Yazarlar

Demet Akalın'ın bagaj tutkusu

Demet Akalın'ın bagaj tutkusu

Aşırı iyilikten her zaman maraz doğacağına inanırım. Kendimde pek bulunmasa da temiz kalpli olmak, yardım sever olmak, gönlü geniş olmak, eli açık olmak (bundan bende de bol miktarda var) elbette iyi meziyetlerdir. Tüm bunları dozajında yaşayanlara saygım sonsuz.

Demet Akalın'ın bagaj tutkusu
Ama bir de tabi bu yardımseverliği abartanlar da var. İyiliğin fazlası enayiliktir bana göre. Bi kadarına gerek vardır ama o kadarına da gerek yoktur.

Demet Akalın şimdi de sabah programına başladı. Kiminle birlikte dersiniz? Son dönemin gelmiş geçmiş en büyük kaybedenlerinden biri olan Alişan'la birlikte. Prestij müziğin harika çöküşünden sonra (Dualarım aynısının Acun'un başına da gelmesi için), o ortalığa dağılan kıllı, maçomsu erkeklerden hiçbir baltaya sap olamayanlarından biri Alişan. Bir takım sabah programlarında güzel kızların yanında doldurulan eril kontenjan kendisi. Bir de öğrendiğimize göre İbrahim Tatlıses robot olunca, kendisine gelen ekstraları da Alişan'a gönderiyormuş. Bu kadar bir başarıdan söz ediyoruz.

Ha tabi bir de Demet Akalın'ın çok yakın arkadaşı. Her Ramazan Tophane'de nargile fokurdatarak ve kulüp çıkışı birbirlerinin sevgililerini açıklayarak eğleniyorlar.

Demet Akalın'a baktığımızda ise bu işlerden az buçuk anlayan herhangi birisinin 'önümüzdeki yıllar içinde Türk Pop müziğine damga vuracağı garanti tek kadın şarkıcısı' tezini çok rahat koyabilir. Durduğu nokta, şarkı seçimleri, konserleri, hayat tarzı ve tüm şuursuzlukları ile 15 yıl sonrasını görebildiğimiz tek insan.
Peki şimdi böyle bir kariyere sahip bir Demet Akalın neden durup dururken Alişan'la sabah şekeri olmak ister? Yeni Çağla Şıkel olmak için mi? Ne gerek var şimdi buna?

Çünkü bu konular Demet Akalın'ın yumuşak karnı. Özünde maalesef iyi bir insan kendisi. Ve arkadaşları için, sevdiği insan ya da kendisini sevenler için elinden gelen her türlü iyiliği yapmak istiyor. Tüm o pop star hallerine rağmen tüm o şöhreti göz ardı edebildiğinde elinde kalanlara bir takım kıyaklar yapmak istiyor.
Ne gerek var buna? Bas git kızım, sen yoluna bak. Son hızla ilerliyorsun zaten, yanında sürekli bir ekstra bagaj taşımanın ne manası var? İstiyorsan arkadaşlarına yemek ısmarlarsın bir akşam. Seniz hızında ilerleyen birisini yavaşlatmaktan başka bir işe yaramıyorlar ki bunlar.

Sadece Alişan da değil. Akalın'ın hayatı boyunca yaptığı seçimlerde de hep bu eş-dost-sevgili üçgeninden ha gayret bir bagaj yüklemesi var. Harem Otogar'ından bile bir günde bu kadar çok bagaj taşınmıyor.
Yayın tarihi: 14.11.2011
« tüm yazıları
4444
dahafazlası
YORUMLAR

demet akalın senin en çok bebekte üç beş tur atarım şarkısını çok seviyorum sana ve kocana mutluluklar ve iyi seneler diliyorum çocuğunuz olunca benim ismimi koyarsan çok mutlu olurum ... adım özge by seni seviyorum............................

özge yazcı 24.11.2011 17:32:33

hande yener konusunda saçmalamış ama alişan olayına katılıyorum gereksiz bi samimiyet vıcıkvıcık

nealamuala 15.11.2011 22:32:14

demet akalın resmen küllerinden bambaşka boyutlara uçmuş bi kadın..yaşadığı ağır ihanetin ve terkedilişin ardından( i.k) kendini inanılmaz topladı şarkıları hep zirveye çıktı. bende yazara katılıyorum..çok fuzuli! ne işin var alişan la sabah programında...arkadaşlığın bizi ilgilendirmez de demetim tv sana göre değil..sen yine yap 10 numara şarkı ve kliplerini..yolun çok açık..ama az laf çok iş olsun mantığın..seni seviyoruz..ama bazen ayarını kaçırıyorsun herşeyin...

i1907 15.11.2011 19:31:23

demet akalını övecem diye herkesi yerden yere vurmuş....

asdfghjk 15.11.2011 17:51:40

Çok doğru bir analiz yapmış yazar. Umarım Demet hanım dikkate alır. Demet hanımın yanına malesef unutulmuş,klipleri bile müzik kanallarında dönmeyen bir İbo çakması yakışmıyor. Demet hanıma sabah şekerliği de yakışmıyor. Sen bunları çoktan aştın Demet. Git kendine muhteşem şarkılar bul ve muhteşem klipler çek. TV'ye program yapacaksan da kendi başına Demet Show yap. Prime Time'da kendi konuklarını ağırla, kendi şarkılarını söyle.

Deniz Arsoy 15.11.2011 15:55:13

sermiyan dediğinle ne kadar zavallı bir duruma düştüğünden haberin yok bizim radyasyonlu beyinlerimiz daha iyi çalışıyor sende git biraz radyas. al iyi gelir fasulyene.

loli 15.11.2011 15:40:55

birisini elestirirken kullandiginiz laflara dikkat etmeyerek o elestirdiginiz yazarciktan cokta farkiniz olmadigini gösteriyorsunuz. karadeniz insanina laf atmanin burada manasi ne sorarim size. terbiyesiz birisiniz anlasilan. o beyinlerin sizinkinden cok daha fazla calistigini söylememe gerek bile yok sanirim.

@sermiyan midyat 15.11.2011 12:45:06

Demet' ın kariyeri btti şarkıları tutmuyor esas o Alişan' bagaj, dizi mizi Alişan yolunu bulur, bu programda zaten iki bavulu kaldırmaz, bır ay sonra biter

Meryem Sah 15.11.2011 12:07:55

Kisaca egoist ol, sadece kendini düsün, yürü git kizim bu sekilde yükseklere dahada yüksekler cikacaksin mi demek istiyorsun....peki bu cikisin hicbir zaman inisi olmayacakmi? Ilginc bir yazi...demek siz popüler olsaydiniz kimseyi gözünüz görmezdi, yazik

hilye 15.11.2011 12:02:13

sermiyan midyat. esas sen pek zavallısın. belliki yiğiti kıskanıyorsun. nesin yoksa hande yenerin çantacılarından biri miydin sende?

arzu duden 15.11.2011 11:44:35
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.