Yazarlar

Kadın yazıyor

Kadın yazıyor

"Bar'dan klüp'ten adam çıkmaz!" sözünü acaba kaç kere duydunuz veya kaç kere bizzat söylediniz? Çok değil mi? Çünkü bardan adam çıkmaz!

Güncellenme tarihi:
Kadın yazıyor
Asıl adam süpermarketten çıkar! Alışveriş yaparken yanınıza gelir siz yumurta kutusunu açıp da kırık var mı diye baktığınızda "Sizde mi hep bakarsınız? Ben de bakmadan almam" der ve sohbeti başlatır sonra bir yere sahanda iki göz yumurta yemeğe gidersiniz. Beraber yediğiniz sayısız yemeklerin ilki olur. Aaa hiç başınıza gelmedi mi? Benim her alışverişte yanıma biri gelir hep de yumurta reyonunda...

O da olmadı en güzeli uçakta çıkar! Uçacağınız ister iç hat, ister dış hat olsun, hep yanınıza düzgün bir bekar oturur, ilk sohbeti o açar, saatlerce konuşursunuz, indiğinizde taksiyi sonra da hayatınızı paylaşırsınız.

Ama en çok ve en yakışıklı adamlar restaurantlarda çıkar! Masada sizi ilk gördüğü an aşık olur ve özel bir not ile gül gönderir, sizi tuvalet sırasında yakalar, olmadı hesap fişinden adınızı, ordan evinizi bulur. Kapınızda bekler, günlerce size ikna etmek için uğraşır, sonra da bekledikleri kapı, yeni yuvanız olur. Tabi yolda çarpışıp elinizdekilerin yere döküldüğü anlarda gözünüzün içinde yaşamaya başlayan ve bu yaşamı sonsuza dek sürdüren adamlar, o kitapçıda, aynı anda aynı kitaba uzandığınızda birleşen ellerinizi bir daha hiç bırakmayan adamları saymıyorum.

Aaa ne oldu... Delirmiş zavallı veya kafa buluyor bizimle mi diyorsunuz?
Delirmedim henüz ama kafa buluyorum tabi ki... Sanki gökten, sağdan soldan, bacadan (noel baba hariç) adam yağıyor, etraf sevgili kaynıyor da millet barda boşa vakit harcıyor.

Bardan adam çıkmaz diyen kızlar nerede o sırada? Aynı barda! Ne yapıyor? Aynı şeyleri...İçiyor, dans ediyor, rahat rahat flört ediyor. Adam ne zaman zıvanadan çıkıyor? Kadın çok içip tümüyle güzelliğinden, onurundan, değerlerinden vazgeçip felekten bir gece geçirmek istediğinde. Kadın ayık olsa asla söylemeyecegi ve yapmayacağı şeyleri yaptığında "Sevgili" olacak adam "Adam" gibi davranma gereği duymuyor. Çünkü erkekler aslında bizim aynamız. Biz ne istersek, nasıl istersek her şey aynen öyle oluyor. Bardan adam çıkmaz ise kadın da çıkmaz...

Her bara giden içip dağıtmıyor diyeceksiniz. Diyin!

Dağıtmayıp duran kadınlar da, alkol sayesinde özgüvenini full'lemiş adamlara denk geliyor. Onların fullenmiş özgüven depoları sayesinde, "Batman"vari karizmatik tavırlarına aşık oluyorlar sonra da numaralar havada uçuşuyor. Ama arayan çıkmıyor kısaca o bardan da adam çıkmıyor. Ama herkes bilir ki yarasalar sadece gece beslenir, gündüzleri mağaralarında dinlenir. İşte o yüzden de sizi arayamazlar.

Adam her yerden çıkabilir, hayatta hiçbir şeyin kuralı, formülü yok. Aslında önemli olan nereden çıktığı değil, çıktığında bizim nasıl davrandığımızdır. Gerçekte ne istediğimiz, ama karşılığında ne yaptığımız farklı olmamalıdır. Çoğu zaman karşımıza beğendiğimiz biri çıktığında şaçmalar, kendimiz olmaktan çıkarız. Bazımızın normalde hiç konuşmazken çenesi açılır, bazımızın anlatacağı çok şey varken sesi çıkmaz. Kendimiz olduğumuz da ise çok çabuk sevgilimiz olur çünkü kendimiz en iyi halimizdir.

Yepyeni bir yıla tertemiz bir sayfaya yüreğimizi açıyoruz. Hepimizin dilekleri arasında yeni bir sevgili veya güzel bir aşk mutlaka vardır. Yoksa da ben sizler için diliyorum. Herkese tavsiyem yıl bitmeden bir bara gidin, kendinize en sevdiğiniz içkiden bir kadeh söyleyip bir düşünün, geçen yıl neler oldu? Sizi üzen şeyleri tek tek ve hızlıca kafanızdan silin. Sonra uzun uzun sizi mutlu eden şeyleri düşünün, tekrar tekrar hatırlayıp tatlı tatlı gülümseyin.

Kendinizin, hayatınızdaki en değerli şey olduğunu unutmayın! Eğer siz, size sahip çıkar, kollar, sever, sarıp sarmalarsanız, karşınızdakinin de aynı şeyleri yapmaktan başka çaresi kalmaz.

Kendiniz için bu yıl istediğiniz ne varsa, tamı tamına öyle olmasını sizin için yürekten dilerim.


İşte Ali'nin Zeynep'e cevabı: Erkek yazıyor
Yayın tarihi: 01.11.2011
« tüm yazıları
1905
dahafazlası
YORUMLAR

Cikaaar cikaaar elbette cikar ama kutuphaneden cikmaz (tugce kutuphane mimaldi yahu) marketten de cikmaz, aysel hakli yumurtani al cik! Hadi herkesebiyinyil olsun, bariniz da adaminiz da bol olsuuun...

Nebo 29.12.2011 02:49:18

ama ya çıkarsa???? moralimi bozma :(

papatya 28.12.2011 17:49:00

Benim arkadasim barda tanisti hatta barin sahinibi olan adamla evlendi. Benim sevgilililerimin neredeyse tamami (ki sayilari az degildir) barda tanistigim admlar. Bardan sevgili de olur tabi marketten yumurtani al cik, baska bir sey olmaz!!!!

Aysel 28.12.2011 12:21:29

ay ne güzel dilemişsin insallah olur !

dilek 28.12.2011 12:17:50

Adam olan adam her yerden çıkar. Kalemine sağlık:) Kurallar bariyerler yok. Bardan da çıkar, kütüphaneden de çıkar:) Önemli olan niyet ve karşındakine fırsat vermek...Bir işin olacağı varsa oluyor ve su yolunu buluyor...Senin yollarına su da döksün, gül de....2012 ışık ve aşk yılı olsun. Öperim....

Tugce Tolgalı 28.12.2011 10:45:21
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.