Yazarlar

Yiğit Karaahmet yazıyor: Babalar ve kızları

Yiğit Karaahmet yazıyor: Babalar ve kızları

Hakan Ural ve kızı Melisa'nın paylaştıkları foroğraf, sosyal medyada çok tartışıldı. Bakın Yiğit Karaahmet bu kareyi nasıl yorumlamış.

Hakan Ural

Hakan Ural’la kızı Melisa (ki kendisini en son annesiyle çıktığı Miami seyahatindeki fotoğraflarından hatırlıyoruz) bambaşka bir fotoğraf karesiyle gündeme oturdular. Baba kız bilinmeyen bir asansörde, Melisa’nın fotoğraf makinesinden çıkan bir kareyle aynadan kendilerini görüntülemişler. Öpüşme şekli de hafif dudaktan.

Bu fotoğrafın gündeme düşmesiyle öncelikle sosyal medya’da acayip bir tartışma başladı. Komik olduğunu sanan insanların hepsi birbirinden utanç verici esprileriyle süslüydü bu yorumlar. Neymiş? Bir baba kız bu şekilde öpüşürmüymüş?

Bir kere utanmanın sınırlarını belirliyorsak eğer, sevgili yorum yapan beyler bayanlar siz ne dediğinizin farkında mısınız acaba? Yaptığınız göndermelerin nereye gittiğini anlayabiliyor musunuz? Hakan Ural’ı neyle itham ettiğinizi görebiliyor musunuz? Ben yazarken bile ‘o kelimeyi’ kullanmamaya çalışıyorum, ki bir baba için en utanç verici şeylerden biri herhalde ‘o kelimeyle’ anılmak olabilir. Peki sizde ki bu rahatlık nereden geliyor?

Bu yorumlar, bu göndermeler her şeyden önce AYIP. Koskocaman bir ayıp. Genç bir kız ve babası arasındaki ilişkiden bahsediyoruz. Herkes lafını bir kere tartıp konuşuyorsa, konu bu olduğunda bin kere tartıp konuşması gerekirken bu ne rahatlık, bu ne utanmazlık? Aynı yorumun aynı esprilerin bir de sizlerle ilgili yapıldığını düşünün bakalım, neler hissediyorsunuz acaba?

Sonra insanların bu öpüşmeye neden bu kadar takmış olabileceğini düşündüm. Sebebi çok açık, hayatları boyunca bir babanın çocuğuna sevgisini bu şekilde gösterme şeklini hiç görmemişler. Baba onlar için hep korku duyulması gereken, sadece bayramlarda eli öpülen bir figür olmuş. Bizim topraklarda baba figürü yanında pek sevgiyle, öpmeyle, ilgisini göstermeyle tanınmaz. Onlar hep çekinmenin arkasına saklanarak gelirler. O yüzden belli ki aralarında harikulade bir ilişki olan baba-kızı bu yüzden yadırgıyorlar, bu yüzden anlamıyorlar. Kendileri değil babalarıyla öpüşmek, alışverişe bile çıkmamışlar belli ki. Asla bu kadar samimi bir fotoğraf kareleri olmamış hayatta.

Ve hepisinin peşinden de bildiğimiz, hayatımız mahveden o aptallık geliyor. Kendi hayatında olmadığı için başkasında olanı yadırga-eleştir-dalga geç.

Hakan Ural ve kızının fotoğrafları benim içimi açtı açıkçası. Uzun zamandır bu kadar samimi bir baba-kız ilişkisi görmemiştim. Kızıyla arasında hiç bir duvar bulundurmayan, sevgisini öpe koklaya gösteren Hakan Ural’ı kutluyorum. Ve kocaman bir öpücük de ben gönderiyorum.

 

Yazan: Yiğit Karaahmet

Yayın tarihi: 16.08.2012
« tüm yazıları
14868
YORUMLAR

hiç utanma kalmamış ayıp tamam herbaba kızını sever ama bazı şeylerin sınırı olmalı öpecek yer mi yok bazı insanların içini açmış foto ama müslüman olmanın ve ahlaki değerlerimizin unutmamak gerek ama ne yazık ki modern insan şekline girip batıya özenip onlar gibi yaşamaya başladık ne yazık utanın çağdaşlk buysa biz bunca zaman boşuna ahlaki değerlerimize bağlıyız seso ya katılıyorum

ebrar 11.09.2012 12:06:00

dudaktan öperek sevgi göstermek çocuk açısından sağlıklı bir durum değildir nitekim psikologlar da bunu belirtmişler.Batı kültürünün bir parçasıdır bu davranış .Keşke batıyı bu şekilde örnek almasak,onların aile yapılarıyla bizimki karşılaştırıldığında bağları kuvvetli olan Türk aile yapısıdır.

ysmnkurt 27.08.2012 23:31:37

Bu fotografi elestirenlerin hepsi baba sevgisinden mahrum, onu korkulacak bir guc olarak gorerek buyumus, babasi hot deyince oturmus insanlar. bravo, super tespit... ezberinizi bozabilecekse; ben de, herhangi bir seyle itham etmeksizin, en sert sekilde elestirenlerdenim. Babamla iliskime gelince; kimse hakan uralin kizini, babamin beni sevdiginden daha cok sevdigine inandiramaz. ben de onun biricik kiziyim ve her firsatta doya doya sarilir, oper, koklar; normal bir baba gibi... baba sevgisi oyle sizin sandiginiz gibi birilerinin tekelinde, herkesin yasayamadigi bir sey degil,hic ordan gitmeyin

melisa xyz 17.08.2012 16:13:47

Yorumunuza sağlık aynen sonuna kadar katılıyorum. Ben de annemle, teyzemle dudaktan birbirimizi öperek büyüdüm, enseslik bunun neresinde anlayamıyorum!!!

Müge 17.08.2012 10:33:39

hasta misiniz aga siz ya? modernlikle yozlasmayi, sapkiligi bir tutar hale gelmis herkes. ne kadar da modern, cagdas insanlarsiniz! vay arkadas...!

kizin biri 16.08.2012 19:50:31

niye sen şimdi hakan urlın avukatlığını yapıyorsun..sakallı cümbbeli bir adamda aynı şekilde kızını öpseydi gene fikriniz aynımı olacaktı.bırakın allahaşkına bu modern çağ ayaklarını.edep hayadan gelir..edebini kaybetmiş bir toplumunsa başına neler gelir tarih kitaplarında yazıyor.silkelenin bir kendinize gelin..

arzu yalçın 16.08.2012 19:02:27

sen de mi öpücük gönderiyosun? gereksiz bi eklenti olmuş

cici bici 16.08.2012 16:51:36

Ben katılmıyorum. Bir baba sevgisini yanaktan, alından öperek gösterebilir ama artık yetişkin bir kızını dudaktan öperek göstermemeli. Bu durum, ilişki kuracağı erkeklerle ilişkini de etkileyecek sorunlar ortaya çıkaracaktır.

Seso 16.08.2012 16:50:16

Kesinlikle katılıyorum. Hatta anlamsız tartışma açan cahil insanlardan nefret ediyorum.

Beco 16.08.2012 16:11:05

Valla ben de Yiğit'e katılıyorum bu fotoğraflarda ayıp olacak bir şey yok. Birbirini seven baba ve kız

sial 16.08.2012 16:04:10
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.