Yazarlar

Kadın yazıyor

Kadın yazıyor

Erkekler neden soğuk ve zor kadınların peşinden koşar?

Güncellenme tarihi:
Kadın yazıyor
Neden mi peşinden koşarlar? Sadece koşmakla kalsalar iyi, onlara yapışırlar. Kadın şartları ve şansını ne kadar zorlarsa, erkek de bu zorluğu yenmek için o oranda şavaşır. Bunun tam tersi "çok iyi kız"lar da vardır. Onlar ise, bu durumu bir türlü anlayamazlar. Sürekli diğer çok iyi kızlarla cafelerde, evlerde şunları sorgularlar:

"Ay ne buluyor ki bunda?" "Ben yapsam bu kadar kaprisi, anında telefon suratıma kapanmış veya kendimi kapının önünde bulmuştum.", "Hayır, kızda yıkılan güzel de değil yani" "Nasıl bağladı çocuğu böyle kendine?" "Erkekler avlanmayı severmiş, içgüdüsel yani, hep zor olacaksın" Bu konuşma, tüm tahminler ve tespitler tükendiğinde şu şekilde son bulur: "Herhalde yatakta iyi onu da biz bilemeyiz" veya "Bu kesin büyü yaptırıyordur."Ama kim ne derse desin , "çok iyi kızlar" evlerine yalnız dönerken "soğuk ve zor" olan kadınlar adamların koynundadır .
O zaman önce zor kadın ve çok iyi kızın bir erkekle ilk tanışma anından başlayarak farklarına bakalım...

Zor ve soğuk kadın hep beğenilir, kendisi birini beğenmez (ona ilgi gösterene dikkat eder sadece) Ayrıca çok iyi kızlar gibi yanındaki arkadaşını dürterek beğendiğini belli etmez, ağzı kulaklarında erkeğin gözlerinin içinde yaşamaz. Eğer erkek bakıyorsa, kısa kısa ama etkili bakışır. Arkadaşıyla beraber gidip erkeğin yanında bitmez, oralarda itişip gülüşmez. Zor ve soğuk kadın kendisini "çok ünlü " biri gibi hisseder ve bu his mekana girişinden çıkışına kadar da öyle devam eder. Zor ve soğuk kadın asla numara almaz, ilk konuşan olmaz, konuştuğunda problemlerini anlatmaz, az ve genel konulardan konuşur, kendisi ile ilgili çok bilgi vermez, mutlaka gizem yaratır. Çok iyi kızlar ise, patrondan başlar annesinden çıkar, gündemde ne varsa ana haber bülteni gibi anlatır. Zor ve soğuk olan telefonda az konuştuğu gibi çok da az arar. Cevapsız aramaya geri dönmez. Erkeğin onu mutlaka tekrar aramasını bekler ve aranır da. Diğerleri neredeyse telefonla uyur. "İçimden geldi aradım ne var?" demeleri meşhurdur. Mesaj üzerine mesaj atar kısaca hep ordadır, mevcuttur. Zor ve soğuk olan haftada 1-2'den fazla görüşmez, başka programları zaten hep vardır. Ama görüştüğünde ilgisi-neşesi-cilvesi 10 numaradır. Diğerleri "Ben neden gelmiyorum" veya "bu programdan haberim yok" demeye başlar, "ne zaman arkadaşlarınla tanışacağım ben"e kadar varır. Mümkün olsa her gün görüşmek ister bunun adına da aşk der. Zor olan kendisine hediye almayanıbırakır, şaka yapmaz gerçekten bırakır. Diğerleri erkeğe bir sürü hediye alır, üstelik sebebsiz içinden geldiği için... Bu örnekler böyle sayfalarca devam edebilir, sanırım aradaki fark az çok anlaşılmıştır ama yine de nasıl tanıyacağım ben bu zor ve soğuk kadınları diyorsanız söyleyeyim ; "Telefon çaldığında yerinden ayağa kalkıp fırlayan, üstüne mekan değiştiren erkeği arayan kadın mutlaka odur."

Zor ve soğuk kadın; eğer onlardan biri değilseniz size zalim gelmiş olabilir ama bu çoğumuzun yanıldığı bir konudur. Zor ve soğuk kadın zalim değildir, agresif, hırçın, öfkeli ve azarlayan da değildir. Bu davranışlar, istedikleri olmadığında, sabır sınırlarını taşan, diğerlerinde mecburen oluşan özelliklerdir. Zor kadın bu hayatını bir sanat eseri gibi yaşar. Gerçekten kendini önemli, güzel, aşılmaz ve tapılacak bir kadın olarak görür. Her şeyden önemlisi çizgisini asla bozmaz. İlk gün ne ise son gün de aynısıdır. Kısaca oyun yapmaz, o zaten öyledir.

Şimdi siz zor kadınlara hayranmışım veya onlardan biriymişim gibi düşünüyor olabilirsiniz. Aslında şaşıracaksınız ama çok iyi kızlar da yeri geldiğinde zor ve soğuk kadın olmuşlardır. Kimlerle mi ? Beğenmediğiniz ama sizi çok beğenen erkekleri düşünün.

