Yazarlar

Erkek yazıyor

Erkek yazıyor

İlişkinin her evresinde kadın klişeleri!

Güncellenme tarihi:
Erkek yazıyor
İlişkideki klişeleri konuşmak bildiğim en klişe konudur.

Kadınların bazı olağan davranışlarını klişelendirmek, kadınlığını sorgulamak ve birazda hafife almak olur. Burada bir liste yapsam dahi, erkekler o listede yer alan her maddenin başlarına geleceğini adları gibi bilirler. Ama her seferinde ilk defa yaşamışçasına tufaya düşerler. Balık hafızalı olduklarından ya da sadece bir seferlik olduğuna inandıklarından değil, sadece kadınlara zaafları olduğu için düşüyorlar, biraz da unutmanın faydası olduğu için. Bir kadına az önceki davranışının ya da düşüncesinin klişe olduğunu söylemek, başka bir kadınla kıyaslamakla eş değerdir. O yüzden bunu söyleyerek, daha önce hiç tanışmadığı bir tepkiyle karşılaşması için yeterli olduğunu da bilir bir erkek. Bilmiyorsa da öğrenir. Anlayacağınız kadınların klişeleri olduğunu düşünmek ve bunu bir listeye dönüştürmek çok gereksiz.

Erkeklerin duygusal veya mantıklı düşünerek verdikleri tepkiler arasında fark yok denecek kadar azdır ve her ikisi de aynı merkezden, kasık bölgesinden beslenir.

Kadınlarda ise dağlar vardır. Kadınların duygusal anlarındaki herhangi bir davranışa klişe muamelesi yapıldığı taktirde, iki milyon ışık yılı uzaktaki mantıklı tarafları çıkagelir ve bunu çağıran erkekler hayatlarının sonuna kadar içinde "klişe" geçen cümleler kurmaya tövbe ederler.

Kadınların tipik davranışları olduğu bir gerçek. Yeri geliyor, birbirlerine pek çok boş iltifat, pek çok manasız bahaneler sayıyorlar ve diğerleri de inanmış gibi yapıyor. "Senin yüzün uzun, sana yakışıyor. Bana gitmez" dediklerinde veya "Bu senin değil onun kaybı." diye beni teselli ettiklerinde birbirlerine "Çok klişe konuşuyorsun." diyorlar mı hiç? Hayır demiyorlar.

Erkekler manyak mı ki bunu kadınların yüzüne vursunlar?

Bir kadın her ne yapıyorsa sadece kadın olduğu için yapıyordur klişe olduğu için değil.

Eminim Zeynep, erkek klişeleri diye uzuuuun bir liste yapmış ve bu konunun en neşeli kısmını vermiştir size. Keyfini çıkarın.

İşte Zeynep'in Ali'ye cevabı: Kadın yazıyor
Yayın tarihi: 30.10.2011
« tüm yazıları
1917
dahafazlası
YORUMLAR

bu lafına bayıldım : Bir kadın her ne yapıyorsa sadece kadın olduğu için yapıyordur klişe olduğu için değil...valla biz kadınları çözmüşsün sahiden.. ama ne olur anlatsa biri bize Zeynep'in yazdığı ve okurken neşelenmek nerde, bana acı veren bu klişeleri niye yaparsınız peki???

neşe 21.12.2011 12:02:43
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.