Mahmure

Yazarlar

Sandra Franko

‘Aşk’la ‘Bahar’ı Kombinleyin!

‘Aşk’la ‘Bahar’ı Kombinleyin!

‘Aşk’la ‘Bahar’ı kombinleyin...

Güncellenme tarihi: 18.05.2015
aşk

Siyahla laciverti, kürkle (tabii ki yapay) Stan Smith’i (tenis ayakkabısı), dondurmayla kızarmış patatesi birbirine yakıştıran biri olarak beğenmediğim bir kombin neredeyse yoktur! Ama, gelmiş geçmiş tüm kombinleri solda sıfır bırakacak bir ikili varsa bence o bahar ve aşktır!

Yıllar geçse de modası hiç geçmeyen bu ikili hayatta başınıza gelebilecek en güzel şeydir/şeylerdir. Baharın gelişi ile birlikte 10 kişilik whatsapp deney grubumdan 3’ünün midesinde –çoğunluğun tabiri ile- kelebekler uçuşmaya başladı bile...
Çoğunluk midede uçuşan kelebekler olarak tabir ediyor aşkı. Gülben Ergen çilekli sakızın kokusu diyor. Belki... Bence aşk, uçak kalkarken ya da çok yüksek bir binada hızlı bir asansörle yukarı çıkarken ya da Disneyland’da ters dönen trenlere binerken kalbinizde hissettiğiniz aksiyonu, onu görünce hissetmektir. Evet , net olarak aşk budur bence.

Ağız aralanır, gözler açılır, kocaman bir nefes çekilir ama kolay kolay geri verilemez, içeride tutulur. Hal böyleyken “Güzelliği karşısında nefesini tutmak” tabirine deyim demek haksızlık bence. Zira bana kalsa kelimesi kelimesine gerçeği anlatıyor, mecazi bir durum pek söz konusu değil. Bu kalp çırpıntısının yanı sıra, aşk, karşılaştığınız, konuştuğunuz zamanı aklınızda geri sarıp, bıkmadan usanmadan, bir daha bir daha yaşamaktır. Şimdi ve burada olmak, anın tadını çıkartmak aşık kadınlar için yersiz bir çabadır. Aşık kadınlar şimdi ve burada değil hep baharda, hep orada ve onunladır.

Aşk, olur olmadık bir zamanda onun gülüşünü hatırlamaktır. Ve aşk, kolayca konsantrasyon bozar. Çok fena bozar hem de... Tam olarak bundan dolayıdır ki, aşık olan kadına bir şey anlatmaya, birlikte bir şey yapmaya çalışırken anlamsız güçlüklerle ve sebepsiz gülücükler ile karşılaşabilirsiniz. Hiç bozulmayın sinirinizi boşuna. Durumun sizle bir ilgisi yok.
Aşk olan durmadan onla olmak, onsuzken de onu hatırlamak ister. Kimi yastığına ve hafızasına sarılır, kimi arkadaşlarını kitler...

Ve dünyanın en güzel hissi baharda yaşanınca etkisini 2 kat gösterir. Aşıksanız, güneş daha parlak, hava daha ılık, yeşillikler daha kokulu, şanslıysanız ve deniz kenarında bir şehirde yaşıyorsanız deniz daha güzeldir.
Ben mi çok yoğun yaşıyorum yoksa aşk herkes için böyle mi bilmem ama aşkın ömrü 3 yıl olsa, kalp dayanmaz valla :) Aşık olan kadını hemen kaybediveririz. (Ama arkasından da “Genç öldü ama iyi yaşadı!” diye avunuruz herhalde. )Belki de aşkın ömrü 3 yıl olmadığı için şanslıyız.

Peki uçaklar iniş yapıp, kelebekler durulunca ne kalır ki geriye? Ara sıra gelen hoş bir kıpırtı, çilekli sakızdaki kadar yoğun olmasa da hafif bir çilek aroması hiç de fena değildir. Şanslıysanız, aşkınız, hayat boyu seveceğiniz, her gece sarılmaktan bıkmadığınız, kokusuna bayıldığınız, biraz görmediğinizde özlediğiniz en yakın arkadaşınız olur. Hep onla olma isteğiniz, her yere onla gitme isteğiniz bakidir de, onu görünce artık nefesinizi tutmazsınız da, nefeslerin en huzurlusunu alırsınız.
Her baktığı yerde hemen aşkı görebilen benim için asıl zor ve paha biçilmez olanı aşık olmak değil, hayat boyu çok seveceğin adama aşık olmaktır. Onu da başardım galiba ya

Keyfi yerinde, her daim aşık Sandru

« tüm yazıları
2549
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.