Telefonlarını açmadığınız da nasıl defalarca aradıklarını, hediyeler gönderdiklerini, sizi nasıl mesajlara boğduklarını hatırlayın. Zor kadın modeli mutlaka işler! Bunu hepimiz hangi tarz olursak olalım, yaşamışızdır, biliriz. Ama nereye kadar bu yalnızlık ve bu iyilik? diye soruyor olabilirsiniz.

Eğer siz gerçekten kendinizi zor ve soğuk kadınlar gibi hissetmiyorsanız, onlar kadar dirençli ve kaybetme korkusunu sıfırın altında yaşamıyorsanız hiç uğraşmayın.Çünkü herkes ne ise odur ve hiçkimse olmadığı bir şeye özenmemelidir. Yanlış izlenim verip oyunlar oynamaktansa, mutlu olacağınız insanı bekleyip yanlız kalmak daha iyidir. İyilikten kimseye zarar gelmez tersi sadece bir bakış açısıdır.

Çünkü oyunların sonu üzücü olur. Ayrıca elinize yüzünüze bulaştırırma ihtimaliniz de yüksektir.
Çok iyi kızlardan biri iseniz dibine kadar olun, bol bol arayın, sevin, sarılın, hediyelere-mesajlara ve ilgiye boğun. Kısaca gönlünüze göre yaşayın ama dikkat !!! Kiminle olduğu önemli ?
Tabi ki "Çok iyi bir adam" ile .... Unutmayın bir tek siz çok iyilerine layıksınız, çünkü çok iyilerden en iyi siz anlarsınız.

İşte Ali'nin Zeynep'e cevabı: Erkek yazıyor
Yayın tarihi: 27.10.2011
« tüm yazıları
30008
dahafazlası
YORUMLAR

ister istemez kendimi gördüm.zor kadın modeli içindeyim.yapışık yaşayamıyorum,eski erkek arkadaşlarımda bugüne kadar hep peşimden koşmuştur.ilgisiz gibi,önemsemiyormuş gibi görünürüm,kimselerede allayıp pullayıp anlatmam.yani yapmam değil yapamıyorum,elimde değil.hal böyle oluncada kovalanıyorum,buyüzden eski erkek arkadaşlarım peşimi hiç bırakmamıştır,hatta şuan halaa uğraşıyor bi kaç tanesi bana ulaşmak için,yalvarıyorlar.ama olmayınca olmuyor.ne diyim.üzmekte istemiyorum. :(

gökçe 26.11.2011 15:43:48

yerim ben zor kadını. kendine güveni olmayan erkeklerin safsatası. kim ister kasılan kendine bile hayrı olmayan kadını. gördüğümüz tek tük başarı hikayesi yaratan bu tür kadınların yanındakilere bakın. hepsi güvensiz.

ateş38 26.11.2011 09:12:18

cebinde paran altında araban şık da giyiniyorsan ağzında laf yapıyorsa zor elde edilmez kadın yoktur. ortalık kendini beğenmişlerden geçilmiyor.iki laf edemiyorlar .okumuyorlar kendilerine hiç yatırım yapmıyorlar o nun için evde koca bekliyorlar ama gelen yok tabi.erkekler güzel kadınlarla gezer ama akıllı kadınlarla evlenirler .kulağınıza küpe olsun.

sabri0410 23.11.2011 23:56:34

katılıyorum fazla zorlamanın oyun oynamanın anlamı yok, illa zor kadın olmak isteyenler acı tecrübeler yaşasınlar kendiliğinden oluşuveriyor zaten

buse özenç 23.11.2011 21:26:31

feyz aldım, ben deneyeceğim valla, tutarsa bu zor kadın olma durumu, duyuracağım eşe dosta... yapsınlar aynısını! ama bir hap alacağım varsa önceden beni uyuşturup, heyecanımı dizginleyecek, yoksa nasıl tutacağım kendimi, onu aramamaya :)

sema 23.11.2011 16:10:07

hayat zor, is zor, trafik zor, gecinmek zor, ilsikiler zor, bir de kadin da zor olacaksa, allah erkeklere guc kuvvet versin. aslanlarim beniiim

aysel 23.11.2011 15:24:22

kadinlar her erkegin pesinden kosar oldu. isimiz ondan zor diil mi zaten? adamlarin burnu havada, elini sallamadan elli kadin abir adamin pesinde olursa biz de oturur ne yapsak diye her yaziyi ciziyi okur, saatlerce kafelerde konusuruz tabi. sex and the city'de de kadinlar konusuyordu ama onlarin hayatinda adamlar vardi. simdi kafeler yalniz kadinlarin hayali iliskileri konusmasindan is yapar oldu....

ceyla 23.11.2011 15:21:25

iyi de kadinlar hangi adamin pesinden kosuyo, bi bilen yok mu?

muratti 23.11.2011 13:09:54

zor olmayan kadinin isi zor. ama kolay kadinlar o kadar simartti ki, artik ne yapsak isimiz zor bence. nerede o eski guzel flort olaylari? arasan adam kacar, aramasan adam arayana gider? nedir bu isin dogrusu, bilen yok artik...

hurrem 23.11.2011 13:08:01

ah bu yaziyi print edicem vallahi. keske yapsak, coook dogru hepsi

peri 23.11.2011 11:15:46
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.