Yazarlar

Murat Boz medeni bir insan mı?

Murat Boz medeni bir insan mı?

Zeki Müren'e sormuşlar "Paşam, paşam. Size neden paşa diyorlar" diye. Müren hemen cevap vermiş "Bilmiyorum evladım. 'Öbürlerine' i.ne diyemedikleri için herhalde' diye.

Murat Boz medeni bir insan mı?
Artık bu tatlı anektodun ne kadarı gerçek ne kadarı hayal, adını bilmediğimiz hangi müthiş Türk bu espriyi uydurmuş... Bilemiyoruz. Ama gayet komik bence. Eminim Zeki Müren'de yaşadığı dönem boyunca bu esprinin ve benzerlerinin yüz bin türlüsüne gülüp geçmiştir.

Ama maalesef herkes sanat güneşi gibi doğmuyor, doğamıyor. Bakınız bu ego patlamalarının son örneği yeni bir Acun Ilıcalı şişirmesi olan Murat Poz.

Twitter'da bu yazıyı yazdığım an itibarıyla 296,381 takipçisi olan bir popçu arkadaşımız. Ve bu 296,381 takipçinin arasından biri kendisine bir buçuk ay falan önce 'Adam ol da gel hıyar' diye bir tweet attığı için geçtiğimiz gün yememiş içmemiş, en dar jean'ini giyip, saçlarını son dönemde en sevdiği şekilde önünü yapıştırıp arkasını kaldırarak arayıp, MAC sporda biraz daha göğüs kası şişirdikten sonra gitmiş bu tweet'i atan kişiyi mahkemeye vermiş.
Bu hayran mahkemeye verme hobisini ülkemize getiren kişi ise tıpkı Murat Boz gibi diğer bir pop kraliçesi, harbilik ve dobralık prensesi Demet Akalın'dı. O ise 18 yaşındaki hayranını mahkemeye verdiği yetmediği gibi, üstelik bir de hapse attırmış ve ailesinin tüm yalvarmalarına rağmen de içeriden çıkarttırmamıştı.

Bu haberi okuduğum zaman şok geçirmiştim. Nasıl olur da bir pop şarkıcısı kendisine hakaret eden 18 yaşındaki bir insanı hapse attırabilir?
Şimdi aynı şaşkınlığı Murat Boz için de geçiriyorum. Hayır sanırsınız kendisi, İngiltere Kraliyet Opera'sında bas bariton, hayatında sınırlı sayıda insanla muhatap oluyor ve yaptığı yüksek sanata, mükemmel hayat çizgisine, pek saygıdeğer kişiliğine, fevkaladenin fevkinde ki karakterine birisi dil uzatınca delirip onu mahkemeye veriyor.
Hayır yok böyle bir şey. Bildiğiniz bir popçu oğlan.

Tüm yeni çıkan popçular arasında en yeteneklisiyken, artık 100 yaşına gelen Tarkan'ın tahtının en büyük varisiyken, bunu bir türlü beceremeyip yani özetle A ligine yükselemeyip, B liginde top koşturmaya mahkum bir şarkıcı.

Hiç de öyle hayatını gizli saklı yaşamak, topluma malzeme olmamak gibi bir derdi de yok. (Elbette geceleri yatağına yatıp peluş ayısına sarıldığında sakladığı şeyler olduğunu hepimiz biliyoruz ama konunun akışını bozmamak için bu bölüme girmiyorum). Kendisine kariye olarak eğitimini aldığı caz müziği de seçmeyip, kendisini popun paralı kollarına atan bir şişme erkek bebek.

Kendine kulvar olarak pop'u seçip sonra da hayran mahkemeye vermek de ne demek. Ya da sırf ona hıyar dediği için mahkemeye vermek de nesi? Ona hıyar diyen kızın profiline de girdim baktım, gencecik ve çok tatlı bir ergen kız. 'Korkmuyorum. Buradayım' gibi boyundan büyük laflar ediyor tatlı tatlı. Ne olmuş yani kızcağız sana hıyar dediyse?
Yayın tarihi: 03.11.2011
« tüm yazıları
6569
YORUMLAR

Insanlarin dava acma hakki oldugu dogru. Fakat biz sokakta her laf atana dava acsaydik adliyedekiler onunu goremezdi. Bu tip insanlar sadece gucunu yanlis yere kullanmaktan baska birsey yapmiyor. Gucle oynarken nekadar zavalli hale dustuklerinide gormuyorlar tabii..

mobil kullanici 05.11.2011 14:50:34

İlginç bir yazı olmuş.

bezzginbekir 05.11.2011 02:27:11

Konu medeniyetse Murat Boz bence gayet medeni. Bu memlekette reşit yaştaki her kim karşısındakine hakaret ederse etsin, hakaret davası açma hakkı vardır. Herkes lafını bilecek. Medeniyet bunu gerektirir. Murat Boz nasıl biri bilmem, şahsen tanımam. Ama farz edelim ki sizin bu yazıda çizdiğiniz gibi bir profil olsun. Bu durum o kişinin hakaret edilmeye müstahak olduğunu mu gösterir? Sineye çekmek zorunda mıdır? Hayır. İnsanın egosunun şişkin olmaya da hakkı vardır. Kaldı ki ortada hakaret var.

Nilayda 04.11.2011 19:47:40

slm

birgül 04.11.2011 19:38:49

kesınlıkle katılıyorum yazara sonuna kadar helal olsun

sevian 04.11.2011 17:07:29

Super bi yazi olmus! Bazi insanlari yerine otutturma cesaretinde bulundugunuz icin sizi tebrik ederim!

mobil kullanici 04.11.2011 13:11:29

çok doğru. insan biraz utanır. madonna diyorlar o bayıldıkları madonna hayatı boyunca hangi hayranını ona hakaret etti diye mahkemeye vermiş acaba?

nil 04.11.2011 11:32:20

Ben Murat Boz hayranı değilim,hatta herhangi bir popçu ya da topçuya sempati beslediğim de yok,yine de yazınızdaki eleştirileri çok yersiz ve anlamsız buldum,popçular için de,sokaktaki vatandaş için de,kraliyet müzisyenleri için de özlük hakları aynıdır,kişiye hakaret özlük haklarına saldırıdır ve anayasal bir suçtur,buna karşı tavrını ortaya koymak da her insanın en doğal hakkıdır.Kişiler herhangi birine karşı besledikleri sempatiyi,veya antipatiyi kendi sebepleriyle dile getirebilirler,fakat işi hakaret boyutuna vardırmak ancak kendini bilmezliktir,haddi aşmaktır ve gençlik özür olamaz

Dr.Emine Yasemin Kurtuluş 04.11.2011 11:20:42

saçmalamış bu kişi. saygılı ol biraz. bizimde sevmediğimiz sanatçılar var gidip hakaret etmiyoruz. o kızda içinde saklasaydı. takip etmeseydi onu.. bu yazarın o kızdan ne farkı var?

nagihan 04.11.2011 10:15:56

Herkes övülmek istiyor :-)) Azıcık eleştiren çıkarsa o aslan gibi görüntünün altında ki zavallı taraf hortluyor !!!

Süreyya Yücetaş 03.11.2011 23:40:55
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.