Yazarlar

Pink Freud mahmure.com'da sizlerle

Pink Freud mahmure.com'da sizlerle

Her gün genişleyen yazar yelpazemize şimdi de Pink Freud eklendi. İşte ilk yazısıyla karşınızdaPink Freud...

Güncellenme tarihi:
Pink Freud mahmure.com'da sizlerle

İlişkide "sevgilim beni nasıl beğenirsin?" eşiği Yıllardır dalga geçe geçe, gülerek paylaştığımız bir video var. Ergenliğe henüz girdiği belli olan bir genç kız kendisini cep telefonu kamerasıyla çekip, saçlarını şekilden şekle sokarak "Sevgilim beni nasıl beğenirsin?" diye sorduğu kısacık bir video... Dalga geçtik, güldük ettik, iyi güzel de; bir ilişkide zamanla, daha doğrusu aşık oldukça benim de bu kıza dönüştüğümü farkettiğim an çok korkunçtu. Meğerse ben de aşık oldukça zavallı bir ergene dönüyormuşum. Dolabınıza şöyle bir bakın. Bunu okulda giyerim, bunu hafta sonu giyerim, şunu gece çıkarken giyerim diye aldığınız bir sürü kıyafetle doludur eminim. Peki, yerine göre kıyafet seçmek gayet normalken, kişiye göre kıyafet seçmeyi neden karaktersizlikmiş gibi algılıyoruz? İşte onu ben de bilemiyorum. "Erkek arkadaşının beğenisine göre alışveriş yapan kız" tiplemesi çok itici, bunun ben de farkındayım. Ama hangimizin "Amaan şimdi O bunu hiç beğenmez, daha sade şeyler sever, en iyisi almayayım bunu, O bu rengi sevmez beyazını alayım bari..." diye elimize aldığımız şeyi yerine bırakmışlığımız yok ki? Aslında sevgilinin beğenisine göre kıyafet seçmeye de çok itirazım yok ama hoşlanılan kişinin beğenisine göre kıyafet seçmek gerçekten işkence. Daha en sevdiği yemeği bile bilmediğin bir adamın, neyi sevip sevmeyeceğine dair hiçbir fikrin olmadığı yeni birinin beğenisini tahmin etmeye ve ona uygun giyinmeye çalışıyorsun. Korkunç ama eksik bir çaba, muazzam fakat gereksiz bir efor. İşte o anlarda bizler de "Sevgilim beni nasıl beğenirsin?" diyen kızcağıza dönüşüyoruz aynanın karşısında. Sevgilim beni nasıl beğenirsin? Kot mu giysem etek mi? Topuklu sevmez misin yoksa? Peki, ya hardal rengi? Ama bu sene çok moda diyorlar... Kılık kıyafet konusunda erkeğin yönlendirmesiyle hareket etmek başka, onun beğenisine uygun olmaya çalışıp, stilinden ödün vermeden, onun da beğeneceği gibi biri olmaya çalışmak başka. Tercihim stilimden ödün vermemek olsa da, bazen bir erkeği o kadar çok seversin ki, ayakkabının bağcığının rengi bile onun hoşlandığı renk olsun istersin. Ruhun on yaş geriye gider, aynanın karşısında "Sevgilim beni nasıl beğenirsin?" bile dersin.. İşte o adam hayatınızın aşkı olabilir! Bu kadar romantik senaryoların tabii ki bir de karşı cephesi var; felaket durumlar. Mesela; Yazın tanışılan sevgilinin/flörtün, havalar soğuduğunda senin ilk kez Ugg bot giydiğini görüp "Iyyy sen Ugg mı giyiyorsun?" tepkisi... İkinci bir şansı bile haketmiyorlar, hemen ayrılın. Sizi Ugg bot kadar rahat ettirecek bir erkek bulursanız da sakın bırakmayın! Çünkü bazı erkekleri en sevdiğin ayakkabından bile vazgeçecek kadar çok seversin ve bir kadını ayakkabısından bile vazgeçiren bir erkek varsa, işte o hayatının aşkıdır.

Yayın tarihi: 22.11.2011
« tüm yazıları
2256
dahafazlası
YORUMLAR

ya sen muhtesem bı hatunsun !

cassis 01.12.2011 14:22:22

ıyy sen ugg mı giyiyorsun?

arzum 25.11.2011 00:41:56

pelincim çok haklısın canım

mürüvvet hanım: 23.11.2011 22:02:01

bu çok ince bir çizgi. bence insanları hakikaten genek geçer kurallarla yargılamamak lazım ve de her olayı kendi içerisinde değerlendirmek lazım. sana masum gelen bir his diğerine karaktersizlik gibi gelebilir. ama şu bir gerçek ki zamanla birbirinize baka baka kararıyorsunuz. avukatsan hep resmi giyinmek zorundasındır ve bir süre sonra haftasonu bile belli bir usturupta giyinmeye başlarsın. bunun gibi kendinden ödün vermeden manitanın tarzına da benzemeye başlarsın. onların çok fazla seçeneği olmadığı için onların tarzındkai değişiklik çok farkedilmeyebilir ama erkeğin tarzını değiştiren kadn

www.socialmariposa.blogspot.com 23.11.2011 09:50:53

Müthiş yazmışsın, yazdıklarını okurken bende kendimin aynen böyle olduğunu farkettim sanırım seni ve PuCCa'yı bu yüzden seviyorum düşüncelerimiz çoğunlukla aynı çıkıyor :)

Kahve Suyu 22.11.2011 20:32:44

seni hep takip ediyorum ve gercekten her zaman oldugu gibi cok iyi bir yazı

ecesu 22.11.2011 20:25:29

Kadının kendine güveneni Pink Freud gibi olsun canımı yesin.

Muhittin 22.11.2011 19:23:04

Pelin o kadar haklısın ki 3 seni seviyorum yazılarını sabırsızlıkla bekliycem :)

Damla 22.11.2011 19:10:17

hoşgeldiiiiin :))))))))

deniz g. 22.11.2011 18:25:59

sen harikasın!

dırımdırım 22.11.2011 18:04:52
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.