Yazarlar

Puantiyelere ciddiyet getirme yolları

Puantiyelere ciddiyet getirme yolları

Yıllarca çocuk kıyafetlerini anımsattığını düşündüğüm için uzak durduğum puantiyeler son zamanlarda nedense gözüme daha estetik gelmeye başladı.

puantiyelere ciddiyet getirme yolları

Sanıyorum artık doğru stilizasyon manevralarıyla herşeyin giyilebilir olduğunu anlamaya başlıyorum. Ya da sadece yaşımın artık kazık kadar olması ve sınırlarımı kaldırmaya başlamamla da ilgili olabilir tabii bu durum... Bilemiyorum :))

Beyaz üzerine küçük lacivert puantiyeleri olan bu kumaşı ilk aldığımda yine 50'li yıllar modasına uygun bir elbise dikmeyi düşündüm ilk olarak. Sonra baktım bana fazla bıcık bıcık gelen bir ciciliği olacak bu elbisenin, hemen ani bir manevrayla daha dar kesim ve modern bir giysi modeli yapmaya karar verdim.

Elbise modeli Vogue kalıplarının yan markası olan McCall's firmasından çıkma M6460 numaralı bir model. Yine her zamanki gibi aynı modeli birkaç farklı şekilde kullanabilme imkanıyla çıkartmışlar dikiş kalıbını. Ben aşağıdaki görünüm yani C modelini yapmayı tercih ettim.

 

Yayın tarihi: 03.09.2012
« tüm yazıları
6962
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.