Yazarlar

25 Ocak'ta ne yapacağımız şimdiden belli...

25 Ocak'ta ne yapacağımız şimdiden belli...

Taze taze paylaşayım dedim, siz de aynısını yaparsınız!

Güncellenme tarihi:
25 Ocak'ta ne yapacağımız şimdiden belli...
Çarşamba 7 Aralık'ta Paris'te başlayan Le Web interaktif konferansının ilk konuğu Mosyo Karl Lagerfeld'di. Hayır orada değildim, bu konuyu açmayalım, ama tabii ki canlı olarak internetten takip ettim.

Kendisinden hiçbir zaman ayrı kalmayan güneş gözlükleri, beyaz yakası ve elinde siyah bir Celine Ipad 2 kılıfı ile sahnede yerini aldı. Lagerfeld'i burada anlatmaya gerek yok, bilen bilir bilmeyen de bir zahmet Google'a girer.

Celine kılıf açıldı ve içinden neler çıktı neler? Dört adet Iphone, üç adet Ipod, ve bir adet Ipad 2. Evet yanlış okumadınız, tam dört adet Iphone. Hepsi ayrı numara, hepsi farklı kişilerle konuşmak icin, mantıklı. Tabii ki hepsinin kılıflarının üstünde Lagerfeld'in silueti: "Böylece insanlar bu telefonların kime ait olduğunu kolayca anlayabiliyor" da açıklaması. Gayet mantıklı 2.

Aynısını ben de yapıcam.

Kendisinin 30 adet de Ipad'i varmı. Ipad'leri foto günlük olarak kullanıyormuş hem de ilk çıktığı günden beri. Ondan bu kadar fazlaymış. Bu da mantıklı 3.

Belirtmek isterim, Lagerfel'in yaşı 70'in üstünde (tam bir rakkam veremiyorum, çünkü kendisi de bu zamana kadar doğum tarihini teyit etmemis... Bu da güzel, bunu da kullanayım) ve en azından 50'nin üstünde Apple ürününe sahip. Teknoloji ile iç içe, günü her şeyiyle yaşıyor.

Ipad vs.lerini paylaşırken, programın sunucusu o anda Apple'ın müthiş "crazy ones" ("deliler") reklamını seyrettirdi, ve Lagerfeld'e sordu: "Sizce siz de deli misiniz?" Lagerfeld'in cevabı çok hızlı ve basitti "Deli olanlar kendilerine deli demezler, bunu çevrelerindekiler söyler". Bu da çok mantıklı 4.

Hemen esas öğrenmemiz gereken konuya gelelim.

H&M, tasarımcılarla ilk işbirliği projesini 2004'te Lagerfeld ile başlatmıştı, hatırlatma yapayım. O günü çok da iyi hatırlıyorum. Çünkü New York'taydım, yağmurlu bir gündü ve ben sabahın sekizinde sıraya girmiştim. Saat 10'da içeri dalar dalmaz Lagerfeld ne yapmış, ne yapmamış hepsini sepete atmıştım! Alışveriş yeteneklerimle o gün gurur duydum işte. Hala da o kıyafetlerimi giyerim. Ne modası gecti ne de bir şey oldu... Tabii ilk giydiğimde kendimi Karl'ın kadın versiyonu gibi görmekten alı koyamadım. Hoşuma da gitti.

Evet, 2004'te bir ilki Lagerfeld H&M ile başlattı, sonra da birçok tasarımcı onu takip etti.

Bomba haber şimdi geliyor! Dünkü konferansta Net-a-porter'ın kurucusu ve CEO'su Natalie Massanet ile müthiş bir haber paylaştılar!

Lagerfeld yine bir ilke imzasını atmış! SADECE Net-a-porter'ın üstünden satılacak bir Lagerfeld koleksiyonu-- Karl! 25 Ocak 2012'de satışa çıkıyor! Şimdiden işten izninizi alın veya hasta olmaya hazırlanın. Çünkü kaçırılmayacak bir koleksiyon daha geliyor "deli" Karl'dan.

Bu arada koleksiyonun "teaser" videosunu ben sizler için buldum, bi zahmet seyredin. Sadece müziğini bile tekrar tekrar dinlemek için en az 3 kere seyretmeszeniz ben de "Çok bilmis Zehra" değilim.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Yayın tarihi: 08.12.2011
« tüm yazıları
1887
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.