Yazarlar

Kadın yazıyor...

Kadın yazıyor...

Herkes çapkın olabilir! Çünkü çapkınlık geneldir ve cümle içinde çok kullanılır. Ben çapkın gördüm diye ilk siz başlarsınız kullanmaya.

Güncellenme tarihi:
Kadın yazıyor...
Sonra duydukarınız vardır: Mesela "Gençlik yıllarımızda çok çapkınlık yaptık veya biz de az çapkın değilizdir." "Çapkınım abi napıyım kızlar beni seviyorsa?" "Çapkınlığa çıkalım bir akşam", " Ne çapkın adamsın sen ya!" "Kadınlar da az çapkın değil bu dönemde!" Hepimiz bu cümlelere aşina isek demek ki çok olan bir şey bu çapkınlık, değil mi?

Yani etraf peynir ekmek gibi çapkın dolu! İçinizden itiraz etmek gelmiyor mu? Benim geliyor. Onlar çapkın değil! Onlar kadınlara kendisini sevgili gibi gösterek veya evlilik vaadederek kandıran, hiç pişmanlık duymayan zamparalar, arkalarında derin yaralı kalpler, öfkeli koca ve babalar bırakan kadın avcıları. Bir de flörtçüler var onlar da çene suyuna pilav misali. Aslında zararsızlar, bir hedefleri var gibi gözüksede bir kişinin yanında dahi sabit durmayı bilmeyen hemen sıkılması muhtemel, ayran gönüllüler.

Ben niye itiraz ediyorum? Çünkü ben çapkınlığın meziyetten öte bir sanat olduğunu düşünüyorum. Kadınları /erkekleri baştan çıkarma sanatı . Bu sanatın ustasının kim olduğunu merak ediyorsanız Casanaova'yı ve hayatını inceleyebilirsiniz. Casanova için "dünyada yatkın olmadığı hiçbir şey yoktur" deniyor. Tarihte onu tanıyanlar şöyle demiş; "Zekası ve hayalgücünde onunla eşit düzeyde olacak çok az kişi biliyorum". İnsan düşünmeden edemiyor nasıl oluyor da sayısız aşk macerası yaşıyor? Kadınları terk etmesine hatta aldatmasına rağmen onlarla arkadaş kalıyor. Yaptığı her yanlış bir başkası onun durumununda olduğunda ipinin hemen çekilmesi demekken, Casanova için nasıl oluyor da ödül şekline dönüşüyor? Azıcık araştırınca buluyorsunuz bakın ben neler buldum:

Casanova ilişkileri olan kadınları gerçekten çok sever, onlara eşit davranır, aynen yakın arkadaşları gibi muamele edip ilişkileri bittikten sonra ise uzun süre boyunca arkadaş kalır. Kadınların gönüllerini fethetmedeki becerisiyle tanınıyor.

En çok yataktaki maharetinden tanınmasına rağmen, günümüzce olağandışı bir kişi olarak görülür.

Casanova'nın başarılı olmasındaki neden, kendi zevkine düşkün olduğu kadar karşı cinsin kendisinden keyif alması için özen göstermesi.
Bilmediği konularda bile kendisini en iyisi hissedermiş .Dansın tüm kurallarını bir usta gibi, fransızcayı en etkili şekilde, lezzet konusundabir gurme gibi, dünyanın gidişatı ile bilgiyi şaşırtacak kadar, tiyatro edebiyat felsefe alanında aşık edecek kadar bilgili.
Her konuya aşk ve sehvetle yaklaşan, hassas ve cömert, meraklı biri. Her yeniliğe ve öğrenmeye açık, ilklerin her zaman habercisi

Hiçbir şey olmadığı için gurur duyan...

Çapkınlık öyle bu akşam bir çıkalım ilk gördüğümüz kıza "Sizi bir yerden tanıyor muyum?" veya simdilerde " Hatırlamadın di mi beni?" oltaları ile olmuyormuş yani.

Konuşacak konu bulamayıp "ee daha neler yapıyorsun? ları" en az 2-3 kere sorarak da olmuyormuş. Cesareti toplayıp kadınlara iyi davranmayacaksın abi stratejisi ile "sana mı gideceğiz bana mı soruları" ile de olmuyormuş. Yataktaki maharet kısmına hiç girmeyecegim.

Hiçbir şey olmadığı için kendiyle gurur duyan Casanova 122 kadınla beraber olmuş ? O da bir şey mi ben diyen başlayacaklarınız bir durun !

