Yazarlar

Her kadın güzel midir?

Her kadın güzel midir?

Her kadın güzel midir yoksa bu kadınların kendilerini inandırdığı en büyük yalanlardan biri midir? Yazarlarımız Ali ve Zeynep bu konu hakkındaki farklı fikirlerini dile getiriyorlar...

Erkek yazıyor Kadın yazıyor
"Bence her kadın güzeldir." diyen yalancı
"Önemli olan iç güzellik." diyen sahtekar
"Seni beğenmeyecek de beni mi beğenecek?" diyen düşman,
"Her malın bir alıcısı vardır." diyen terbiyesizdir.

Güzellik, kadınla var olan bir kavramdır. Her kadın hayata çok güzel olarak gelmese de güzel görünmeyi bilerek gelir. Dünyayı keşfedememişler belki ama dünyayı keşfeden erkeklerin aklını başlarından nasıl alacaklarını çok iyi keşfetmişler. Hatta geçmişte, kapalı kültürlerine rağmen gözlerine sürme çekmeyi, ayaklarına halhal takmayı akıl edip, yakıştırmasını ve alımlı olmasını bilmiş kadın.

Buna rağmen, belki de bu yüzden, kadınların birbirlerine karşı güzellik anlayışı hep yanlıdır. Bir kadının başka bir kadına güzel diyebilmesi için ya o kadını içten seviyor olması lazım ya da o kadının gerçekten çok güzel olması lazım. Çünkü her kadın iyi bilir ki, kendisini çirkin gösteren tek şey ondan daha güzel başka bir kadının varlığıdır.

Biz erkekler tabi ki kadınlar kadar acımasız değiliz ve kriterlerimiz pek tabi ki zaman zaman değişken olabilir. Güzelden anlarız anlamasına ama yeri geldi mi güzele güzel demeyebiliriz bizim olmayınca. Allah hiçbirimizi açlıkla terbiye etmesin ama maalesef bizdeki güzellik formülü yaklaşık şöyle Bir şeydir;

Formülden de anlaşılacağı üzere, "güzel olmayan" bir kadın kendi imkanları ile de çekici olamıyorsa, yukarıdaki şartları yakalaması (geçici bir süre için bile olsa) güzelliğinin garantisidir.

Gerçek şu ki, kıymetli olan bir bütünün güzelliğidir. Bütündeki güzellik birçok küçük güzel parçanın bir araya toplanmasından çok doğru parçaların bir araya gelmesi ile oluşur. Dünyadaki güzellikleri yaşamak için çabalıyor herkes. Bence ilk kendi güzelliklerini keşfederek başlamalı, yakışmalı kendine. Özellikle de kadınlar.

Bu da mı olmadı?

E formülü boşuna vermedik ya!
Bu soruya anket yapsaydık herhalde kadın erkek herkes tarafından, hiç düşünmeden akla ilk gelen cevap "Hayır her kadın güzel değildir", olurdu çünkü herkes "ne çirkin kadın " cümlesini hem fiziksel özelliği anlamında hem de kişiliği anlamında mutlaka hayatında birden fazla kullanmıştır. Şimdi burda her kadın güzeldir demek kokulu banyo sabunu reklamı yapmak gibi bir şey olacak. Gözünüze, duyduklarınıza,yaşadıklarınıza mı inanacaksınız bana mı?

Ama hepimiz bir diğer yandan, içten içe, kadın olmanın verdiği tüm ayrıcalıkları kullanmak ve hemcinslerimizi savunmak isteriz. Her türlü kötülüğü olduğu kadar iyiliği de yine kadınlardan görmüşüzdür sonuçta. "Tabi ki her kadın güzeldir karşı tarafın nasıl baktığı ile ilgilidir bu" diye ortaya fırlamamız an meselesidir. Çünkü en sevdiğimiz annemiz, kızkardeşimiz, can dostumuz da kadındır nihayetinde.

Algı gerçektir ama asıl gerçek o algının hemen bir adım ötesinde duran olabilir. İnsanları güzel çirkin diye etikelemeden önce tanır ve kendimize uygun olan güzelleri seçersek bu soruyla karşılaştıgımızda "Benim tanıdığım her kadın güzeldir" cevabını hiçbir polemiğe girmeden verebiliriz.

Ama bir de hayatın gerçekleri var mesela doğuştan güzeller Adriana Lima gibi! Adriana'yı gördük, o ne yapmış doğduğu hali ile kalmamış,güzelliğinin üzerine güleryüzünü, ütevaziliğini, enerjisini koymuş. İşte böyle olunca yine polemige girmezsiniz çünkü her anlamdagüzel olması tartışılmaz ortak görüştür.

Hülya Avşar'da baktığınızda güzel bir kadın ama seveni var sevmeyeni var. Bazen söyledikleri görüşleri ile akılları durduracak şeyler yapabiliyor. Bu da şuna sebep oluyor çok güzel kadın ama....

