Yazarlar

Erkek yazıyor...

Erkek yazıyor...

Öncelikle, çapkınlığın erkek ile özdeşleşmiş bir konu olduğunun altını çizmeden geçemeyeceğim.

Güncellenme tarihi:
Erkek yazıyor...
Çünkü kadınların yaptığı sadece adayların arasında bulduğu en uygun erkeğin kendisine yaklaşmasına izin vermektir. Kadın konusunu bu noktada kısaca geçip, erkeğin çapkınlığı nasıl bir şeydir biraz anlatmak arzusundayım. Zaten sizinde merak ettiğiniz budur heralde.

Ben çapkın bir erkek değilim (bilin ki kendime has silahlarım var ve burada açıklamamam en doğrusu) ama hem tonla çapkın arkadaşım mevcut, hem de müthiş gözlemci biriyim. O yüzden ilk tanıştığınız anda sizden hoşlanan, samimi bir erkekle profesyonel bir çapkını birbirinden ayırt edemeyeceğinizi, ayırt etseniz bile karşı koyamayacağınızı söylemek zorundayım. Çapkınlar merak uyandırırlar, gönül hırsızıdırlar. Hırsıza kilit mi dayanır? Hayır tabiki. Bu noktada siz ve önsezileriniz başbaşasınız. Benden yardım beklemeyin.

Çapkınlık aşçılık gibidir. En kabiliyetsiz insanın bile üzerinde yeterince mesai harcanınca birkaç yemek hazırlamasını öğrenir. Bu öğrendiği sınırlı menüyü en iyi şekilde size sunmaya çalışır ve muhtemelen sunar da. Hemen olmasa da, belli bir zaman sonra menünün biraz zengin omasını istediğiniz anda bu arkadaş ecel terleri dökmeye başlar, çünkü kesin çalışmadığı yerden çıkar. Belki sadece çabasından dolayı sizin sempatinizi kazanmayı başarabilir.

Ama gerçek bir çapkın öyle midir? Değildir. Ruhunda, mayasında aşçılık vardır. Kabiliyet her yerinden akar. Bir kuru ekmek, bir kuru soğanla bile harikalar yaratır. En imkansız malzemelerden menü belirler. "Hadi ordan, bu yenmez" dediğiniz şeylere öyle bir lezzet katar ki hayranlığınızı gizleyemezsiniz. Zannedersiniz ki hazırlanan bu yemeğin ilham kaynağı sizsiniz. (İlham kaynağı siz olmasanız bile emin olun sofra size kuruluyordur.) Sonuçta şahane bir sofra kurulur, harika bir yemek yenir. Evde şeker dahi yokken tatlı bile ikram edilir. Ama gecenin sonunda sofrayı tek başınıza siz toplamak zorunda kalabilirsiniz.

Herkes kendini iyi tanır ne sevip ne sevmediğini iyi bilir. İçgüdüleriniz sizi yönlendirir. Önemli olan karnınızın ne kadar doyduğu değil, o yemeği hazmedip hazmedemediğinizdir.

Saygılar...

İşte Zeynep'in Ali'ye cevabı: Kadın yazıyor
Yayın tarihi: 29.10.2011
« tüm yazıları
1664
dahafazlası
YORUMLAR

çapkınlık ve aşcılık yani iyi aşcı iyi çapkın mıdır?

zühre 15.12.2011 11:54:06

ay siz halen erkeğin o yemeği hazırladığını sanan beylerden misiniz? yemeğin malzemesini elinize biz veriyoruz, tuzunu biberini ölçüp veriyoruz, nasıl karıştırılacağını anlatıyoruz, anlamazsanız katıp karıştırıyoruz, en son elinize kaşığı verip, sırtınızdan itekleyip yemeği sizin yaptığınıza inandırıyoruz... valla halen erkeğin çapkın olduğunu sanan masum adamcıklardan vardır elbette ama sizden beklemezdim...!!!!!! haa bu arada yemeği hazırlayan pek yiyemez tıkanır bilirsiniz, dayanamayıp yerseniz de, er ya da geç illa hazımsızlık yapar..

kaşık 14.12.2011 16:31:22

Birinci paragrafi okuyunca sormadan gecemedim, hangi yuzyil bu kadin kosede erkegin sokulmasini bekler?

Aysel 14.12.2011 15:28:13
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.