Hanginizin hayatında 122 adet kadın var, size hala aşık ve arkadaşınız ?

Tarih ne zaman tekerrürden ibaret olacak? :(


İşte Ali'nin Zeynep'e cevabı: Erkek yazıyor
Yayın tarihi: 29.10.2011
« tüm yazıları
2589
dahafazlası
YORUMLAR

Tarihin tekerrürden ibaret olmasını isteyen 122 kadını bulmak flört edip aşık olmak onlar bu kadar çıkarcı iken... Aşk tan da anlamıyorlarken ve ne kadar marifetli olsanızda yanınızda kös kös yatıyor ne bir ihtiras ne bir tutku ve küçücük bir ışık bile yakmıyorlarken çok zor..! Bu kıtlıkta zar zor sanırım 40 i buldum daha yaşım 36 iken :) Her birine de devam edebilir görüşebilirliğimizi teklif ettiğimde hiçte nazik davranmadıklarına tanık oldum. Bu bir bilmece... Ne kadınlar eskisi kadar asil, Ne de erkekler eskisi kadar centilmen

Irmak Irmak 23.12.2011 20:39:05

Zeynep cooook haklisin. Ali tipik zampara erkek gibi kilif yapmis. Sorarim karin ya da kiz arkadasin "herkesi sevse" aman ne sevecen kadin mi diycktin?

Mine 21.12.2011 09:56:55

Cok sev ! Capkınların cok sevgisi var ama o sevgiyi geri çektiğinde ise kalıcı tahribat oluyor bir de hep bir beklenti ile omur bitiyor . normal insanlar olsun !

aslı 20.12.2011 13:28:16

Meziyet tabi capkinlik. Bazilari bir kisiyi sevdiklerine ikna edemezken,capkin ayni anda birkac kisiyi onun tek aski olduguna ikna ediyor. Kadin olsun, erkek olsun cpkin insanin verecek cok sevgisi var. iyi capkina sapka cikaralim, onlar gercek romantikler....

Kerem 20.12.2011 11:46:53

capkınlar da aşık oluyor mu acaba yoksa kendilerini sırf bu oyun için sevdiklerine mi inandırıyorlar? Aysel sen soyle sen komik bir cevap bulursun buna

veysel 15.12.2011 12:10:13

a yran gönüllü önüne gelene mavi boncuk dağıtırlar acaba kim güvenmediği birini sever ya da bağlanır onlar aşık ettiğini sanır 2 gün sonra çekip gideceği bellidir önüne gelene mavi boncuk dağıtanlar kime çekici gelirki böyle leri için hiç kimse kıskançlık yapmaz beraber olanda eğlenmek için beraber olur çıkarlarına ters düşmediği sürece devam eder gider yoksa onlardan bi halt olmayacğnın karşı tarafta farkındadır

sulu 15.12.2011 07:35:43

Aysel e aynen katılıyorun ben ne zaman şu kıza 'ayar' çekicem diye böbürlenenlerin ayar çekme operasyonlarının hep fiyasko ile sonuçlandığını gördüm ama profesyonel olanlar bırak böbürlenmeyi bu konudan bahsetmezler bile çünkü onlar sonuca odaklıdır hava atmak vb. şeyler onlar için çok basit ve küçüktür ama diğer 'abazalar' anca kendilerini buğday ambarında sanırlar.Aslında bu başka bir çok şey için geçerlidir yani bir işin gerçek profesyoneli laf yerine iş üretir ve yaptığı işle asla böbürlenmez ama diğer sözde uyanıklar iş bitirici olduklarını söyleyerek öyle olduklarını zannederler.

bilgili 15.12.2011 01:17:28

ilişki bittikten sonra arkadaş kalmak mı? tiyatro felsefe konuşmak mı? hassas ve üstene üstlük cömert olmak mı? karşı tarafın keyif almasını sağlamak mı? aman dur orda!!! korkutacaksın bizim kendini çapkın sanan adamcıkları.... elimizde olan da kaçacak....

çatal 14.12.2011 16:40:55

Casonova capkin degil ask ustasiydi. Ahhh oyle capkin olsun, uzerime 121 gul koklasin....

Ceyda 14.12.2011 15:31:20

Capkin var, hovarda var, zampara var ama bi de zonta vaaaaar evlerden uzak!

Aysel 14.12.2011 15:30:00
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.