Yazarlar

Bu minik yavruyu evlat edinmek ister misiniz?

Bu minik yavruyu evlat edinmek ister misiniz?

Bugün şikayet edeceğim konu bir şirkette 4600 iş gününü doldurduktan sonra emekli olmuş ve saracak mevzu bulmayan menopoz Türk kadınındaki aşırı havyan sevgisi.

Bu minik yavruyu evlat edinmek ister misiniz?
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki hayvan sever bir insanım (Maalesef ülkemizde bu tür yazılar yazarken önden bir alt yazı geçmek gerekiyor. 'Hayır onunla kişisel bir meselem yok' Hayır, hiç kimseyi kıskanmıyorum' gibi.

Hayvanları çocuklardan, sizin çocuklarınızdan; daha çok sevdiğimi ve onlar için üzüldüğümü belirtmek isterim. En azından hayvanları tıpkı çocuklarınıza yaptığım gibi sizin görmediğiniz anlarda tartaklayıp, ağlatmıyorum. Ayrıca çocuklarla ilgili tek meselem uçaklarda ağlamaları, gürültü yapmaları ve bana ait olan kaliteli yaşam dakikalarımı sorgusuz sualsiz gasp etmeleri. Yoksa dilsiz, gözleriyle iletişim kuran ve kaka yapmayan çocuklarla da bir meselem yok.

Hayvan sevgisinin aşırı yoğun olduğu bir evde büyüdüm. Annem sağ olsun bizi bu konuda utandırmak için elinden gelen her şeyi yapardı. Kendi köpeklerimiz yetmediği gibi sokakta gördüğümüzü sahipli ya da sahipsiz diğer köpeklere de bize gösteremediği kadar yoğun bir öpücük şiddetiyle sevgi olayına girişirdi. Koskoca bir kadının ıslıklar ve öpücüklerle koca köpeklerle yuvarlandığı utanç dakikalarına epeyce şahit oldum.

Kedilerle pek haşır neşir değilimdir çünkü alerjim var ama köpeklere bayılıyorum.
Ama son dönemde geldiğim şu noktada az önce bahsettiğim o bir şirkette 4600 iş gününü doldurduktan sonra emekli olup saracak mevzu bulamayıp hayvan hakları konusuna girişen menopoz kadınlar yüzünden hayvanlardan da soğumak üzereyim.

Yetti artık.

Sahipleri tarafından terk edilmiş ve yeni yuva arayan köpeklere, kedilere alıştım. Hatta arada bir çaktırmadan bakıp, 'Alsam mı acaba şu kuçuyu? Dur şimdilik boş ver' diye düşünmüyor da değilim. Ama tabii hemen bir doz aşımı da yaşandı bu konuyla ilgili. Şimdi nerede küçük avuç içi kadar bir kedi yavrusu bulan anında facebook'a fotoğrafını dayıyor. 'Bu minik yavruyu evlat edinmek istemez misiniz?' diye. Hayır, istemiyorum. Bi zahmet sen de rahat bırak hayvanı, çok istiyorsan sokakta bak.
Yayın tarihi: 30.11.2011
« tüm yazıları
3788
dahafazlası
YORUMLAR

ne kadar sığ bi yazı. böyleleri de iki saçmalık çizittirince yazar olduk sanıyolar. kapasitem insanlığım yetmiyo demiyo da başkalarına çamur atıyo

a.m.o.n.r.a 12.12.2011 12:35:53

çok doğru. her gun sıkıldık hayvan fotoğrafı görmeden. kendiniz sevin kendiniz bakın bize ne

eda 30.11.2011 16:30:38

aynenn katılıyorum. bunların çoğu hayvan seveyim derken insanların gözünü çıkarır.

boşver 30.11.2011 15:57:18

ne tesadüf :):):)

uykucu 30.11.2011 14:35:05

Nihayet redaksiyon!!

İsim Soyisim 30.11.2011 13:48:14

sana batan ne o sokaktaki hayvana yuva arayan ona yardımcı olan insanın çabasında.

elif elif 30.11.2011 13:28:31
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.