Yazarlar

Kadın yazıyor

Kadın yazıyor

Yarım kalan aşklar deyince sizin de aklınız "o" kişiye mi gitti? Gitti tabi. Belki dönmeseydim veya onunla gitseydim diye başlayan sebebleri sıraladığınız "keşke" cümleleri de arkasından geldi mi? Geldi tabi.

Güncellenme tarihi:
Kadın yazıyor
En güzeli bu başlık sayesinde o aşk anına tekrardan geri dönüp, yüreğimizin ağzımıza geldigi o anı hatırlamak değil mi? Nasıl insan en ince ayrıntısına kadar her anı hatırlıyor, hiçbir detayı kaçırmıyor değil mi? Bulunduğunuz mekanları, giydiğiniz kıyafeti, söylediği sözleri, size sarılışını öpüşmelerinizi... Dün ne yediğinizi bilmezken yıllar önceki o akşam yemekte, ne yiyemediğinizi nasıl bir bir hatırlıyorsunuz değil mi? Öyle tabi ya!
Şimdi bazılarınız ağlamaklı olmuş, diğerleriniz ise "ne güzel günlerdi, iyi ki yaşamışım" diyecek kadar olgun ve vakur duruyor olabilir. Ama bu insan, yani ben ,neden yarım kaldı diye merak etmeden, düşünmeden edemiyorum. Kimbilir ne hikayelerle doludur bu yarım kalan aşkların sahipleri? Belki aileleri istememiştir, zengin fakire karşıdır, akrabadırlar veya töredendir, ayrı ülkeler şehirler onları ayırmıştır belki iş için tayinleri çıkmıştır, sonra baskasının aşkıdır, kimbilir belki evlidir. Peki sonrası? Bu insanlar, hayatlarının tamamlanmayan diğer yarımını kimlerle nerelerde nasıl geçirmiştir? Akıllar hep geride mi kalmıştır, hayat devam mı etmiştir? Bir başına yalnız mı kalınmıştır, çoluk çocuğa mı karışılmıştır?

Bir soruya cevaplanmamış başka sorularla karsınızdayım işte. İyice kafalar bir dünya oldu mu? Oldu.

Kafamın net olduğu bir şey varsa o da yarım kalan aşkların bir gün gelip tamamlanmayacağı! Aslında tamamlanmadığını bir çoğumuz yaşayarak öğrenmişizdir. Yarım bıraktığı aşkı, yalnızlığının verdiği "onun gibisi şimdiye kadar hiç gelmedi" duygusuyla, yıllar sonra facebook senin, eski telefon rehberleri benim dolaşanlar ve bulanlar olmuştur. İstisnalar kaideleri bozmaz ama çoğu, aynı kişiyle karşı karşıya olmadığını anladığında 'keşke'lerin yerini 'nerden nereye'ler almıştır. Cünkü " aynı nehirde iki kez yıkanılmaz" sözü doğrudur. Çünkü siz aynı değilsinizdir nehir başka nehirdir.
Tamamlananlar heyecanla mı okuyor bu satırları, benim hikayem tam tersi mi diyor? Onlara bir hatırlatmam var öyleyse!

Sizinkinin adı yarım kalan aşk degil "BÜYÜK AŞK"!!!

Çünkü büyük aşklar yarım kalmaz! Çünkü büyük aşkların önünde ne töreler, ne aileler, ne ülkeler, ne de siz durabilirsin. Büyük aşklar elinizi kolunuzu sadece birbirinize bağlar, ancak ölüm onları ayırdığında yarım kalır ...
Herkesin hayatında bir büyük aşkı olmasını ister miyim ? İSTERİM! olsun.

İşte Ali'nin Zeynep'e cevabı: Erkek yazıyor
Yayın tarihi: 28.10.2011
« tüm yazıları
3124
dahafazlası
YORUMLAR

bnce yarım kalan asklar sewgisizlik yada buna benzer seyler degildirr sacma ayrıca. bende yarım kalmıs askımvarr ama erkek arkadasımda var ve tek bilidiğim ondan ayrılmak istemediğim... yıllar once herseyi ha oldu ha çıkcaz derken herseyi yoluna koyduğumuz bigün aramıza baskaları girdi.. bizim birlikte olmamızı istemedii simdi sewgilim var ama üç kez aynı kişiyle yarım kalmış bi sewgim de varr ortada kaldımm bi arkadasım bana yarım kalan asklar bigün mutlaka tamamlanır demişti.. siz siz olun kimseye boyun eğmeyin askınızın pesinden gidin.benim gibi yoksa keskelere sıgınmak zorunda kalırsınızz:

minee 26.03.2013 14:29:45

ne güzel söylemişin, yarım kalan aşk AŞK olmaz diye... yarım kaldıysa egodur, sevgisizliktir, bağlanamamaktır, tam verememektir kendini, savaşmaya deymemektir, pasifliktir, aklı başka yerdeliktir, tatminsizliktir vs vs ama yine de hayal etmeden alamıyor insan kendisini ne yapalım?

ceza 09.12.2011 11:03:45

Acaba aranızda buyuk aşk yaşayan var mı su anda ? Varsa da burda işi ne....

fettan 08.12.2011 14:54:28

Cok guzelmis- BUYUK ASKLAR YARIM KALMAZ Cooook dogru, yarim kalan ask, risk alamayanlarin flortu. Evliyse bosanir, baska sehre/ulkeye tasiniyprsa sn de gidersin, aileleri kim takar alisirlar. Ask buyukse yarim kalmaz lafina bayildim zeynep!

Aysel 08.12.2011 10:59:32

ailesi istemedi,şehirler girdi aramıza ve o kadar ısrarıma rağmen istmeye istemeye bitirdi.aklım onda mı onda,onunda bende evet.nolcak peki? sorduğunuz sorular benim de aklımda ?nolacak bi kaç yıl sonra? ben hep içimde kalacağımdan eminim

kelebek 07.12.2011 23:30:46

doğrudur doğrudur doğrudur büyük aşklar bitmezzz yarım kalmazzz

buse 07.12.2011 20:15:16

Yarım kalan aşk değildir yarım kalan uyuşmayan iki insan ruhudur.Aşkın büyüklüğü, ne olursa olsun ister töre,ister maddiyat vb. aradaki sorunları yok eder ve yarım kalmasına hiç bir sebep kalmaz ta ki karşınızdaki doğru insansa.

ece 07.12.2011 19:44:36

Aşk,aşk,aşk birde yarımkalan AŞK...okurken bile gözümün ününden gitmedi yüzü :( zamanla herşey değişiyo hayatlar değişiyor ama hisler değişmiyor...Unutamyosun...bazen acısına bile katlanmak çok zor oluyo...

asya 07.12.2011 18:13:52

Aşk,aşk,aşk birde yarımkalan AŞK...okurken bile gözümün ününden gitmedi yüzü :( zamanla herşey değişiyo hayatlar değişiyor ama hisler değişmiyor...Unutamyosun...bazen acısına bile katlanmak çok zor oluyo...

asya 07.12.2011 18:13:37

beni oyle asklara goturdu ki yazi. ama her tamamlanan ask da buyuk ask olmuyor, bazen tamamlanmasi bitmesi demek oluyor. oyle ya da boyle ask gibisi var mi yahuu?

ceyla 07.12.2011 15:13:31
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.