Yazarlar

Erkek yazıyor

Erkek yazıyor

Bunun için çabalamasanız iyi olur. Çünkü yarım kalan aşk diye bir şey yoktur, yaşanan aşkı zirvede bitirmek vardır.

Güncellenme tarihi:
Erkek yazıyor
Tükenmeden, mideyi şişirmeden, tadında bırakılmış, bir ömür, ya da daha büyüğünü yaşanana kadar güzel hatırlanacak aşktır o. İşte bu lezzette bırakınca herkes aşkın yarım kaldığını sanıyor.

Bu yarım kaldığı zannedilen aşkı tamamlama arzusu, sonraki yıllarda ilişkilerimizi yaşama şeklimizden de geliyor biraz. Herkes, daha en başından itibaren tam o zirvede bitirilen aşkın lezzetini arıyor yeni ilişkilerinde. Ama kimse hatırlamak istemiyor o tada gelene kadar ne aşamalardan geçildiğini, ne kadar yol alındığını, ne ihtiraslar yaşandığını... Haliyle ilişki süreleri kısalıyor ve hızlı tüketim başlıyor. Kimse aradığını bulamıyor. Hayatına giren kişiye haksızlık edip, hep o eskiyi arıyor. Hem kendine şans tanımıyor, hem de karşısındakine haksızlık, bir nevi ihanet ediyor. Sonrada "Ah! Nerede o benim büyük aşkım, onun gibisi gelmedi" diyor. Duygular, beklentiler, sevme, hatta aşık olma şekli değişiyor insanın. Buna rağmen hala eskileri yakalamak için bir çaba var. Farketmesenizde zaman içinde olgunlaşıyor ve gelişiyoruz. Kendimizi tanımak, çabalamak zorundayız, aksi takdirde ilişkilerde başarısız olmaya, yeni bir aşka uzak kalmaya mahkumuz.

Destansı aşk hikayelerinin bugüne kadar gelme sebebidir ya kavuşamamak, ya da, en güzel yerinde bitirmek. Hiç duydunuz mu tamamlanmış, sonuna kadar yaşanmış bir aşkın efsane olduğunu? Tabi ki hayır. Olamaz da zaten. Birbirine kavuşmak ve birlikte olmak için verilen mücadele, ilişkiyi yaşadıkça bir çift olarak yaşam mücadelesine dönüşüyor ki, bu hiç de heyecanlı bir konu değil. Kimse de merak etmiyor zaten.

Keşke şu anda bir arayış ve kararsızlık içinde olanlara "durmayın, koşun o büyük aşkınıza ve sarılın boynuna." desem, ama demiyorum dostunuz olduğum için. Eski sevgilinize gitmeden önce o zamanki kendinize bir gidin. Hatırlayın nasıl biri olduğunuzu, neler sevdiğinizi, nelere gülüp, nelere kızdığınızı. Değil mi ya? Olmaz yani.

Alın size bir de özlü söz:

Yarım kalan aşkı tamamlamaya çalışmak dünkü yemeği dolaptan çıkarıp yemeğe benzer. Soğukken bir halta benzemez, ısıtsanız da aynı tadı vermez. İşte o kadar...

İşte Zeynep'in Ali'ye cevabı: Kadın yazıyor
Yayın tarihi: 28.10.2011
« tüm yazıları
3424
dahafazlası
YORUMLAR

yarım kalmayıp devam eden aşka ne denir peki.. kirli çoraplar, şişmanlayan vücutlar, ağız kokusu, hafta sonu çocuk programları, pijama terlik, tabii biraz da omuzuna yaslanma, hastalıkta yanında olma, ve yalnız kalmama garantisi... belli ki siz bunu da tercih etmeyeceksiniz!!!

ceza 09.12.2011 11:09:48

Deniz ? sen hiç oyle buyuk aşık oldun mu?

fettan 08.12.2011 15:05:19

madem yemeğe benzettiniz o zaman şöylede düşünebiliriz yemeğin kendisi değilde o yemeği yapan insan olarak düşünürsek o aşkı gerçek şudur ki ; o yemeği kimse onun kadar lezzetli yapamaz. o zamanda istesekte istemesekte arzuladığımız o lezzetse bal gibi o insana ve o aşka muhtacızdır.tabii başka lezzet arayanlara lafım olmaz.ama aşkta vefasız aşk olamaz.

deniz 07.12.2011 14:28:28
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.