coca Cola'nın CEO'su Muhtar Kent'i Kuzey Kutbu'na ziyaret icin götürmüş... Sn. Kent Arktic'in ve özellikle kutup ayılarının geldikleri hali görünce çok etkilenmiş. Geri döndüğünde ekibinden hemen WWF ile bir proje geliştirmelerini istemiş. Müthiş değil mi?

1 yıl aradan sonra proje 24 Ekim'de gün yüzü gördü. Şunu belirtmeden edemeyecegim, simdiye kadar gördüğüm, yapılmış en başarılı sosyal sorumluluk projelerinden biri.

"Arktik Ev" adlı proje kapsamında Coca-Cola WWF'e toplam 2 milyon Amerikan doları bağışlayacakmış.

İlk değişimi de kırmızı kutularını Beyaz/Kutup ayılı kutulara çevirerek başlattı. Eeee ne olmuş demeyin, kutuları değiştirmişler e sonra? O kutuları değiştirmek çok kolay değil. Onu belirtmemde fayda var. Eğer cidden bu projeye bağlı ve inançlıysanız daha fazla bütçe harcayarak değiştirirsiniz ki, bu her baba şirketin harc değildir. Ama Sn. Kent yapılacak demiş! Helal Olsun!

Kutuların renkleri değişt. Kutulardan çıkan kodu sms ile Coca Cola'ya gönderiyorsunuz, 1 Amerikan doları bağış yapmış oluyorsunuz. Coca Cola'da sizin yaptığınız her bağış icin 1 Amerikan doları daha bağış yapıyor!

Çok heyecanlı değil mi? Esas bomba simdi: İnternet siteleri üzerinden yapacağınız küçük bir bağış ile Kuzey Kutbunda bir parsele sahip oluyorsunuz! Nasıl ama? Böylece sahip olduğunuz parsel WWF'in koruması altına giriyor. Buna artı olarak siteden kutup ayılarını an be an izleyebiliyor, haklarında bilgi alabiliyorsunuz!

Yalnız şu anda bunu sadece Amerika'da yaşayanlar yapabiliyor, inşallah çok yakın bir sürede ülkemizden de yapilabilir hale gelecektir. Sesimi ve isteğimi burdan duyuruyorum! Duy sesimi Coca-Cola Türkiye!

Bana da bir tek şey söylemek düşüyor, İşte "mutluluk" budur! Bravo Coca-Cola.

Bugunkü "son haber" paylaşımımız bu kadar. İlk burda duydunuz! Bunu arkadaslarınıza satarak prim yapmayı unutmayın derim.
Yayın tarihi: 30.11.2011
« tüm yazıları
1635
dahafazlası
YORUMLAR

cok iyi haber! Insallah bizde de yaparlar!

seyda 30.11.2011 20:28:54
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.