Bir de bazıları vardır, güzelim zaten diye soğuk soğuk neredeyse buz bakışlılar bir köşede konuşmadan duran güzeller. Onlar size yokmuşssunuz gibi davranırlar erkeklere gizemli gelen bu kadınlara biz Ay Haspam diye başladığımız cümleler kurarız. Bana sorarsanız onlar da çirkindir.
Yani diyeceğim o ki tanıdığınız sevdiğiniz kadınlar size çok güzeldir, bunu tartışmayız zaten. Bir de herkesin sevdiği her anlamda güzel kadınlar vardır ki onlar da unutulmaz hiçbir zaman. Bunun dışındaki her kadın tartışılır buyrun;
Öncelikle bakımsız, pis her kadın çirkindir isterse dünya güzeli ünvanı olsun. Kendini güzel bulmayan her kadın haklıdır çünkü onun beğenmediğini millet niye beğensin, o da kendi isteği ile çirkindir. Kafası fettanlığa çalışan, yılan düşünceli, zehir zemberek dedikoducu kadın çirkindir. endisi güzel de olsa yaşattıkları, öyledikleri duygu olarak bizde nefret öfke kızgınlık uyandırır o yüzden güzel demeye dilimiz varmaz,çirkindir. Küfürlü konuşup erkekliğe özenen onu bunu döven, şaç baş yolan kadın çirkindir.

Haa şimdi diyeceksiniz ki bir sürü yakışıklı adam o kadınlarla ya sevgili ya dost ya evli yada aynı anda hepsi? Kuzu kuzu oturuyor her dediklerini yapıyorlar, uğruna yeri gelince ailelerini arkadaşlarını siliyorlar? Yalan mı? Doğru!

İyi de her erkek güzel midir?
Yayın tarihi: 16.11.2011
« tüm yazıları
4936
dahafazlası
YORUMLAR

Her erkek emin olun güzeldir, ama neresi, içi mi dışı mı, bilin bakalım??

zühre çalışkan 23.11.2011 09:43:06

her kadın güzel değildir .diyenlerde yalan söyleyenlerdir ama bir gerçek vardır ki kadını güzelleştirende erkeğin kadına karşı olan tutumudur yani kadının ruhunu okşamasını bilen bir erkek kadını güzelleştirir çok güzel olan bir kadın bile eğer sevdiği tarafından hor görülüp aşalanırsa inanın onda güzellik falan kalmaz .kısacası kadını güzel yapan iç güzelliğini ortaya koymasıdır .bunuda anca karşı cins olarak erkekler çıkarabilir.

aslı kayakoas tarhan 22.11.2011 20:11:59

Seytan kadından kork arkadaş varını yogunu alır soyleyeyim

ahmet 21.11.2011 12:00:38

Güzel kadın sarildikca, dertlestikce, konustukca, basını omzuna koydukca, tartistikca, birlikte ağladikca guzellesir! Gerisi ise kisa donem hafızamızda kalan geçici bir goruntudur sadece... Ve evet her baklanın bir kor alicisidir vardır allahtan !!!!!

Sema 20.11.2011 20:31:21

her kadin isterse guzel oluuur isterse zehir. botox kadinin yuzunde diil dilindedir. isterse pek guzel olur, resim gibi, ya da zehri fazla kacmis botox gibi geriverir seni. her kadin zehirlidir, kimi icine akitir zehriniii, kimi disari. seyretmiyor musun muhtesem yuzyil'in muhtesem kadinlarini siz??

aysel 18.11.2011 10:25:15

Kadın dediğin güzel olacak... Zeki olacak zeki, seni bir hamur gibi karmasını da bilecek, o hamura kendini katmasını da... Paranın güzelliğini bilecek ama ne parasızlığın ezikliğini ne de paranın kudurmuşluğunu yaşayacak. Değerlerini bir anlık hevesler uğruna terk etmeyecek. Namussuzluğunu, ahlaksızlığını ancak ve ancak seni baştan çıkarırken kullanacak, yan gözle adam kesmeyecek, başka sevgili edinmeyecek. CAN YÜCEL

nevsehir bilecik 17.11.2011 20:55:00

Tamam haklısınız kadınların da kendilerine bakmaları lazım ona diyecek laf yok ama size şunu da söylemek isterim: Bir gün Mecnun'a sormuşlar' şu Leyla'nın neresini seviyorsun' diye,o da 'ah siz bir de onu benim gözümle görün 'demiş yani anlayacağınız insan karşısındakinin görebildiği kadar güzeldir,gerisi ise teferruat...

şeyma baran 17.11.2011 16:45:36

Tartismayi seviyoruz ismail kafamiz guzel :)))

Fettan 17.11.2011 16:09:14

Evirip çevirmeye gerek yok. güzele baktığında anlarsın, erkek olsun kadın olsun dibi düşer hepimizin , güzelin huyu da güzeldir yaptığı yemekte güzeldir davranışı da güzeldir. o güzeldir çünkü. Erkek güzeli gördüğünde " ulan ben bu hatunun pohunu bile kaşıııkk, kaşıık yerim" der. kadın güzeli gördüğünde ise " benim bile içim gitti hatuna çıtır çıtır yiyesim geldi" der. Güzel tartışılmaz bile, o güzeldir çünkü. ne tartışıp duruyosunuz anlamadım :) sevgiler saygılar.

ismail arslan 17.11.2011 11:19:08

dış güzellik insanın birini ilk 30 sn de beğenmesine veya beğenmemesine yol açıyormuş kimse daha huyuna suyuna bakmadan bu şekilde ön karar veriyor sonra huylar ,alışkanlıklar ,hayata bakış açısı belirdikçe sevginiz pekişiyor veya bitiyor en iyi aşk 6 ay işte ozaman kadın veya erkek güzel 6 ay geçtikten sonra artık kadında erkekte kusurlu olur bu normaldir işte o zaman insanın iç güzelliği ortaya çıkar en azından bir erkek olarak ben böyle görüyorum zaten bu iç güzelliği yoksa o ilişki de biter uzatmaya da gerek yok

maço 17.11.2011 09:14:42
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.