Yazarlar

Kadın yazıyor...

Kadın yazıyor...

Nasıl mı farklı? Bayağı farklı, yani öyle böyle değil.

Güncellenme tarihi:
Kadın yazıyor...
Geçen yaz iki kızın yolda sohbetine kulak misafiri olmuştum ve o zaman anlamıştım ki işler çığırından çıkmış! Biri diğerine akıl veriyor ve aynen şöyle diyordu "Bırakacaksın burdaki öküzleri artık, yurtdışından kendine yabancı bir sevgili yapacaksın. " Kimbilir bu akıl verenin aklını kimler aldı da kızın sinirleri böyle bozuldu??

Şimdi tabi başlık Türk erkeği olunca binbir tür insan giriyor bu tanımın içine. Önce biraz eskilere bakalım, o zamanlar farklılıklar nasıldı, daha doğrusu o zaman kimler kızları böyle isyan ettiriyordu diyelim;

Eskiden Türk erkeği denince ilk akla gelen herhalde maço kelimesiydi (şimdinin Kuzeyi gibi), sonra belki beyaz çorap mokasen ayakkabı derlemesi, hemen ardından azıcık yere sesli tükürme eklemesi, tabi bir de "yavrum hepsi senin mi?" gibi laf atmaları unutmamak lazım, üstüne bir de otobüste dayanmaları eklerseniz, işte sıkıntı yaratan Türk erkeğini buldunuz demektir. Şimdi nasıl? derseniz... Aynı!!
Bu tip Türk erkeğinin en önemli özelliğidir bu; "Böyle geldik böyle gideriz"...

O dönemin kızlarına gelince, onlar zırt pırt Avrupa kapılarında internet ağlarında olamadıklarından, duruma, kaderlerine razı olurlardı. Zaten bu tanımdaki Türk erkekleri ile ilişki genelde olmazdı, magandalar adı altında onlardan sadece rahatsız olunurdu.

Ama şimdi öyle mi? Şimdi internet var, ülkemize gelen yabancı yatırımcılar ve onların 3 kuşak oğulları var. Sonra her uçakta biz varız! Çünkü taksit var, mil var, Ali Sabancı var :) Eee imkanlar böyle olunca her bayram Avrupa tatiline giden güzel kızlarımızı özleyen meraklı ziyaretçilerimizi yadırgamamak lazım. Ee varsa var, napalım ne fark var? diyenleriniz için; aramak var, bol bol iltifat var, hemen ardından göklere çıkarma ve orada uzun sure tutma var, hediye var, çiçek var, sarılma var, nasıl oldun derdin mi var? diye sormak var, sonra da oturup dikkatlice dinlemek var, eve kadar bırakmak var, kısaca alles inclusive!

Hal böyle olunca kadın olarak farkı bir güzel hissediyorsunuz.

Sanki bütün kadınlar, aradıkları her şeyi bulmuş, tüm sorunları çüzülmüş gibi mutlu oluyorlar. Ama her mutluluğun fazlası biz kadınlara çok görüldüğünden bu elin adamlarından da kalıcı sevgili pek olmuyor.

Ama bazılarına koca olabiliyor. Bu ise, yabancı damat adayı ancak iyice türkleştiğinde oluyor. Bu ise gelin adayının tüm arkadaş ve akrabaları syesinde oluyor. Nasıl oluyor kısmına gelince; önce hamamda derisi değiştiriliyor, sonra fasıl eşliğinde hafızası siliniyor, ilk fırsatta götürülen akraba düğününde halay sırasında ayakları dolaştırılıyor, boğaza karşı aslan sütünü içerken ortama uyup "abiiiciiim" dedi mi son darbe vurulmuş oluyor. Sonra vur kafasına al ekmeğini, artık o da bizden biri :)

İstisnalar dışında yabancılardan bize sevgili koca olmuyor anlayacağınız. Çünkü Türk erkeğinin ince espri anlayışı ve pratik zekası maalesef onlar da yok. Her şeyi ciddiye alıp cevap verdikleri için ayrıca sıkıcı oluyorlar. Sürekli mıç mıç mıç da gün gelip insanı bayabiliyor. Aslında tüm diyeceği topu topu bir cümle iken, aynı konu hakkında size şaşırtacak şekilde uzun uzun konuşabiliyorlar.Daha sayayım mı?

Hadi diyelim bunların olmadığı bir yabancı erkeği buldunuz. Esprisi de var sohbeti de... Ama "dönülmez akşamın ufkundayımmm" da size nasıl eşlik edecek? Arkadaşınızın eline yapışıp senin paran burda geçmez diyecek mi? Kavga çıktı mı önce sizi güvenli bir yere alacak mı? Daha sayayım mı?

Türk erkekleri candır! Alem-i cihan gelse ben değişmem. Değişmem çünkü Cem Yılmaz'ın aşağıdaki tespitini ancak bir Türk erkeğine anlatırsam ne demek olduğunu anlar.

"Elin oğlu gülü, tango yaparken ağzında tutuyor, biz kasap vitrinindeki koyunun kıçına takıyoruz. Siz de hala bizden romantizm bekliyorsunuz..."

İşte Ali'nin Zeynep'e cevabı: Erkek yazıyor
Yayın tarihi: 27.10.2011
« tüm yazıları
3774
dahafazlası
YORUMLAR

Rus kadınları çok mütevazı ve saygılı. Hani güzelliklerini de anlatmaya gerek yok . Ama yine de bizim kızlarımızın gözünü seveyim ben. Türk bikere be... Kaprisi var, kıskançlığı var, telefon bir kere çaldığında vaktinde bakamazsan, gün boyu terslenip surat çekmeler var. En neşeli anlarını kabusa, kabus gibi anlarınızı da bir rüyaya döndüren büyülü dokunuşları var. O kadar kaprise tribe rağmen sever be abi, ve sağlığınızı alma zevkini başkasına yaşatmaz. Hayatın denge unsurudur ve sizi birkere severse birdaha bırakmaz. Bizim kadınlarımız herşeyiyle birtane.

asan aga 03.12.2011 04:12:40

adam kendi yazısında resmen bizi siz bu hale getirdiniz diye saçma salak şeyler yazmış senin ona cevap olarak yazdığına bak. kime kızsam bilemedim.

h 02.12.2011 12:07:53

erkekler rus kadinlari turk kadinlarina ornek gosterirken, senden de bir ulusun-mesela italyanlarin hakkini vermesini beklerdim zeynep

natasha 01.12.2011 21:07:10

asik olunca dunya tek bir ulke bence...

ceyda 01.12.2011 21:04:04
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.